Akıllı ev sistemleri

439 views

Bu yazımızda sizlere yeni dönem trendleri içerisinde listeleyebileceğimiz akıllı ev sistemleri ile alakalı olarak bilgilendirme sunacağız. Teknolojinin doruk noktalara ulaşmış olduğu günümüzde ev dekorasyonu konusunda da farklı farklı seçenekler siz değerli ev sahiplerine sunuluyor. Dolayısı ile ortaya çıkan seçeneklerin niteliği ile alakalı olarak da bilgi sahibi olmanız çok büyük önem arz ediyor diyebiliriz. Akıllı ev sistemi fiyatları genel itibari ile incelendiği zaman son derece ciddi maliyetler gerektirir. Bunun en büyük nedeni ise beyaz eşyalarınıza varana kadar akıllı ürünler ile dekoresi yapılan bir eve sahip olursunuz. Evinizi bilgisayar ile ya da telefon ile yönetebileceğiniz gibi aynı zamanda tek bir ses komutu ile de tüm istediklerinizi yaptırıyorsunuz. Robotik çağ gibi düşünülebilir.

Akıllı ev sistemlerinde klimalar, ses sistemleri, ısıtma sistemleri, panjur, temizlik aletleri, sulama sistemleri belli bir sisteme göre otomatik olarak çalışmaktadır. Aslında bu akıllı ev sistemlerinin en basit şekli ve Türkiye’deki mevcut seviyesidir. Akıllı ev sistemleri gelişmiş ülkelerde daha ileri seviyelere ulaşmıştır. Örnek verecek olursak, yatak odası takımı olan bir oda düşünün.. Bu odanın aynı zamanda oturma odasına dönüştüğünü hayal edebilirsiniz. Tabii bu sistemlerin henüz fiyatları çok yüksektir. Unutmayın ki yeni çıkan teknolojilerin fiyatları her zaman fahiş oranlardadır. Hele ki bizim gibi teknoloji ithal eden ülkelerde bu rakamlar daha da yüksektir.

Akıllı ev sistemlerinin bir başka yönü de güvenliktir. Açık kalan bir kapı, açık kalan bir pencere düşünün. Evde değilsiniz ve tatile çıktınız. Bu teknoloji ile bulunduğunuz yerden kapı ve pencerelere müdahale edebiliyorsunuz. Yanınızda internet bağlantısı olan bir akıllı telefon yada tablet, laptop gibi mobil cihaz bulundurmanız yeterli.

Akıllı ev dekorasyonu ile alakalı olarak da bilgi sahibi olabilmeniz ve aşinalık olması açısından yukarıdaki gibi bir resim galerisi hazırlayarak bu anlamda sizlere sunmak çok uygun bir seçenek gibi görünüyordu. Hitch ya da diğer adı ile AŞK DOKTORU filmini izlediniz mi? İzlemediyseniz izlemenizi tavsiye ederim. Konuya dönecek olursak bu filmde akıllı ev modelleri ile alakalı olarak bir örneği canlı olarak görebilme şansına sahip oluyorsunuz. Birkaç tuş ile ya da ses komutu ile bütün evinizdeki elektronik cihazları ya da elektrik, aydınlatma aksamını dahi yönetmek güzel olmaz mıydı? Kesinlikle güzel olurdu. Artık teknolojinin doruk noktalara ulaştığı bir dönemin insanlarıyız.

Akıllı ev otomasyon sistemleri ile alakalı olarak internet üzerinden araştırma yaparak da her anlamda bilgi sahibi olabilme şansına sahip olabileceğinizi de söyleyebiliriz. Ülkemiz genelinde meydana gelen gelişmeler ve değişimler, dekorasyon anlamında da uzmanların kendilerini bu yöne itmeleri ile alakalı olarak önemli seçeneklerin getirilmesini sağladı. Hepimiz biliyoruz ki kısa bir zaman dilimi içerisinde evlerin önemli bir kısmı akıllı otomasyon sistemleri ile donatılacak ve görsel olarak da iyi seçenekler ortaya çıkacak.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Akıllı ev sistemleri (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Akıllı ev sistemleri gerçekten harika bir şey yakında bir çok insanın evinde olacak kesinlikle bu sistemler

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın