Yemek Masası Modelleri ve Fiyatları

69 views

Yemek masaları tüm aile bireylerinin bir arada bulunduğu yemek yiyerek birlikte keyifli  vakitler geçirdiği yerlerdir.

Bir yerden yemek yerken bir yandan da gün içerisinde yapılanların konuşulduğu yer olan yemek masaları konforlu ve rahat yer olması açısından bazı özelliklere sahip olması gerekir.

Enza Home yemek masası modelleri

Alacağımız ürünün hangi amaçla alınacağı önemlidir. Hangi amaç kullanılacağı yada kaplayacağı yer önem teşkil etmektedir.

Yemek masası seçimi yapmadan önce ayrı bir yemek odasına  mı yoksa salonunuzda mı yer vereceksiniz buna karar vermelisiniz. Bu kararı verirken evinizin büyüklüğü çok önemlidir. Evinizin bireylerinin sayısı da önemli bir unsurdur.

Enza Home yemek masası

Yemek Masaları Dizaynı : Yemek masaları her zaman şık ve güzel olması ile öne çıkan masalardır. Bu masaların genel olarak sade olması şık görünmesi bakımından önemlidir. Diğer yandan ise beyaz yemek masaları daha çok tercih edilebilir. Kırmızı masalar ise özel davet günlerinde kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra ise masalarda mum, şamdan, altlıklar,çiçek gibi objelerin yanı sıra çatal kaşık bıçak takımları, porselen yemek takımları da uyum içinde olmalıdır. Peçetelere kadar hepsi uyumlu olması gerekmektedir.

Mondi yemek masası fiyatları

Arkadaşlarınızı ya da önemli misafirlerinizi çağıracağınız bir akşam yemeğinde nasıl bir sofra düzeni yaratacaksınız. Yemek masası hazırlama emeğin amacıyla uygun olmalıdır. Ciddi bir iş yemeği için farklı bir masa hazırlarken, yılbaşı kutlaması için daha farklı seçimler yapmanız uygun olacaktır. Seçilen yemek takımlarından, bardaklardan, masa örtüsünden kullanacağınız aksesuarlara kadar herşey belirli bir çizgide olmalıdır.

Mondi yemek masası

Yemek Masası seçerken dikkat edilmesi gerekenler ;

Eğer kalabalık bir aile iseniz veya fazla misafiriniz geliyorsa katlanabilir yemek masaları nı tercih edebilirsiniz.

Mutfak için bir masa tercihi yapmak istiyorsanız ve  modern tasarımları seven bir yapınız varsa spor yemek masası modellerini tercih etmelisiniz ki hem yemek masası hemde çalışma tezgahı olarak kullanabilirsiniz.

Masayı koyacağınız oda küçük ise büyük sandalyeler yerine masanın altına girecek küçük sandalyeler tercih edilebilir. Bazı sandalye tasarımları oldukça şık görüntüye sahiptir ve konforludur. Fakat büyüktür. Bu sebeple odanız büyük değilse bu tür kaba eşyalar sizin için adeta bir eziyet haline gelir.

Mondi yemek masası görselleri

Ahşap yemek masalarını modern sandalyelerle dizayn edebilirsiniz.

Masanın ve sandalyelerin rengi odanızın rengiyle uyumlu olmalıdır. Canlı ve açık renkler odanıza ferah ve spor bir hava katabilir.

Düz hatlı modern yemek masaları cam kenarları için uygundur. Yemek masanızı kullandığınız dekoratif çiçeklerle süsleyebilirsiniz.

Mondi yemek masası takımı

12 Kişilik yemek odası takımları büyük, 8 kişilik orta boy ve 6 kişilik yemek masası modelleri de küçük boy olarak sıralanıyor. Oda büyüklüğünüze göre tercih yapabilirsiniz.

Mondi yemek masası takımları 2019

İster eski olsun isterse yeni dekorasyonu yapılmış bir ev gerçekten görülmeye değer bir etki yaratır. Tarzı ne olursa olsun belli bir fikir ve ana tema çevresinde dekorasyon yapmayı unutmayın. Çok sayıda örneğe bakarak, kaynakları araştırarak, fikirler edinerek yeni bir evin dekorasyonunu yapabilirsiniz. Bir de en önemlisi dekorasyonun ne kadar güzel olduğunun yanında işlevsellik boyutununda ne olduğudur. Kullanışlı olmak bir dekorasyonun ne kadar başarılı olduğununda bir göstergesi olmalıdır.

Mondi Yemek masası modelleri

Yeni yılda yemek odası dekorasyonunuzu gözden geçirmek mi istiyorsunuz? Yemek odası dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenleri biliyor musunuz? Peki yemek odası mobilyalarının nasıl seçilmesi gerektiğini? Aklınıza gelebilecek tüm soruların cevapları bu yazıda saklı…

Kelebek Mobilya Yemek masası

Öncelikle bir yemek odasından beklentilerinize karar verin. Seçeceğiniz mobilya takımı, yemek odanızın ya da köşenizin büyüklüğü ile doğru orantılı olmalı. Eğer alanınız darsa yukarıdaki gibi küçük bir masa ve birkaç sandalye bile işinizi görebilir. Burada önemli olan doğru renk ve aksesuar seçimi.

Kelebek Mobilya Yemek masası 2019

Yemek köşenizi mutfağa yakın bir noktada oluşturmanız gerekiyor. Hem sofrayı kurarken, hem de toplarken bunun avantajını göreceksiniz. Yemek masanızı, şık bir tablo, dekoratif mumlar ve renkli çiçeklerle tamamlayabilirsiniz. Aydınlatma, halı ve perde seçiminiz de yemek köşenizin görselliğini doğrudan etkileyecektir. Bu yüzden odanızda bir bütünlük oluşturmalısınız.
Kelebek Mobilya Yemek masası 2019

İşte sizlere ilham verebilecek birbirinden şık yemek odası dekorasyonu örnekleri. Biz çok beğendik, umarız sizde beğenirsiniz. İyi seyirler.

Mondi yemek masası Mondi yemek masası 2019 Mondi yemek masası takımları Mondi yemek masası modelleri 2019 Alfemo mobilya yemek masası sandalye modelleri Alfemo Yemek masası modelleri Alfemo Yemek masası 2019 Alfemo Yemek masası Enza Mobilya yemek masası modelleri

Facebook Yorumları


Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın