Çocuk odası boya modelleri

1.452 views

Çocuk odası hangi renk olmalı? Sorusunun yanıtında en belirleyici etken tabii ki çocuğun erkek yada kız çocuğu olmasıdır. İkinci konu dar ve küçük bir çocuk odası dekorasyonunda açık renkleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Çocuk odası duvar ve mobilya boya renkleri hangi renk olmalı?

Çocuk odası için iç mimar ve de dekorasyon ile ilgilenen uzmanların önerilerine dikkat ettik. Bakalım çocuk odası için tercih edilen renkler neler?

Çocuk odası duvar renkleri ne renk olmalı?

 • Krem: Beyaz renk ürünlerin temizlikleri biraz zor olduğu için aslında krem renkler daha fazla tercih edilmektedir.
 • Lacivert: Koyu renk severler için lacivert ve tonları da bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Siz de bu tarz renklere bakabilirsiniz.
 • Turuncu: Turuncu her alanda enerjiyi simgeler. Bu nedenle de çocuğunuzun odasında ders çalışırken ya da dinlenirken enerjisinin düşmemesi adına turuncu renk tercih edebilirsiniz. Gençler her zaman enerji doludurlar. Bu nedenle de odaların da enerjiyi hissetmek isterler. Genel olarak son zamanlarda enerjinin en rahat hissedildiği renkler arasında ilk sırayı turuncu almaktadır.
 • Kırmızı: İçi kıpır kıpır olan gençler genel olarak kırmızı renge bayılırlar. Bu nedenle genç odasında kırmızı mutlaka tercih edilmelidir.
 • Beyaz: Gençler ev dışında sürekli enerji harcadıkları için eve geldikleri zaman huzur bulmak isterler. Onlar için huzurlu olabilecekleri bir genç odası tasarımı düşünüyor iseniz, beyaz renge mutlaka yer vermelisiniz.
 • Lila: Genel olarak bayanların en sevdiği renkler arasında lila yer almaktadır. Eğer genç odası tercih etmek istiyor iseniz, kız çocuklar için lila rengine yer verebilirsiniz.

Çocuk odası boya renkleri

 • Pembe: Genel olarak kız çocuk odalarında yıllardır tercih edilen renklerin başında pembe geliyor. Siz de bu renk tonlarına bakabilirsiniz.
 • Mavi: Erkek çocuk odalarında mavi her sene olduğu gibi bu sene de gözlerden kaçmıyor. Mavi ve tonları bir çok kişi tarafından tercih ediliyor. Erkekler için mavi her zaman vazgeçilemez bir renk olmuştur. O nedenle de siz de incelemeler yaparak erkek çocuklarınız için mutlaka bu renge yer vermelisiniz.
 • Bej: Bej ve krem gibi renkler tüm mobilyalar ile uyumlu olabileceği için ve de odanın mobilyaları değişse bile sorun olmayacağı için insanlar artık bu tarz açık renkler arasından da tercihler yapmaya devam ediyorlar.
 • Sarı: Bir çok çocuk odası tasarımında bu sene açık sarı ve sarının bir çok tonuna denk gelebilirsiniz. Gerçekten de çok güzel konseptlere sahip olabileceğiniz renkleri bu şekilde tercih edebilirsiniz.
 • Yeşil: Açık yeşil ve yeşilin tonları da artık çocuk odalarında çok fazla tercih ediliyor. Artık duvarlar üzerine resimler yapıldığı için alt tonun yeşil olması daha güzel bir görünüm sağlayabilir. Her zaman sağlığı simgeleyen renkler arasında ilk sırayı yeşil almaktadır. Farklı bir tasarım tercih etmek adına yeşil renge de bakabilirsiniz.
 • Açık gri: Son birkaç senedir gri tonları da çocuk odalarında oldukça fazla tercih ediliyor.
 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın