Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

48 views

Bebek odanız için harika bir oda tasarlamak istiyorsanız bu yazımızı okuyarak kendinize ve bebeğinize en büyük iyiliği yapmış olabilirsiniz.Hem bebeğinizi ziyarete gelecek misafirlerinizi bebeğinizin odasına hayran bırakmak hem de bebeğinizi rahat ettirmek istiyorsanız mutlaka her ayrıntıya olması gerekenden fazla dikkat edin.Bebeğiniz dünyaya geldiği ilk andan itibaren özel olduğunu hissetmesini istiyorsanız ona bunu hissettirebilirsiniz.Bunun nasıl olacağını ise tahmin ettiğinizi biliyoruz.Tabi ki ona en özel olduğunu hissettirmenin yolu en özel dekorasyon tasarımını yapabilmekten geçer.  

Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra belki de üzerinde en çok durduğunuz noktalardan biri onun odasının dekorasyonunu yapmak olacaktır. Bebek odası dekorasyonu yaparken üzerinde durmanız gereken noktalardan en önemlisi bebeğinizi rahatsız etmeyecek onun kendisini iyi hissetmesini sağlayacak olan bir dekorasyonu planlamaktır.

Bebek odası dekorasyonu yaparken ilk aşamada yapmanız gereken şey bebeğinizin cinsiyetine uygun bir renk seçmek ve odada bulunacak eşyaların da cinsiyetle uyumlu olmasını sağlamaktır. Genellikle kız çocukları için pembe tonlarında bebek odalarının tasarlanması söz konusudur. Erkek çocukları içinse durum genellikle daha çok mavi tonlarda bebek odalarının tasarlanması şeklinde gelişmektedir.

Aynı zamanda siyah tonlarında pek çok dekorasyon malzemesi de özellikle erkek çocuklar büyüdüğünde kullanılan malzemelerdir. Kırmızı ve siyahın uyumu erkek çocuklarının hoşuna gitmektedir. Bebek odası dekorasyonunda en çok üzerinde durulan noktalardan biri odanın çocuğun rahat bir şekilde uyuyabileceği bir oda olarak tasarlanmasıdır. Daha soft renkler çocuğun uykuya daha çabuk dalmasını kolaylaştıracaktır. Tüm bunların yanında odada fazladan malzemenin olmaması da önem verilmesi gereken başka hususlar arasında bulunmaktadır.

Bebek odası dekorasyonu sırasında bebek odasının duvarının rengine de dikkat edilmektedir. Duvar rengi ve halı renginin birbiri ile uyumlu olması önemlidir. Bebeğinin beşiğinin renginin içindeki malzemelerle uyumu da önemlidir. Aynı zamanda bazı süslemeler bebeğin büyüdükçe dikkatini daha çok çekecektir. Bu süslemeler aynı zamanda odayı da daha zarif gösterecektir.

Tüm bu dekorasyon malzemeleri ile uğraşırken son derece titiz ve duyarlı olmak gerekmektedir. Bu sayede bebeğin daha sakin ve huzurlu bir ortamda büyümesi sağlanacak ve onun mutlu bir çocuk olması için çalışılmış olacaktır. Tüm bu ayrıntılar değerlendirildiğinde bebeğinizi daha da sağlıklı şekilde yetiştirmiş olacaksınız.

Bebek odanızın dekorasyonunu hazırlarken ağırlık göstereceğiniz renk sizin de tahmin edeceğiniz gibi bebeğinizin cinsiyetiyle alakalıdır.Eğer bebeğiniz kız ise pembe,beyaz,mor, gibi renkleri kullanmanız ideal olacaktır.Eğer bebeğiniz erkek ise mavi,turkuaz gibi renkleri gibi kullanabilirsiniz.Yalnız renkler konusunda dikkat etmeniz gereken şey kesinlikle koyu renk kullanmamalısınız.Tüm uzmanların da söylediği gibi koyu renkler bebeğinizin ruh sağlığı açısından faydalı olmamaktadır.O yüzden erkek çocuğu için uygun olacağını düşünerek siyah  rengini ne olursa olsun kullanmamalısınız.

Eğer bebeğiniz kız ise yeni tasarım modern yataklardan faydalanmanızı öneririz.Farklı figürlere sahip yataklar kız bebek odaları için muhteşem bir dekor elde edilmesine katkı sağlıyor.Özellikle prenses figürlü olarak tasarlanmış yatak modelleri,fayton şeklinde olanlar kız bebek aileleri tarafından büyük ilgi görüyor.Bu ilginç tasarımların sadece kız bebekleri için tasarlandığını söylemek elbette yanlış olurdu.Erkek çocukları için de araba şeklinde tasarlanmış yataklar gibi birçok farklı model sizleri bekliyor.

 Resimleri tam boy görebilmek için lütfen üstüne tıklayın.

bebek odası

Facebook Yorumları


Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın