Minimalist Ev Dekorasyonu

40 views

Minimalist dekorasyon modeli özellikle modern tarzlarda sıklıkla göreceğiniz bir modeldir. Oldukça şık ve sade bir görünümü amaçlayan minimalist tarzlar adından da anlaşılacağı üzere mini eşya modellerini dekorasyonda kullanmayı amaçlıyor. Her dekorasyon modelinde sizlere söylediğimiz temel tavsiyeyi mutlaka hatırlarsınız.

gri-minimalist-ev-dekorasyonu

Gereksiz eşyalardan kaçınmazsanız büyük bir görüntü kirliliği oluşacaktır. Minimalist dekorasyonda bütün evde gereksiz ve büyük eşyalardan kaçınılıyor.Eğer minimalist dekorasyonu evinizde tercih ederseniz hem sade bir dekorasyona sahip olmuş oluyorsunuz hem de ferah bir alan size kalıyor.Eşyaların doldurduğu sıkışmış bir evde oturmak sizi sadece huzursuz yapacaktır.

acik-tonlarda-bebek-odasi-minimalist-ev-dekorasyonu

Minimalist Ev Dekorasyon Örnekleri

Minimalist ev dekorasyonundan örnekler vermek gerekirse salondan başlamak istiyoruz. Örneğin salon dekorasyonunu yaparken geniş ve yer kaplayan koltuk takımlarından uzak duruluyor. Bunu yerine sade ve daha minik kanepeler tercih ediliyor. Genellikle bu kanepelerin 2’li olmasına özen gösteriliyor. Orta sehpa modellerinde de ise yine aynı sadeliğe dikkat edildiğini görüyoruz. Kullanılışlı ve fazla yer kaplamayan orta sehpalar tercih ediliyor. Vitrinin pek de kullanılmadığını görüyoruz.

cikolata-renkli-minimalist-ev-dekorasyonu

Bunun yerine yer kaplamayacak şekilde duvara monte edilmiş mini kitaplıklar görebilirsiniz. Aksesuarlara çok fazla yer verilmiyor. Sanatsal açıdan modernliği yakalayan minimalist dekorasyona sahip ev duvarlarında tablolara çok sık rastlayabilirsiniz. Bunun dışında aksesuar olarak klasik tercih yerine modern ve özgün tasarımlar tercih ediliyor. Mutfak olarak ise Amerikan mutfak tarzının en çok tercih edilen tarz olduğunu söyleyebiliriz. Minimalist dekorasyona uyum sağlayacak şekilde hem fazla yer kaplamıyor olması hem de pratik olması onu tercih edilebilir kılan en önemli etkenlerden oluyor.

beyaz-bebek-odasi-minimalist-ev-dekorasyonu cift-katli-yatak-minimalist-ev-dekorasyonu   gri-yatak-odasi-minimalist-ev-dekorasyonu gri-yatak-odasi-minimalist-ev-dekorasyonu1 hafif-koyu-minimalist-ev-dekorasyonu kahrengi-ve-mat-mutfak-minimalist-ev-dekorasyonu krem-tonlarinda-minimalist-ev-dekorasyonu krem-ve-mat-minimalist-ev-dekorasyonu ledli-koyu-kahve-minimalist-ev-dekorasyonu mat-kahve-minimalist-ev-dekorasyonu modern-salon-minimalist-ev-dekorasyonu

Facebook Yorumları


Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın