Dekoratif Renkli Saksı Modelleri

127 views

Birçoğumuz evimizde çiçek yada bitki yetiştirmeyi severiz. Özellikle salonlarda çok kullandığımız çiçek ve bitkileri nasıl bir saksı içerisine yerleştireceğimizin de çok önemli olduğunu hatırlatalım. Bu sayede görsel açıdan daha güzel sonuçlar elde edilebileceği gibi salona zenginlik de takmak mümkün oluyor.

İnce, Uzun Saksılar: Son dönemde en fazla tercih edilen saksı modellerinden birisidir ince ve uzun formdaki saksılar. Görsel açıdan son derece zarif bir görüntüye sahip olan bu modeller doğru kullanıldığında daha etkili sonuçlar verecektir. Eğer ki salonunuzda renk eksikliği olduğunu düşünüyor, salonun fazla donuk olduğu yönünde bir fikriniz varsa kırmızı ya da bordo gibi renklerde saksı seçmek yararlı olacaktır.

Oval Saksılar: Salon saksıları için bir diğer önemli alternatif ise oval tasarıma sahip modeller diyebiliriz. Daire formuna sahip bu modeller eve çok daha pozitif bir enerji kazandıracaktır. Nasıl ki ince ve uzun saksılarda canlı renklere yönelmenizi tavsiye etmişsek, oval tasarımlı saksılarda da aksine beyaz gibi sade renklere yönelmek gerekiyor.

Ahşap Saksılar: Genel itibariyle dış dekorasyonda kullanılan ahşap saksılar son dönemlerde evin içine de giriş yaptı. Daha çok büyük bitkiler için kullanılan bu saksı türü salonda kullanılacak nispeten büyük bitkiler içinde idealdir. Doğal görüntüsü sebebiyle salona farklı bir hava kazandıracak olan bu modelleri incelemekte fayda var.

Renkli saksı modellerini evlerin oda kısımlarında, balkonlarda, teraslarda, bahçelerinizde rengarenk çiçekler ekerek kullanabilirsiniz. Bu yazımızda da sizlere çiçekler için tasarlanmış birbirinden güzel ve şık modellerde ki 2019 dekoratif renkli saksı modellerini tanıtmak istiyoruz.

Renkli saksı modelleri

Saksılık modelleri ve saksılıklar ile sizlerde birbirinden güzek olan çeşitleri bir arada bulabilirsiniz. Diğer yandan ise evler , balkonlar yada şık olan bahçe modelleriniz için çiçeklerinizin içinde olduğu saksılık modelleri de uyum sağlasın..

Saksılık modelleri ile birlikte çiçeklerinizin renkleri de evleriniz ile birlikte uyum sağlasın.. Saksı modelleri ile farklı ebatlarda ve çeşitli sıra dışı tasarımları birlitke bulabilirsiniz.

Dekoratif saksı modelleri üzerinde el işi ile yapılan desenli kağıtları, örgü işlerini ve yüzey kaplamalarını kullanabilirsiniz. Bu renkli saksı modelleri evinize canlılık ve neşe getirecektir. Her oda için farklı renkte ki saksıları ve desenlerini kullanabilirsiniz.

Çiçeklerinizi koyabileceğiniz saksılar artık paslanmaz çelik olarak üretiliyor. Ünlü bir Belçika markası tarafından üretilen bu paslanmaz çelik saksılar çiçek bakımında belki de bir ilke imza atıyor.

Birbirinden değişik tasarım harikaları olarak karşımıza çıkan bu saksılar şimdilerde bahçelerinize etkileyici renkler getirme aşamasında. Çelik ve pirinç karışımından üretilmiş olmalarından dolayı dayanıksızlık ve pas tutma gibi sorunları bulunmuyor. Tasarımın yeni tarzı olarak bahçelerinize konuk olan bu modellerde birbirinden farklı ve sıra dışı çiçek motifleri de bulunuyor. Sizde bahçelerinizde yeni trendlerin çizgilerini görmek ve çiçeklerinize bile yansıyacak bu ışıltıyı izlemek istiyorsanız paslanmaz çelik saksılara bir göz atmanızı öneririz.

Çocuk odası renkli saksı modellerinde üzerinde bebeklerin ya da çeşitli aksesuarların bulunduğu saksıları kullanabilirsiniz. Farklı ve özgün düşünceler ile tasarlayacağınız saksı dekorasyonu için eskimiş lastikleri, eskimiş çizme ve botları kullanabilirsiniz.

Eski bir çizmeyi renkli bir boya ile boyayarak evin giriş kısmında kullanabilirsiniz. Ya da eskimiş bir araba lastiğini bahçede dekorasyon parçası olarak kullanabilirsiniz. Üzerini boyayın ve lastiğin içerisini toprak ile doldurun sonra istediğiniz bir çiçeği lastiğin içine dikebilirsiniz.

Facebook Yorumları


Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın