Mor Yatak Odası Dekorasyon Modelleri

54 views

Yatak odası dekorasyonu özellikle kadınların en çok önem gösterdiği dekor alanlarından biridir. Bu tutumlarında ne kadar haklı oldukları ise herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Çünkü yatak odası hem günü bitirdiğiniz hem de güne başladığınız yerdir. Orada dinlenmenizi ne kadar konforlu bir şekilde gerçekleştirir ve kendinizi ne kadar huzur içinde hissedersiniz gün içinde de o kadar verimli olursunuz. O yüzden yatak odası dekorasyonu yaparken hem bu odada kullandığınız renklere hem de seçtiğiniz mobilyaların uyum içinde olmasına büyük bir özen göstermelisiniz.

Mor Yatak Odası Dekorasyon Modelleri

Yatak odası dekorasyon tarzlarından en çok tercih edilen modellerden birisi ise mor renginin ağırlık kazandığı dekorasyon modeli oluyor.Bayanların en sevdiği renklerden biri olan mor rengi size sadece görsel bir güzellik katmakla kalmıyor aynı zamanda fiziksel fayda da sağlıyor. Morun fiziksel faydalarından bazılarını sayacak olursak; hormonsal ve salgı bezlerinin düzenli çalışmasına büyük ölçüde katkı sağlar. Eklem iltihaplarına karşı faydalı olduğu gibi aynı zamanda kanı besler. Akciğer, karaciğer, kalp, böbrek gibi vücudun en önemli organlarının düzenli çalışmasını sağlar. Tüm bu yararlarının yanı sıra eğer konsantrasyon gerektiren bir işiniz varsa mor rengi, konsantrasyon arttırıcı bir özelliğe sahip olarak en önemli yardımcınız olacaktır.

Pembe ve mor renginin birleştiği güzel bir dekorayson.Mor ve Turuncunun Sıra Dışı Uyumu

Günümüzde herkesin bir kalıba sokmaya çalıştığı yatak odaları artık sıra dışı renkler süsleniyor.

Mor bir gardırobun turuncu bir örtüye sahip yatakla buluştuğu bu renkler şimdilerde trend olarak sunulan modeller arasında yer alıyor. Çift kapılı ve orta kısmında ayna bulunan bir gardırop düşünün ve hemen karşısında turuncu nevresimle kaplı çift kişilik bir yatak. Pencereden içeri giren ışığın direk yatağın üzerine vurması ve bu ışığın gardırobun aynasında yansıması tasarım harikası bir görüntü oluşturmakta. Ve bunlara uyumlu morun koyu tonlarında bir halı yatak odanızın yeni atmosfere kavuşmasını sağlamakta. Ayrıca parke zeminin de ahşap olduğu bir alan düşünüldüğünde bu sıra dışı dizayn daha göz alıcı bir boyut kazanmakta.

Mor Yatak Odası Takımları

Mor yatak odası dekorasyonunu yaparken seçeceğiniz mobilyalarda ise beyaz haricinde başka renk kullanmanızı önermiyoruz. Mor kendi başına ağır bir renk olduğu için başka renklerin tamamlayıcısı olması çok zordur. Yatak ve gardrobu mor seçerken halıyı da beyaz seçtiğinizde muhteşem bir uyum ortaya çıkacaktır.14 Şubat Sevgililer Günü İçin Özel Yatak Odası Modelleri. Sevgililer gününe uygun en güzel yatak odası rengi pembe ve mor renkleri olduğunu iddia ediyoruz. 14 şubat sevgililer günü 2019 da geliyor. Bunun için yatak odalarınızda ve yastıklarınızda değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Bunun için ise sizlere farklı ve güzel yatak odası tasarımları sunuyoruz.. Sevgililer günü için sevgilinize özel tasarımları sunuyoruz.

Facebook Yorumları


Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın