Dekoratif lambader modelleri

231 views

Dekoratif lambaderler hem gözü az yoran hem de ev içerisinde ki bir çok köşede kullanılabilen dekorasyon ürünleri arasında gelmektedir. İç mekan tasarımında ev aksesuarı olarak kullanılan lambaderler renk renk ve desen desen seçenekleri ile mağazalarda yerini almaktadır. Yeni sezonun favori lambader dekorasyon modelleri sayesinde mekana aydınlık ve bir tarz katabilirsiniz.

Evimize girdiğimizi kendimizi nasıl hissederiz? Ya da bir yere misafirliğe gittiğimizde? Kitap okurken ne isteriz mesela? Uyumak için? Çalışma masamızda en çok istediğimiz şey nedir peki? Evet cevabı duyar gibiyim… Aydınlatma! Yani evimize girdiğimizde nasıl hissettiğimiz aynı şekilde başka bir eve gittiğimizde nasıl hissettiğimiz, öncelikle aydınlatmaya bağlıdır. Ruh halimizi etkileyen en önemli etkendir belki de. Uyurken istemediğimiz aydınlık bir ortamı çalışırken isteriz. Yani bir evde olması gereken maddelerden biridir.

Dekoratif Lambader Çeşitleri

Her odaya uygun bir aydınlatma modeli ve tabi ki de uygun bir aydınlık vardır. Mesela salonlarda ve yatak odalarında göz yormayan, loş ışıkları tercih ederken; çalışma odalarında ve mutfaklarda çok daha aydınlatıcı modelleri tercihlerimizin arasına ekleriz.

Özellikle ev dekorasyonunda atlanmaması gereken bir nokta olan aydınlatma, banyolarınızda ve antrelerde aplik şeklinde de kullanılabilir. Ki bazen salonlarda da kullanılan aplikler, evin tarzıyla da bütünleşince çok şık olabiliyor. Ortama farklı bir ambiyans katan lambader modelleri ile siz de evinizde farklı bir şıklık yaratabilirsiniz. 2020 dekoratif lambader modelleri içerisinde en çok dikkat çekenler ayaklı lambader modelleridir. Yatak odasının vazgeçilmez eşyalarından olan bu ürünleri Koçtaş, Bauhaus, Tekzen gibi firmalar ve Avizceler sitesinde bulabilirsiniz.

Mum ile evinizi daha da romantikleştirebildiğiniz gibi bunu aplik ile de yapmanız mümkün. Loş bir ışık veren aplikler gibi köşe lambaları da kullanılabilir. Köşe lambaları evinize aplikten daha klasik bir hava verecektir.

Aynı zamanda böyle bir abajuru alıp, hayal gücünüzü katıp onu evinizin herhangi bir köşesinde kullanmanız da mümkün. Düz keten bir bezden oluşan abajurun, keten kısmını çıkartıp, üzerine yapacağınız bir baskı ya da bir resimle; ona hem hayal gücünüzü katacaksınız hem de sizin için paha biçilmez bir maneviyata ulaşacaktır. Bunu gelen konuklarınıza gururla sunacaksınız…

ya da bir lambader…

Loş bir ışık istiyorsunuz fakat abajur kadar değil. Ayrıca abajur gibi klasik modeller size hitap etmiyorsa, lambaderi deneyin. Sarı bir ampulle kullandığınızda loş fakat bütün odaya yetecek bir aydınlatmaya sahip olabilirsiniz.

Mutfakları düşünürsek kullanacağımız ledler daha da hoş bir hava katacaktır. Aynı zaman da çok da aydınlık… Banyolarda ise top şeklinde yani tavana yakın bir model aydınlatma için yeterli olacaktır.

Günümüzde bin bir çeşit olmuş modeller arasından birini seçmek çok zor görünüyor.

Lambaderleri oturma odalarında, salonlarda, yatak odalarında ve çalışma odalarında kullanabilirsiniz. Lambader seçimi yaparken ev eşyalarına ya da ofis eşyalarına uyumlu olması ön planda tutulmalıdır. Lambader resimleri ile siz de en uygun seçimi eviniz için yapabilirsiniz. Ev eşyaları ile uygun renklerde olması evin ambiyansını bozmayarak bir bütün oluşturmaktadır.

En yeni ve renkli lambader modellerin yer aldığı galerimizi hemen inceleye başlayabilirsiniz…

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın