Ahşap Mutfak Dekorasyonu

99 views

Mutfak dekorasyonu bir evin en önemli dekorasyonlarından biridir. Eğer siz de yeni bir mutfak dekorasyonu tasarımı yapmaya karar verdiyseniz mutlaka her ayrıntıyı çok iyi düşünmelisiniz. Çünkü sadece mutfakta değil bütün dekorasyonlarda en ufak bir ayrıntı bile önem arzeder. Dikkat edeceğiniz hususlarda en önemlisi tabi ki ayrıntı olmamak kaydıyla mutfağınızın tarzıdır. Eğer mutfağınızı seçerken hangi tarz olacağına karar vermezseniz büyük bir karmaşıklık meydana gelecektir. Mutfağın hangi tarz olacağına karar vermek ise kimisi için oldukça zordur. Hele ki aklınızda belirli bir mutfak modeli yoksa bu daha da zor bir hal alacaktır.

ahşap mutfak dolapları1

Mutfak dekorasyonu için en önemli karar olan mutfak tarzınızı belirlerken, söylediğimiz gibi bazı şeylere çok iyi dikkat ederek en iyi seçimi yapabilirsiniz. Öncelikle beklentilerinizi iyi sorgulamalısınız.Bir mutfaktan tam olarak ne beklediğinize karar vermelisiniz.İhtiyaçlarınızı karşılayacak, size beklentilerinize uygun şekilde konfor imkanı sunacak mutfak tarzını belirledikten sonra dekorasyon için zevkinizi ve beğeni tarzınızı sorgulamalısınız. Bir mutfak başkalarına ne kadar şık gözükürse gözüksün eğer siz kendinizi içinde rahat hissetmiyorsanız bir hiçten ibarettir. Ama tabiki zevklerinizle dekorasyon uyumunu zıt çizgide yürütmemelisiniz. Böyle hem sizin zevkinize en uygun olan mutfağı seçmiş olursunuz hem de herkese göre en şık görüneni!

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Mutfak tarzlarından en çok tercih edilenlerden biri ise ahşap mufak dekorasyonu oluyor. Eğer siz de yukarıda bahsettiklerimizi ahşap mutfak dekorasyon modellerinde bulabileceğinizi düşünüyorsanız mutlaka bu modeli seçmelisiniz. Kimileri ahşap mutfak modelinin konfor beklentilerini karşılamadığını düşünür. Siz de seçiminizi yaparken yine beklentilerinizi göz önünde bulundurmalısınız. Dekorasyon yaparken ise dikkat etmeniz gereken,küçük gibi görünen ama oldukça büyük olan ayrıntılar vardır. Öncelikle ahşap mutfak dekorasyonu yapılırken renk seçimi oldukça önemlidir. Siz de kendi zevkinize uyum gösteren renkler arasından aynı zamanda dekorasyona en çok uyum sağlayan renkleri seçmelisiniz.

ahşap mutfak masaları

Örneğin burada ahşap bir yemek odası takımı görüyoruz. Masa ve etrafında bulunan dekoratif sandalyeler oldukça şık duruyor. Zemin rengi ve mutfak dolapları da ile de uyumlu görünüyor.

ahşap mutfak masası

Yine burada ahşap masa sandalye takımı görmekteyiz. Daha doğrusu tabure diyelim ama aynı takımı sandalyeli şekilde de alabilirsiniz. Bir yukarıdaki modele göre daha büyük ve fakat daha düz modeldir. Ahşap mutfak dolabı modelleri ve dekorasyon örnekleri sunduğumuz yazıda yemek odası, tezgah ve en güzel tasarımları sizin için hazırladık.

ahşap mutfak modelleri

Esasında ahşap mutfak dekorasyonu deyince aşağıdaki model gelmesi gerekiyor aklımıza. Evet tasarım budur işte. Tavanda görülen ahşap kolonlar pencere çerçeveleri ve yemek odası takımının yanında mutfak dolaplarına kadar komple ahşap malzemeden yapıldığını görmekteyiz.

ahşap mutfak

Facebook Yorumları


Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın