Sarı Renk Ev Dekorasyonu

45 views

Sarı renk ev dekorasyon fikirleri

En şık ve en güzel  görünümlü dekorasyon çeşidi  oluşturabilmek için  birbirleriyle yarış halinde olan mobilya firmaları ,genellikle  yeni ürünlerde birbirinden güzel ve şık ürünlerini ön plana çıkartıp vitrinlerinde sergiliyorlar. Bu güzel ve şık olan ürünlerinden bir tanesi de sarı renkli ev dekorasyonu oluşturuyor.

Sarı renk ev dekorasyonuSarı renkli aksesuaralrSarı yeşil renkli ev dekorasyonu

Sarı renkli ev dekorasyonunu oluştururken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunların başında salonumuzun duvar boyasıdır. Salonumuzun boyasını sarı ya boyadığımız da mobilyayı sarı renkte almak evde çok boğucu bir hava oluşturabilir. Sarı yerine açık renkler kullanılabilir fakat illa da sarı renk olsun diyorsanız sarının açık tonlarını kullanabilirsiniz.

Sarının yanına en çok yakışan renkler beyaz ve koyu yeşildir. Salonumuzun duvarını beyaza boyadığımız da mobilya mızı açık sarı ve koltuk minderlerini sarı beyaz çiçekli seçtiğimizde ortaya çok güzel bir kombin oluşturacaktır.

Sarı renkli ev dekorSarı renkli ev dekorasyonuSarı renkli genç odası

Sarı renk gün ışığı temsil etmekle birlikte insanın içini açan bir renktir. Sarı rengi kullanırken çok koyu sarı rengini seçmemeye dikkat etmelisiniz. Koyu sarı renk tonları evinizde boğucu bir ortam oluşturabilir bu yüzden sarının açık tonlarını seçmekte fayda var.

Sarı renk ev dekorasyonu yapmak istiyorsanız, bu sarı duvar boyalarla yapmaya başlamayın. Duvar boyası dekor rengi seçmek yanlış bir hamle olur. Bunun yerine kotluk, perde, masa, sandalye minderleri, halı, kilim gibi diğer sarı eşyaları tercih edin. Örneğin krem rengi duvar ile beraber sarı renkli bir perde yada sarı halı tercih olabilir.

Evlerinizde dekorasyon yaparken bulunduğunuz oda da sizlerde enerji verecek renkler tercih etmek isteyebilirsiniz. Bu renklerden en doğal ve en marjinal olanı sarı renkli ev dekorasyonu dur. Sarı renk genellikle fazla tercih edilmeyen fakat çok şık ve renkli olan bir ev dekorasyonudur.

Sarı renkli genç odası

Ev dekorasyonun da sarı rengi tercih ettiyseniz işe ilk önce sarı renkli aksesuar ürünleri nden başlamalısınız. Sarı renkli vazolar, sarı renkli puflar, Sarı renkli çerveler, sarı renkli tablolar gibi tamamlayıcı aksesuar ürünlerini tercih etmekte fayda var. Seçtiğiniz bu aksesuarların yanına da sarıyı tamamlayıcı renkleri seçebilirsiniz bu renkler ise beyaz , gri, bej yada krem renkleri olabilir. Bu renkler ile odanızı çok güzel bir şekilde kombinleyebilirsiniz.

Sarı renkli yatak dekorasyonu

Sarı renkli ev dekorasyonunuzu evinizin bütün bölümlerinde de uygulayabilirsiniz. Sarı mutfak Dekorasyonunda  Mutfağınızda sarı perdeler çok hoş duracaktır mutfak masanızın üzerine sarı bir vazo mutfağınıza ayrı bir hava katacaktır.

Sarı ev dekorasyonu

Banyolarınız da kullanacağınız sarı renkli fayanslar da banyoda daha ışık saçan renkli bir hava katabilir. Sarı renkli salon dekorasyonun da Oturma odalarınıza alacağınız sarı koltuklar yada sarı duvar boyası evinizi daha canlı gösterebilir. Sarının yanına kullanacağınız diğer renkler ile evinizin tüm bölümlerini çok şık bir şekilde kombin yapabilirsiniz.  Sarı renkli ev dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli detay sarının yanında kullanacağınız diğer renklerin uyumlu olmasıdır.

Sarı renk ev dekorasyonu

Aşağıda sizler için sarı renk ev kombinasyonu ile ilgili görselleri bir araya topladık. Sarının tonlarının kullanıldığı çeşitli beyaz sarı kombinasyonu, sarı yeşil kombinasyonu gibi birçok kombinasyonun sergilendiği bir galeri hazırladık. Umarım sizler için ilham verici bir kaynak olmuş olur.

Açık Sarı renkli ev dekorasyonu

Sarı rengi ev dekorasyonunda daha çok mavi, lacivert, kırmızı, yeşil ve gri pastel tonları ile kombine yapılıyor. İşte size örnek dekor modelleri.

Sarı renk ev dekorasyonu  Sarı mor renkli ev dekorasyonu

 

Facebook Yorumları


Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın