Mutfak İçin Perde Modelleri

177 views

Mutfak perdesi modelleri, mutfak dekorasyonları için olmazsa olmaz niteliktedir. Mutfak perde modelleri çoğunlukla beyaz ve krem renklerden  oluşmasının yanı sıra, yeşil, kırmızı ve sarı gibi diğer renkler ile  mutfak tasarımlarında bütünleştirici bir etkiye sahip. Günümüzde en büyük ev sorunlarından birisi alan. Artık 3+1, 4+1, 5+1, 6+2 odalı ve 150, 180, 200, 220 metrekare alanlı evler inşa ediliyor. Odalar eskisi gibi dar ve karanlık değil. Fakat bunun yanı sıra büyük şehirlerin merkezlerindeki kadim semtlerde durum tam tersi.

Her ne kadar evler yenilense de binalar yıkılıp yenisi yapılsa da alan dar ! Şehirlerde yaşayan insanımızın büyük bir kısmı 85-110 metrekare alanı bulunan evlerde yaşıyor. Peki tüm bu bilgilerin Mutfak Perde Modelleri konusu ile ne ilgisi var ?

Çok ilgisi var değerli okurlar… Perde modelleri odanızın geniş görünmesini ve aydınlık olmasını sağlar. Evlerin çoğunda mutfaklar kare şeklinde değil dikdörtgen şeklindedir. Yeni mutfakların eni dar, boyu uzun ve tek pencerelidir. Bir çoğunda ufak bir balkon da bulunur. Balkonun kapatılarak mutfağa eklendiği evlerin sayısı az değildir.

Mutfak perde seçimi bu handikapı azaltarak fırsat yaratabilir. Perde modelleri özenle seçilmelidir. Renkler, desenler, ölçüler mutfağınızın görünümünü etkiler.

Bu konuda her zamankinden daha fazla özeni göstermeniz gerektiğini söylüyor ve örnek resimlerimizin size bir fikir vereceğini belirtiyoruz.

Mutfak perdesi modelleri

Son zamanlarda mutfak perdesi modellerinin ilk sırasını her zaman olduğu gibi yine  stor perde ve jaluzi perdeler oluşturmaktadır. Jaluzi ve stor perdelerden arkasından, zebra perdeler ve  cam boyunca katlanan tül perdeler ve yarım boy desenli perdeler gelmektedir.

Desenli mutfak perdesi modelleri

Jaluzi ve stor perdelerin mutfak dekorasyonunda en çok tercih edilen  perde olmasının  nedeni kolay bir şekilde açılıp ve kapanması, kullanım rahatlığı ve mutfağı daha modern göstermesidir.

Klasik mutfak perdesi modelleri

Mutfak Dekorasyonunda Perde Seçimi

Odalardan  ve salonlardan değişik olarak mutfaklar için perde seçimi yaparken  daha çok özen gösterilmelidir.

  1. Mutfaklar evimizdeki başka odalara kıyasla daha çok ışık ve hava alması gereken yerlerdir. Mutfaklarda kalın perdeler kullanılması kötü durduğu içim  çok fazla güneş alan mutfaklarda güneşlik alternatif olarak kullanılabilir.
  2. Mutfak perdesinin kolay yıkanması gerekir. Bunun için Sentetik dokumalı stor perdeler, ahşap jaluziler veya alüminyum katlamalı jaluzi perdeler tercih edilebilir.
  3. Eğer mutfağınız için kumaş perde tercih ediyorsanız, kısa ve açık renkler ilk tercihiniz olmalı.
  4. Stor mutfak perde modelleri

Aşağıda sizler için stor perde modelleri , Zebra modelleri ve jaluzi modellerinden oluşan bir galeri hazırladık umarım beğenirsiniz…   Tarz mutfak perdesi modelleri  Tül perde mutfak perdesi modelleri En lüks mutfak perdesi modelleri Lüks mutfak perdesi modelleri Zebra mutfak perdesi modelleri Mutfak perdesi pembe Şık mutfak perdesi modelleri Mutfak perdesi modeli Dekoratif mutfak perdesi modelleri Franszı mutfak perdesi modelleri Şık mutfak perdesi modelleri En şık mutfak perdesi modelleri Mavi mutfak perdesi modelleri Kelebek mutfak perdesi modelleri Stor mutfak perdesi modelleri Mutfak perdesi beyaz Mutfak perdesi modelleri sari-renkli-mutfak-perde-dekorasyonu mutfak-perde-tasarımlari mutfak-perde-modelleri-11 mutfak-perde-modelleri-9 mutfak-perde-modelleri-8 mutfak-perde-modelleri-1

 

Facebook Yorumları


Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın