Dekoratif Avize Modelleri

281 views

Evinizde ihtişamlı bir dekor oluşturmak istiyorsanız avizeler olmazsa olmazınız olacaktır. Özenle oluşturulmuş hemen hemen her dekorasyonda göreceğiniz avize modellerinin çeşitleri de gitgide artıyor. Eğer siz de hanginizi seçeceğiniz konusunda kararsız kaldıysanız fikir oluşturmanız açısından bu yazı size oldukça faydalı olacaktır.

Dekoratif Avize Modelleri

Avizelerin uzun bir geçmişi vardır. Ancak eskiden fiyat olarak çok yüksek rakamlarda oldukları için orta kesim kişilerin kullanması neredeyse imkansızdı. Son yıllarda çeşit ve fiyat olarak oldukça geniş bir aralığa sahip olan avize modellerinde kendinize uygun bir model bulmanız oldukça kolay olacak. Görüntü açısından bulunduğu odanın adeta havasını değiştiren avize modelleri, evinizde lüx ve gösterişli bir görünüm oluşturuyor.

Avize Tasarımları

En çok kullanılan avize modellerine gelecek olursak ise; birçok çeşidin büyük bir ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Kullanılan avize modelleri de elbetteki odadan odaya farklılık gösteriyor. Siz de avize seçerken hangi odada kullanacaksanız o odanın özelliklerini göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin, geniş bir salona sahipseniz 12’li avize modelleri sizin için ideal olacaktır. Hem oldukça geniş ve asil bir görünüme sahip olmaları hem de geniş odaları aydınlatmak için yeterli olması bu avizeleri ideal hale getiren etken olmuştur.

Avize modelleri genel olarak gümüş ve altın renklerinde bulunsa da son yılın trendlerinde renkli modeller bulabilmeniz de mümkündür. Bunun dışında özel figür ve tasarımlara sahip olan avize modelleri de büyük bir kesimin ilgisini çekiyor. Klasik avize modelleri de yine en çok tercih edilen avize tarzı olmayı başarıyor.

Avizelerin genel bir tarihine şöyle bir bakalım. İlk olarak Avrupa’da, 11. yüzyılda mumlu avizeler karşımıza çıkıyor. Mumlu avizeler özellikle dini binalarda kullanılıyordu. Zaman içinde kokulu avizeler yaygınlaşıyor.

Elektriğin icadıyla, avize tasarımları çeşitlilik ve görsellik açısından zirve yapmıştır. 18. yüzyılda Osmanlı’nın da avizeleri kullanmaya başlamasıyla, saraylarının gösteriş simgelerinden birisi olmuştur. Bunların en güzel örnekleri; Topkapı, Beylerbeyi ve Dolmabahçe Sarayları’nda bulunan devasa avizelerdir.

Vivense Moskov Metalik modern avize kampanyalı indirimli fiyatı: 389 TL. Bu rakam yüzde 37 indirimli fiyattır. Avizede verilen fiyata ampül dahil değildir. Kargo ücretsiz olup ürüne 2 yıl garanti verilmiştir. Siyah renki bu şık modern metal avizeyi Vivense Türkiye’nün bütün illerine gönderme taahhüdünde bulunuyor.
Tekzen pramit isimli avize kampanyalı fiyatı: 169.90 TL. Firma bu fiyata KDV dahil olarak satış yapmaktadır. Aynı zaman ürün 9 ay taksit seçeneği ile de satışa sunuluyor.

 

Geçmişten günümüze döndüğümüzde ise avizeler, evimizin tamamlayıcı dekorasyon unsurlarından biri haline gelmiştir. Her yaşta insan gruplarının avizeye olan ilgisi söz konusudur. Çocukluğumuzda avizelerin etkisi bir başkadır. Hatta öyle ki çocukluğumuzun en akılda kalan detaylarından birisi, kristallerden oluşturulmuş avizelerdi. Hangimiz o avizelerden bir kristal koparıp, arkadaşlarımıza sahici diye yutturmaya çalışmadık ki? İşte avizeler böylesine akılda yer edici bir unsur olabiliyor.

Çocukken kristal avizelerle başladığımız dekorasyon merakımızı, büyüdüğümüzde daha ileri bir boyuta taşıdık. Kendi tarzımızı evlerimize yansıtmaya başladık. Tabii bunun tamamlayıcı ve bütünleştirici unsurlarından biri de avizelerdir. Hepimiz için, çok iyi dekore edilen bir ev bile, avizesi eksikse, ruhsuz gelir.

Günümüzde avizeler, öylesine çeşitlendi ki her tarza ait avizeleri kolaylıkla bulabiliriz. Çocukluğumuzu hatırlatan, kristal avizeye bir göz atalım. Şık dekorasyonlu bir eve sahipseniz bu kristal avizeyi kullanabilir, ışıl ışıl ve bir o kadar da nostalji kokan bir ev haline dönüştürebilirsiniz. Tasarımı eski

kristal avizelerimize göre, modern dünyaya uygulanmış halde olsa da geçmişin tatlı hatıralarını da anımsatmıyor değil.

Sarkıt Avize Avize

Evlere şıklık katacak diğer avize çeşitleri olarak da, bu iki avizeyi seçmemiz yerinde olacaktır. İlk avize sadeliğin şıklığa yansıtılmış hali olarak evlere zarafeti yansıtacak. İkinci avize ise, şıklıktan ve süsten vazgeçmeyen kadınların tarzını ortaya koyacak cinsten.

Kağıt Japon Avize

Kâğıt Japon fenerler gençlerin gözdesi. Hem eve renk katması hem de oldukça ucuz fiyatlara sahip olmasıyla gençleri cezp ediyor. Sadece gençler de değil evin havasını bahara çevirmek isteyenler de kâğıt Japon fenerlerini kullanması gayet güzel olacaktır. Daha çok avize çeşidine bakmak isterseniz http://www.koctas.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Facebook Yorumları


Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın