Modern Dekoratif Bahçe Aydınlatma Modelleri

78 views

Bu yazımızda sizlere bahçe aydınlatmaları ile alakalı olarak en iyi seçenekleri sunacak ve biraz da dekorasyon mantığı ile alakalı detayları inceleyeceğiz. Bildiğimiz gibi bahçeli evler, her zaman özenilen konulardan birisidir. Her insan, evinin bahçesini en mükemmel şekilde dekore etmek ve en iyi görüntüyü elde etmek için dekoratörlerden yardım isterler. Dolayısı ile mükemmel ötesi seçenekler sizlere sunuluyor diyebiliriz. Bahçe dekorasyonu dediğimiz zaman en önemli unsurlardan birisi de aydınlatma seçenekleridir. Aydınlatma, özellikle gece saatlerinde evinize bambaşka bir hava katar. Bununla birlikte gündüzleri de mükemmele yakın bir görüntü elde etmek istiyorsanız özel tasarım aydınlatma ürünlerini alıp dekoratif olarak da kullanabilirsiniz. Bahçe aydınlatma nasıl yapılır? sorusuna geçmeden önce dilerseniz bahçe aydınlatma modellerini birlikte inceleyelim.

Park bahçe aydınlatma armatürleri 2019

Bahçe aydınlatma ürünleri ile alakalı olarak o kadar yeni seçenekler sizlere sunuluyor ki inanamazsınız. IKEA, Bauhaus ya da bu gibi mağazaların bahçe dekorasyonu bölümlerine gittiğiniz zaman birbirinden şık ve dekoratif aydınlatma ürünlerini bulabiliyorsunuz. Güneş enerjisi ile çalışan solarlar, özellikle son birkaç sene içerisinde dekorasyon unsurunun en büyük örneklerinden birisi olarak da dikkat çekiyor. Bahçe aydınlatmaları konusunda değişen ve gelişen sektörümüz içerisinde önemli ana maddeler olduğunu da söylememiz gerekiyor. Artık kuğu şeklinden tutun da modern aydınlatma tasarımlarına varana kadar tüm örnekler bahçeler için tasarlanır oldular. Bahçe aydınlatma armatürleri ile alakalı olarak da örnekleri yukarıdaki resim galerimizde siz değerli okuyucularımıza sunmuş bulunuyoruz.

Bahçelerinize farklı bir hava katma gereksinimi ortaya çıktığı zaman ilk işiniz her zaman bahçe dekorasyonu ürünleri satan mağazaları ziyaret etmek olacaktır. Bauhaus Bahçe Dünyası, bu anlamda sizlere en mükemmel seçenekleri mümkün olan en uygun fiyatlardan sunuyor ve kendi bahçenizi olduğu gibi satın alma imkanlarını da sizlere sunuyor. Dolayısı ile bu marketlerin komplike dekorasyon örnekleri zaman içerisinde herkes için ilgi çekici bir unsur haline geldi de diyebiliyoruz. Yukarıdaki resim galerimiz fikir sahibi olabilmeniz adına en iyi seçenekleri sizlere sunuyor. En güzel bahçe örneklerini aydınlatma seçenekleri de dahil olmak üzere sizler için derledik. Fikirlerinizi yorumlarınız ile sitemiz üzerinden herkes ile paylaşabilirsiniz.

Bahçe aydınlatma nasıl yapılır?
Bahçe aydınlatması yapılırken dikkat edilmesi gerekenler.

Dış Mekan Park Bahçe Aydınlatma Nasıl Yapılır?

  • Bahçenizin yapım aşamasında aydınlatmaları nereye koyacağınıza karar verin. Aydınlatma için gereken tesisat, bahçe yapımı öncesinde kurulmalı.
  • Işıklandırmayı çok abartmayın. Bu durum bahçenizi futbol sahası gibi gösterecek.
  • Geçitlerin, merdivenlerin başlama ve bitme noktalarının önemli ışıklandırma noktaları olduğunu unutmayın.
  • Merdivenlerde tüm basamakları aydınlatmak yerine birkaç basamağı aydınlatabilirsiniz.
  • Gizli aydınlatma tercih edin. Ağaçlara gizli aydınlatma yerleştirmek teatral bir dekor yaratır. Sistemi dimmer’lı yaptırırsanız, ortam atmosferini dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.
  • Bitkilerinize zarar vermeyecek ampulleri tercih edin veya ışığın direkt bitkilere gelmesine engel olun. Işık, bitkilerin yanmasına sebep olabilir.
  • Dış mekanda kullanacağınız aydınlatma, aşırı soğuk ve sıcak hava koşulları, kir, ısı gibi zorlu durumlara maruz kalındığında çabuk yıpranmayacak, dayanıklı ürünler olmalı.
  • Sizin ve çiçeklerinizin risk almaması için yer altından geçecek tesisatta kullanılan malzeme de su geçirmez ve dayanıklı ürünlerden seçilmeli.

Aydınlatmada enerji tasarrufu

Enerji tasarrufu ile birlikte evlerde kullanılan akkor lambalar, ayrıca florosanlar bugün değiştirilirse eğer %85 oranında bir elektirik ve enerki tasarrufu sağlanabiliyor. Bunun yanı sıra ise enerjiden yararlanıyoruz ve bunun da önemi giderek artıyor. Lambaların ve aydınlatmaların tasarrufu ile birlikte evlerimizdeki diğer ışıkları da tasarruf ampülleri ile yani beyaz uzun ampüller ile değiştirebilirsiniz.

Ayrıca odaların gün ışığından da daha fazla olarak faydalanmasını sağlayın. Perdelerinizi ve pencerelerinizi buna göre ayarlayın. Ayrıca üzeri tozlanmış olan lambalar da bu durumda ışıkların %50 oranda yansıtır ve karanlık ortam gösterir. Lambalarınızı temiz tutmaya da özen gösteriniz..

Ev dışındaki aydınlatmalardan yalnızca gerektiği zamanlardan kullanırsanız eğer açılıp kapanan lambalar kullanmak gerekir. Bununla birlikte büyük şekilde tasarruflar elde edebilirsiniz. Ayrıca lambalarınızın watt ı da önemlidir.

Aydınlatma sistemleri nelerdir

Aydınlatma sistemleri çok farklı farklıdır. 2019 yılı içinde çıkan aydınlatma modelleri daha tasarrufludur. Teknoloji geliştikçe led sistemi de yaygınlaşıyor. Bunlar aydınlatma direkleri, çim aydınlatma takımları, spot lambalar gibi çeşitleri vardır. Birçok işyerinde yada alışveriş merkezlerinde, sahnelerde kullanılır. Ayrıca lokanta ve kafe dekorasyonunda yada park yada bahçe aydınlatlarında çeşitli şekillerde aydınlatma sistemleri kullanılır.

Aydınlatma sistemleri de daha görsellik ve çekicilik ön plandadır.Bunun yanı sıra otellerde, vitrinlerde de kullanılır. Önemli olan dikkat çekmektdir. Önemli olan nokta mekanlara göre özel aydınlatma sistemleri uygulamaktır. Bunlar genelde ışıklandırma ile mümkündür. Farklı renklerde spot ışıklar ile oluşturulur.

Aydınlatma sistemlerinde ise dikkat çeken aydınlatmalar ile mekanlar cezbedici bir görsel hal alır. Bu tür yerlerde olay yada nesne üzerine dikkat çekmek ön plandadır.

Facebook Yorumları


Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın