Mavi Mutfak Dekorasyonu

38 views

Mutfağınızda mavi renklerinin özgürlüğünü ve huzurunu hissetmek istiyorsanız bu dekorasyonu mutlaka denemelisiniz. Mavi rengi insanın stresini azaltır,huzur verir.Dinginlik sağlar.Konsantrasyonunu arttırır.Aslında saymakla bitmeyecek kadar olumlu özelliği vardır mavinin.Hele ki kahverengi gibi boğuk renklerden artık kurtulmak istiyorsanız içinizi açacak renk olan maviyle yepyeni bir mutfak oluşturmak istemez misiniz?

Mavi mutfak dekorasyonunda beyaz renklerini de kullanacağınız.Malum,gökyüzü bulutsuz olmuyor.Mutfak dolabınızı ve mutfak tezgahınızı açık mavi tonlarında seçtikten sonra mutfak masa ve sandalyenizi ya koyu mavi ya da beyaz seçmeniz gerekecektir.Biz beyazı seçmenizden yanayız.Oldukça uyumlu olacağını düşünüyoruz.Beyaz kolay kir tuttuğu için halıyı beyaz renk seçme hatasına girişmeyin.Halınızın mutlaka koyu mavi olmasına dikkat edin.Aksesuar ve dekor ürünü kullanırken ufak deyip geçmeyin.Dekorla uyumunu gözetin.Mavi tonlarını ve beyazı kullanmaya özen gösterin.

mavi mutfak dekorasyonu

Merhaba mutfaklar için farklı dekorasyon fikirleri verirken bugün de size mavi renkli mutfak modellerinden bahsedeceğiz. Herkesin bir renk seçeneği vardır ve her rengin anlamı vardır. Evimize eşya seçerken bizi en çok etkileyen ve tercihimizi belirleyen en önemli kriter renklerdir. Renk seçimi yaparken kendi zevkimize, rengin anlamına, duruşuna göre seçenek belirleriz. İnsanlar bazen de renklere farklı anlamlar yüklerler her insanın kendi iç dünyasında renklere yüklediği anlamlar vardır. Renk seçiminde mekan da çok önemlidir mesela çocuk odasında siyah bir renk pek hoş olmayacağı gibi mutfakta da cırtlak pembe diye tabir edilen renk pek yakışık almaz.

Mavi renk mutfak modelleri sizin için güzel bir tercih olacağı gibi zevkinize ve evinizin dekorasyonuna da uygun olabilir. Mavi renk koyu duruşu ve asaletiyle mutfağınıza güzellik katacak farklı bir görünüm kazandıracaktır. Mavi rengi düşündüğümüz zaman aklımıza ilk gelen şeyleri sıralayacak olursak;

2019 yılının en iddialı tasarımı: Deniz ve Gökyüzü

Deniz ve Gökyüzü baktığımız zaman bize sonsuzluğu ifade eder.. Mavi renk akıla bunu getirir . Mavi renk huzur veren ve rahatlatıcı bir renk olduğu için mutfaklarımızda kullanılmaya çok uygundur. Mutfağınızda neşeli huzurlu olmak için ortamın önemi büyüktür. Mutfağınıza neşe katmak için huzur ve özgürlüğü hissetmek için mavi renk mutfak dolabı seçebilirsiniz.  Mutfağının tasarımına önem verenler renk seçiminde çok ince detayları bile dikkate alırlar. Mavi renk güvenin de bir simgesi olduğu için bir çok bankanın logosunda mavi rengi görebilirsiniz.+

Mavi renkli mutfaklar türüne göre değişiklik göstermektedir. Ahşap, lake, akrilik mavi mutfak modelleri mevcuttur. Siz evinizin durumuna göre ankastre de tercih edebilirsiniz. Tercihinizde evinizin ölçü durumu ve fiyat kriteri büyük ihtimalle belirleyici olacaktır. Mutfağınıza güzel bir görünüm kazandırmak için renk seçimini doğru yapmalısınız.

Resimleri tam boy görebilmek amaçlı lütfen üzerine tıklayın.

Facebook Yorumları


Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın