İtalyan Klasik Mutfak Modelleri

124 views

Ev dekorasyonu için mutfak modeli seçimi birçok kişi için büyük bir önem taşıyor. Eğer siz de mutfak modeliniz için karar vermekte zorlanıyorsanız İtalyan tarzı klasik mutfak modeli tam size göre bir model olur. Size uygun olup olmadığını bu yazıyla birlikte daha iyi anlama fırsatını yakalayabilirsiniz. İtalyan tasarımı klasik mutfağın size uygun olması tamamen yeme alışkanlıklarınızla alakalıdır. Eğer yemek yapmaktan hoşlanıyor ve mutfağınızın geniş bir alana sahip olmasını istiyorsanız İtalyan tasarımı mutfaklar sizin için en ideali olacaktır. Zaten birçok evde çoğunlukla gördüğünüz mutfak modellerinin İtalyan tasarımı klasik mutfak modeli çeşitlerinden biridir.

Eğer İtalyan mutfak modelleri tam olarak size göre olduğunu düşünüyorsanız klasik dekorasyonunuzu yapmaya başlayabilirsiniz. Bunu yaparken klasik dekorasyon havasını vermesi için birçok şeye dikkat etmeniz gereklidir. Belirli bir model üzerinde yoğunlaşıp o modelin gereklerini yerine getirmediğiniz zaman ortaya bir karmaşıklık çıkacak ve böylece de görüntü kirliliği oluşacaktır. Bunu yaşamak istemiyorsanız size vereceğimiz tüm tavsiyelere dikkat etmeniz gerekmektedir. Sandalye, yemek masası, duvar kağıtları, mutfak dolapları, tezgah üstü ve ankestra takımı, mutfak halısı ve perdesi gibi birçok farklı kombin seçeneği çıktığını ve kombinlerde uyum olması gerektiğini unutmayın.

Özellikle bayanlar için evin en çok vakit geçirilen yerlerinden biride mutfaktır. Yemek odasının haricinde mutfakta kahvaltı için ya da dar vakitteki atıştırmalık küçük yemekler için kullanılabilecek bir masa olması gereklidir. Mutfağın büyüklüğüne göre değişik klasik mutfak dekorasyonu fikirleri yaratılabilir. Stor perde ile genişlik sağlanır ve camın önüne koyulan küçük sedirli bir masa ile birkaç katlanabilir sandalye küçük mutfaklar için ideal bir seçim olabilir. Mutfağa devamındaki balkonu ilave ederek balkon kısmına koyulmuş köşeli oturma takımlı bir yemek masası da hem yerden kazandırır hem de şık duracaktır. Mutfakta kullanılan mobilya grubunun bir başka özelliği de çoklu dolap sistemlerinin tasarlanmış olmasıdır. Örneğin oturulan sedirin altı dolap yapılabilir. Eskimiş kullanılmayan ahşap sandalyeler yeniden boyanıp bakımdan geçtiğinde eski dolaplar yeniden sandalyeler ve masa ile uyumlu boyandığında açıkta monte edilmiş süs aksesuarlarının koyulabileceği birkaç raf hazırlandığında eşsiz güzelliğe dönüşmüş bir mutfağınız olabilir.

Mutfağımızın tadilatına ve yeniden dekore edilmesine karar verdiğimiz de sunulan klasik mutfak dekorasyonu fikirleri arasında mutfak dolaplarına çok önem verilecektir. Çünkü mutfak dolapları dekorasyonun en büyük parçasıdır. Kalan aksesuarlar dolaplara uyumlu tasarlanır. Mutfağınıza göre seçilen dolap büyüklük bakımından kullanışlı olmalıdır. Rengi de önemlidir. Mutfakta çok fazla koyu renk kullanılması önerilmez. Özellikle küçük mutfaklarda çok fazla desen verilmeden açık renk tonu ile mümkün olduğunca düz ve küçük dolaplar yapılabilir. Daha büyük mutfaklarda renklilik isteniyorsa dolapların kapakları ayrı gövdesi ayrı renk olacak şekilde alternatifler tercih edilebilir. Dolap kapaklarında açık raf sistemi ya da cam kapak kullanılması çok şık gösterecektir. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta mutfağın ölçüleridir. Ona göre dolap seçimi yapılacak devamında da aldığınız klasik mutfak dekorasyonu fikirlerini geliştirip diğer aksesuarları seçebileceksiniz.

İtalyan Tarzı Mutfak Modelleri 2019

Mutfağın çok kullanıldığı İtalyan tasarımında mutfak dolabının geniş ve kullanışlı olması gereklidir. Bununla doğru orantılı olarak mutfak sehpası da yine sizi rahat ettirecek kadar geniş bir alan içinde olmalıdır. Renk olarak krem rengi, kahverengi, ahşap rengi gibi klasik renklerin çoğunluklu kullanıldığını görürsünüz. Parlak ve aşırı açık renklerin kullanmamanız gereklidir.

Aksesuar kullanırken seçici olmalı, gereksiz ayrıntılardan uzak durmalısınız. Tüm bu koşulları sağladığızda başarılı bir İtalyan Klasik mutfak dekorasyonu oluşturdunuz demektir.

Facebook Yorumları


Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın