Mor yatak odası dekorasyonu

55 views

Mor yatak odası dekorasyonu şık ve gösterişi yüksek bir tarzdır. Mor renk bilindiği benzeri aseletin ve zerafetin simgesidir. Mor rengini vatandaşlar , önce deniz kabuklarında keşfetmişlerdir. Sonra bir takım bitkileri de karıştırarak bu rengi bulmuşlar. Mor etkili bir renktir. Kendinize farklı bir hayat yaratmak istiyorsanız mor tam size yönelik bir renktir. Hele bir yandan mor yatak odasını güzel bir ışıklandırma ile güzel bir havaya sokabilirsiniz. Mor renge lacivert, gri ve kremle gayet güzel bir uyum da sağlayabilirsiniz.. Yatak odalarımızın aydınlık, kapsamlı ve ferah olmasını her birimiz isteriz. Hele ki farklı dekorasyonlarla yarattığınız yatak odalarınız size farklı bir ortam kazandırır. Duvarımızın bir başını mor renklere boyadığımızda veya arka tasarı beyaz ise uyumlu mor renklerde duvar çıkartmaları dediğimiz stickerler kullanabilir. Yatağımızı örteceğimiz farklı mor renkteki örtüler ile veya pikeler ile bu morun farklı tonları da kullanılabilir.

Mor renginin en çok yakıştığı oda kesinlikle yatak odasıdır. Tabii mor renkli dekorların led ışıklarla süslenmesi o rengi daha da ön plana çıkarıyor. Ahşap renkte yatak başlığı ve yatak karyolası ile mor renginin uyumunu görmekteyiz. Mor rengi yanında krem yada açık pembe renkleri de kullanmanızı tavsiye ederiz. Örneğin yatak odasında kullanacağınız bir çalışma masası, yada çekmeceli bir dolap olabilir. Yatak yüzünde yada yastık kılıflarında krem rengini tercih ederek mor yatak odaları elde edebilirsiniz.

Bu yazımızda size 4 adet mor yatak odası dekorasyon modelleri sunuyoruz. Fotoğrafları tam boy görebilmek için lütfen üzerine tıklayın.

Mor yatak odası modelleri


Mor yatak odası takımlarında gri, beyaz, siyah, morun tonlarıyla da yapacağınız tasarımlarda odalarınız daha zevkli ve zengin olacaktır.. Bazılarımız günümüzün çoğunu saatini yatak odasında geçirir. Son Zamanlarda yatak odalarında televizyon ve bilgisayar da dahil olmak üzere olmak üzere sehpa benzeri farklı ev eşyalarında kullanmaktayız. Mor yatak odaları, çağdaş yatak odaları,eflatun renklerinde yatak odaları,gri ve tonlarında yatak odaları gibi farklı renk kombinasyonlarına gidebilirsiniz.. Mor ki bildiğimiz gibi iddialı bir renktir. Zenginliği hitap eder. Bir başka açıdan ise romantikliği.. Mor yatak odası dekorasyonu çok zorlanacağınız bir dekorasyon şeklidir. Güçlük kısmı ise tamamıyla renk uyumudur. Şayet sizler mor renk ve tonlarını seviyor iseniz yatak odalarınızı da böyle hayal ediyor iseniz galerimiz bölümünde da şuan ki örnekleri görebilirsiniz.. Mor yatak odası modelleri sunduğumuz yazımızı burada sonlandırıyoruz.

 

Facebook Yorumları


Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın