Çiçeklerle Dekorasyon Fikirleri

47 views

Çiçekler güzel kokusu ve görüntüleri ile insanlara pozitif enerji verir. Hayal dünyamızda bir sahil kasabası düşünürken, emeklilik veya tatil planları yaparken mutlaka rengarenk bir bahçe gelir aklımıza. Ayrıca toprak ile uğraşmanın insan psikolojisine olan olumlu etkisi de bilim insanlarınca ispatlandı.

Her ne kadar kent hayatında toprak ve çiçekle uğraşmak zor gibi görünse de aslında göründüğü gibi değil. Artık bir çok peyzaj ve dekorasyon mağazasında hayatımıza çiçeği sokabileceğimiz ürünler mevcut.

Saksı, toprak, fidan, gübre, ilaç gibi bir çok ürüne erişmek ve kullanmak eskisi kadar zor değil. Çiçeklerle Ev Dekorasyonu zor ve zaman alıcı değil. En azından balkonumuzun bir bölümünde yada salonumuzda çiçeklere yer ayırabiliriz.

Çiçeklerle Ev Süsleme

Ev süsleme çiçek dekorasyonu.

İlk gördüğümde bana çok ilginç gelen Airplant adlı bu bitki yaşamsal kaynaklarını hava ve nemden karşıladığı için ev dekorasyonlarının vazgeçilmezi durumunda. Evet yanlış duymadınız bu bitkiyi toprağa ekmiyorsunuz. Herhangi bir ahşap ortama sabitleyebilir ya da tavandan aşağıya küçük kafeslerle sarkıtabilirsiniz.

Toprak değiştirme, sulama budama derdi olmayan bu güzel bitkilerle neler yapabileceğiniz sadece hayal gücünüzle sınırlı

Ev Dekorasyonunda çiçek kullanmak son derece akıllıca olur. Zira tüm olumlu etkilerinin yanı sıra görünümü de muhteşemdir. Evinizde kışın bile baharı yaşayabilirsiniz. Misafirlerinizi evinizin dekorasyonuna çiçekler sayesinde hayran bırakabilirsiniz.

Bunun en güzel örneklerini ve Çiçeklerle Dekorasyon Fikirlerini fotoğraf galerimizde inceleyebilirsiniz…

 

Facebook Yorumları


Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın