Klasik çalışma masası modelleri

3.641 views

Eski çalışma masası modelleri konulu yazımıza hoş geldiniz. Eski yada eskiyi anımsatan ahşap mobilyalar daha çok klasik tarzda olmaktadır. Modern mobilyaların antika özelliği pek yaygın değil.

Son yıllarda home ofis şeklinde çalışma çok yaygınlaştı. İş yerlerinin yüksek kiralı olması, yeni ofis açma maliyetleri ve ulaşım masraflarından kaçınmak isteyenler evlerinin bir bölümünü ofis haline getiriyor. Dekorasyon yaparken de bu şekilde bir plan çıkarıyor. Eğer siz de home ofis şekline çalışıyorsanız muhakkak bir çalışma masasına ihtiyacınız bulunuyor.

Bu yazımızda sizin için hazırladığımız klasik çalışma masası sandalyesi ve antika çalışma masası modelleri resimleri sunacağız.

Klasik Çalışma Masası Modelleri1

Eski model çalışma masaları daha çok klasik yapıda oluyor. Önceleri tabii home ofis şeklinde bir çalışma yaygın değildi. Patronlar odasını burada görüldüğü şekilde daha ağır mobilyalardan oluşan bir dekorasyonu tercih ediyorlardı.

Eğer odanızı bir ofise çevirmek, bir çalışma odası haline getirmek istiyorsanız ve klasik mobilya hayranı iseniz, odanızda bulunan diğer eşyaların da klasik olması çok önemli. Odanın bir kısmı spor renkler bir kısmı klasik eşyalardan ibaret olmamalı. Bu hata genellikle yaygın olan bir yanlış tasarım şeklidir. Tabii klasik ve modern çizgilerin yanında renk uyumu da önemidir.

Çalışma masası alacaksanız, önce hayalinizdeki dekorasyonun nasıl olacağına dair bir fikir edinmelisiniz. Odanızda kullanacağınız renkler noktasında uyum ve dizayn önemlidir. Eğer sade bir dekorasyon yapmayı düşünüyorsanız ve odanızda siyah beyaz renkler bulunuyorsa siyah renkli bir klasik çalışma masası düşünebilirsiniz.

Ceviz renkli ahşap klasik masası modelleri en çok yaygın modellerden biridir. Klasik çalışma masaları daha çok koyu renkli tercih ediliyor. Koyu ceviz renkleri açıkçası bu tür masalar için gayet ağır duruyor. Çalışma masası sandalyesi de yeşil olunca güzel bir kombinasyon oluyor.

Ders çalışma masası yada ofis çalışma masasının rengi ve deseni yanında odadaki aksesuar modellerini gözden kaçırmayın. Örneğin çalışma masasının hemen üzerine koyacağınız ahşap çerçeveli iki tablo masayla güzel bir dekor oluşturur.

Aşağıdaki galeride antika ofis mobilyaları ve klasik çalışma odası resimleri bulunmaktadır.

calisma-masasi-mm5

calisma-masasi-mm8

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Klasik çalışma masası modelleri (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Mergaba Ahşap çalışma masalarını görmek istiyorum nerede görebilirim

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın