Mutfak Tasarım Modelleri

43 views

Mutfaklar sadece kadınların zaman geçirdikleri bir üretim yeri idi. Uzun yıllar da böyle oldu. Fakat şimdilerde mutfaklar da bir yaşam alanı olma yolunda ilerliyor. Bunu yeni mutfak tasarımları ile daha net bir şekilde anlayabiliyoruz.
Son yıllarda revaçta olan mutfak tasarım modelleri son derece şık ve kullanışlı. Son dönemin moda tabiri ile fonksiyonel.

  1. Çok fazla eşya kalabalığı yapmayın.
  2. Hareket alanını geniş tutun.
  3. Fazlalık kap-çanakları evden gönderin.
  4. Işıklandırmaya dikkat edin. Göz yoran ışıklar sürekli açık kalmamalı.
  5. Duvar renklerinde açık desenleri tercih edin.
  6. Mobilyalarda açık renkleri tercih edin. (Mutfak, yemekhane gibi mekanların açık renk olması temizliğe ve güvene işarettir)
  7. Ahşap dekoratif aksesuarlar kullanın. Ama bunlar 1 ve 2. maddeye mani olmamalı. Kalabalık yapan aksesuar değil, aksine kalabalığı azaltan ve aynı zamanda aksesuar vazifesi gören ürünlerden bahsediyoruz. Örneğin ahşap raf..

Aşağıdaki görsel ve bilgileri de incelemenizi tavsiye ederiz. Göze hoş gelen örnek mutfak dekorasyonlarını incelediğinizde sadeliğin ön plana çıktığını göreceksiniz.

Mutfak Modelleri Tasarımları

ikea mutfak tasarımları

Son dönem mutfak tasarımlarında tezgahın ortada olması moda. Tabi bu mutfak tasarımı için alanın genişliği önemli. Tezgahı ortada bulunan mutfak modelleri ile çalışmak çok daha rahat. Ayrıca lavabo da bu bölmede yer alıyor. Bu tasarımlarda ocak da çoğunlukla orta tezgahta yer alıyor. Fakat fırın, buzdolabı, bulaşık makinesi gibi mutfak araçları diğer tezgahta.

Tekzen mutfak tasarımları

Bu tip modern mutfak modelleri daha çok Amerikan filmlerinde gözümüze çarpardı. Şimdi artık ülkemizde de kullanılmaya başlandı. Son derece kullanışlı olan bu modern mutfak tasarımları ile kadınlar mutfakta başarıyı ve mutluluğu yakalayacaklar.

Koçtaş mobilya mutfak tasarımları

Orta tezgahın altında bulunan çekmeceler kullanışlılığı artırıyor. Ayrıca bu kısmı yemek masası olarak da kullanabiliyorsunuz. Yemeğin piştiği ocağın hemen yanında yenilmeyeceği için bu modellerde ocak diğer tarafa alınıyor. Sadece lavabo orta tezgahta yer alıyor. Yada büfe tarzı bir L kısım yemek için dizayn ediliyor. Modern mutfak tasarımlarındaki diğer bir beğenilen nokta ise aydınlatma.

Parlak mutfak dolapları tasarımları

Modern mutfak modellerinde şıklık ve kullanışlılık birlikte düşünülmüş. Her tip eve göre geniş bir dizayn yelpazesi sunulmuş. Siz de mutfağınızı yenilemeyi düşünüyorsanız mutfak modelleri fotoğrafları ve galerimize bakmadan karar vermeyin…

Hazır mutfak dolapları tasarımları

Koçtaş yapı marketleri çok sayıda ürünleriyle müşterilerinin her türlü ihtiyacını karşılamaktadır. Koçtaş mutfak modelleri bunlardan biridir. Büyüklüğü nasıl olursa olsun her türden mutfağa uygun projelerle tasarım yapmaktadır. Mutfağınızda ihtiyaç duyacağınız her türlü ince detaylar düşünülerek dizayn edilmektedir. Geniş kaplama modeleri, renkler, aksesuarlar, kulp çeşitleriyle bir mutfakta istediğiniz herşeyi Koçtaş Mutfak‘ta bulabilirsiniz.

Rustik mutfak tasarımları 2019

Mutfağınızda sadece yemek yaparken dedğil bütün gününüzü zevkle geçirebileceğiniz İtalyan Spagnolmarkalı Styling mutfak projelerine mutlaka göz atmalısınız. Bu model şıklığıyla dikkat çekerken aynı zamanda işlevsel özelliğiyle de mutfakta bütünlük sağlamaktadır. Parlak kapaklar, derin çekmeceler, ankastre ürünler için özel bölmeler, şık metal askılar mutfak mdelinin en önemli özellikleri arasındadır. Tasarımın modern çizgisini ön plana çıkaran kulp sistemleri bulunmaktadır. Kullanım kolaylığıyla da beğeni toplamaktadır.

Evim şahane mutfak tasarımları 2019

Koştaş Mutfak dolapları ve aksesuarlarıyla her türlü ihtiyacınıza cevap vermektedir. Koçtaş, kaliteli ürünleri ve uygun fiyatlarıyla müşterilerinin beğenisi ve güvenini kazanmıştır. Başta İstanbul’da olmak üzere Türkiye genelinde bir çok mağazası bulunmaktadır. Montaj ve nakliye dahil satış öncesi ve sonrası hizmeti vermektedir. Koçtaş mutfak modellerinden olan Fantasia Fix Verona Mutfak sade yapısıyla ve kullanılan aksesuarlardaki sadelikle birleşince çok uyumlu bir hal almış. Ahşap malzeme kullanılmış olan mutfak dolabında alt kısımda iki adet büyük kapak, bir adet küçük kapak ve bir adet çekmece bulunuyor. Bir adet çekmecenin olması kalabalık bir aile içim sorun olabilecek bu durum bu mutfağı eksi yönü olarak görülüyor. Üst kısımda ise üç tane kapak ve birde davlumbaz için ayrılmış alan bulunuyor. Küçük bir mutfağa sahip olanlar için ideal olan bu mutfak modeli hem sade yapısı hem az bir alan kaplaması ile mutfaklarınız da ki ihtiyaçları karşılayacak bir mutfak. Koçtaş mağazalarında bu ürünün fiyatı da sadeliğinin bir parçası fiyatı sadece 299 tl.

Rustik mutfak tasarımları

 

Facebook Yorumları


Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın