Romantik yatak odası dekorasyonu tasarım fikirleri

648 views

Sıradan yatak odası  modellerinin aksine, kendinize  ve sevdiğiniz kişiye verdiğiniz değeri tam anlamıyla gösterecek muhteşem bir dekorasyon istiyorsanız; sizin için en uygun model romantik yatak odası modelleri olabilir.Eğer siz de en güzel ve romantik yatak odası tasarımı istiyorsanız bu yazımızda size vereceğimiz fikirlere ihtiyacınız olacaktır.Eğer yapabileceğiniz ufak hatalardan kaçınmak istiyorsanız her birini dikkate almanız sizin için oldukça faydalı olacaktır.Başka fikirleri göz ardı etmemek kendi zevkinizi dikkate almamak değildir.

Romantik Yatak Odası Nasıl Hazırlanır?

Romantik yatak odasının en belirgin özelliği tabii ki renkler. Doğru renk seçimi yapmadığınız taktirde eşyaların hiç bir anlamı kalmayacağını unutmayın. Renk seçiminden sonra ikinci konumuz aydınlatma renkleridir. Elbette rengin yanında aydınlatmanın oranı da önemli. Evet loş ışıktan bahsediyoruz.

Renk seçiminde şu noktalara dikkat etmeliyiz:

  • Yatak odası duvar rengi
  • Yatak odası karyola ve yatak örtüsü rengi
  • Halı rengi
  • Gardrop rengi
  • Aydınlatma rengi
  • Perde rengi

Romantik yatak odası renkleri: Mor, pembe, kırmızı, eflatun renkleridir. Bu renklerle genel olarak siyah renk kombine yapılıyor. Örnek verecek olursak pembe renkli bir perde ve pembe renkli bir karyolanın baza kısmı siyah olabilir. Duvarların pembe yada mor ise, perdelerde siyah kullanabilirsiniz. Dışarıdan gelecek olan ışıkları engelleme noktasında en ideal renk siyah olduğu için, yatak odası perdesi olarak siyah perde seçimi ideal olabilir.

Romantik yatak odası modellerine gelecek olursak;  çeşitliliğin sanılandan daha fazla olduğunu söyleyebiliriz.Eğer romantik görünüm konusunda kararlı iseniz hangisini tercih edeceğiniz tamamen sizin romantiklik anlayışınızla doğru orantılıdır.Kimisi yatak odasında romantiklik denilince kırmızının tutkusunu kimisi ise mavinin dinginliğini arar.Ama en çok kullanılan modelin hangisi olduğunu bilmek isterseniz bunun kırmızı olduğunu söyleyebiliriz.Kırmızı aşkın simgesi olduğu için romantik yatak odası tasarım fikirlerinde olmazsa olmaz oluyor.Eğer siz de yatak odanızda kırmızı rengin ağırlık bastığı bir tasarım yapmak istiyorsanız bu tasarım için gerekli olan fikirleri size paylaşmak istiyoruz.

Yatak odanızda kırmızı renginin ağırlık kazandığı bir tasarım için yatak ve halı renginizi kırmızı seçmeniz yeterli olacaktır.Odanızdaki her eşyayı kırmızı olarak seçmek bunaltıcı bir hava yaratacaktır.Ancak odanızdaki diğer eşyaların rengini gelişigüzel seçmeniz de tam anlamıyla bir görüntü kirliliği meydana getirecektir.O yüzden renk seçimlerinde oldukça dikkatli olmalısınız.Gardırop renginizi mor seçmenizi öneririz.Çok parlak renkler seçtiğinizde odanın romantik ve loş havası kaçacaktır.Gardırop üzerinde son günlerde fazlasıyla popüler olan ışıklandırmaları kullanabilirsiniz.Perde seçiminin de yine mavi ve mor tonlarda olmasını öneriyor.Kırmızı tonları kullandığınız yerlerin ise kesinlikle çok parlak olmasını tavsiye etmiyoruz.

Romantik Yatak Odası Modelleri 2020

Resimleri tam boy görebilmek için lütfen üstüne tıklayın.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın