Yatak Odası Duvar Kağıdı Modelleri

31 views

Yatak odası duvar kağıdı 2019 nasıl olmalı? Bu yazıda size bolca örnekler ve fikirler vereceğiz. Modelleri incelediğinizde sizin de kafanızda kendi tarzınız oluşacaktır. Öncelikle renk konusunda karar vermelisiniz. Siyah mı, krem ağırlıklı mı? Pembe mi? Mor mu? Kırmızı mı? Çünkü seçeceğiniz renk ile eşya seçimi yapmalısınız. Halı, yatak yüzü, perde gibi seçeneklerde en belirgin konu renktir.

Duvar kağıdı tasarımları arayanların ilk aklına gelen soru şu oluyor: Yatak odası duvar kağıdı fiyatları ne kadar?

Şimdi bu sorunun direk olarak cevabını vermek elbette mümkün değil. Çünkü her ürünün belli bir kalitesi ve farklı fiyatları mevcut. O sebeple şu duvar kağıdının fiyatı şu kadar eder demek pek mantıklı olmaz. Yatak odanız için duvar kağıdı seçmeye karar verdiyseniz öncelikle şu an sizin için en fayfalı olacak yazıyı okuyor olduğunu bilmenizi isteriz.Eğer dekorasyona önem veren biriyseniz en iyi yatak odası görünümünü sağlamak için nasıl bir duvar kağıdı seçmeniz gerektiği hakkında ufak tüyolar vermek istiyoruz.Öncelikle; duvar kağıdı seçiminde çok doğru bir karar verdiniz. Duvar kağıdı hem sizin zevkinizi daha iyi yansıtacak hem de içinizi açacak huzur dolu bir ortam oluşturacaktır.Boya gibi aşınma,dökülme gibi sorunlarla da karşılaşmayacaksınız.

Yatak odası duvar kağıdı fiyatları:

Evidea yatak odası duvar kağıdı indirim kampanya fiyatları: 24,90

Tekzen yatak odası duvar kağıdı fiyatları: 23.90 TL-50 TL Arasında seyrediyor.

Evmanya yatak odası duvar kağıdı fiyatları: 199 TL

Duvar kağıdı modellerine geçmeden önce dikkat etmeniz gerek bazı noktalara değinelim.Var olan yatak odanıza duvar kağıdı seçimi yapıyorsanız mutlaka zevklerinizi bu odanın dekor uyumuna göre kısıtlayarak öyle tercih yapmalısınız.Örneğin; klasik dekorasyona sahip bir yatak odasına rengarenk bir duvar kağıdı uyumsuz duracak,görüntü kirliliği oluşturacaktır.Ancak duvar kağıdınızın yatak odanızla muhteşem uyumunu sağladığınızda geceleri huzurlu uyayacak,güne gülümseyerek başlayacaksınız.Yatak odanızdaki bu büyük değişikliğin nasıl olduğunu siz bile anlayamayacaksınız.Dekor uyumundan sonra bir de tabi ki kaliteye çok dikkat etmelisiniz.Görüntüsüne ve fiyatına aldandığınız ucuz ama kalitesiz duvar kağıtları sizi hayattan bezdirmeye yetecektir.Odanıza yerleştirdikten kısa bir süre sonra rengi solup kötü bir görüntü yaratacak,kolayca aşınacaktır.Duvar kağıdınızın sizinle uzun vadeli birlikte olmasını istiyorsanız mutlaka kaliteye çok dikkat etmelisiniz.

Duvar kağıtları modellerine geçecek olursak;

Yatak odası için en çok tercih edilen modeller çiçek desenli olan modeller oluyor.Uzmanlar da bu desenleri yatak odası için üstüne basa basa öneriyor.Çünkü açık çiçek desenleriyle donatılmış bir yatak odası sizin yorgunluğunuzu alacak güne mutlu uyanmanızı sağlayacaktır.Yatak odanızda koyu duvar kağıtlarından kaçınmanızı öneririz.

duvar kağıtları

Şehir manzaralı duvar kağıtları yatak odası için uygundur. Fakat gece görünümlü olursa daha mantıklı olur. Genellikle yatak odası için seçilen manzaralar gökyüzü, yıldızlar, galaxy manzaraları oluyor.

Bir de ilginç duvar tasarımlara sahip duvar kağıtları oldukça ilgi çekiyor.Bu modellerin başında üç boyutlu resimlerden oluşan duvar kağıtları geliyor.Kendinizi adeta başka bir ortamda gibi hissedeceksiniz.

Örneğin burada yatak odası duvar kağıtları dekorasyon örneği bulunmaktadır.

Duvar Kağıdı Modelleri

Açık renklerden oluşan bir yatak odası düşünüyorsanız bu tarz hafif deseni ve sade bir duvar kağıdı seçebilirsiniz. Dekorunuza ara ara pembe, turkuaz, bordo gibi renklerden oluşan aksesuarlar da eklersiniz.

Yatak odası için duvar kağıdı modelleri foto galerimiz şu şekildedir:

Duvar kağıtları odalara bambaşka bir hava veriyor. Eğer doğru odaya doğru duvar kağıdını seçerseniz tabi. Bununla birlikte yatak odasında kullanacaksanız şayet renkleri de buna göre seçmeniz gerekiyor.

açık sarı desenli yatak odası için duvar kağıt modeli

Ufak bir odanız varsa ve siz bu odaya dekor yapamıyorsanız, güzel bir duvar kağıdı ile odaya farklı bir hava katabilirsiniz. Çünkü küçük odalara fazla eşya koyamazsınız. Bu da dekor alternatiflerinizi sınırlar.

açık mavi renklerinde yatak odası için duvar kağıtları

English Home yada Retro tarzı yatak odalarına baktığınızda genellikle beyaz ve krem rengi tercih ediliyor. Eğer siz de beyaz renkli bir dekor yaptıysanız, duvarlarınızı hafif desenlerden oluşan, açık mavi bir renkte duvar kağıdı kullanabilirsiniz.

korsan gemisi içinde tavan ve duvara yakın yapılmış yatak odası

Bazen evin içinde standartların dışına çıkmak isteriz. Farklı dünyalara gitmek isteriz. Duvar kağıtları bu ortam için birebirdir. İşte size tam da bu manada bir duvar kağıdı. Bir korsan gemisi ve balık temalı bir duvar kağıdı modeli.

koyu renkli modern yatak odası için duvar kağıt modeli

Duvar kağıdı seçiminde önemli olan uyumdur. Sadece uyum renginden bahsetmiyoruz. Modern klasik ve avangart tarzları uydurmamız gerekiyor. Mesela bu resimde modern yatak ve modern duvar kağıdının dekor uyumunu görüyoruz. Krem renkli yada açık kahveli yatak. Koyu renkli duvar kağıdı güzel bir uyum oluşturmuş.

Yatak odası duvar kağıdı dekorasyon modelleri nasıl olmalı konulu yazımızda size bazı yatak odası duvar kağıdı uygulama örnekleri sunduk.

Facebook Yorumları


Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın