Gri Mutfak Dolabı Modelleri

6.530 views

Gri mutfak dolabı modelleri gayet modern ve hoş duran bir mutfak tarzıdır. Fakat gri rengini herkes tercih etmeyebilir. Sade tarz mutfak tutkunları için gri tasarım mutfak dolapları vazgeçilmez bir hal alıyor. Özellikle 2022 trendlerinde yer alan lüx ve konforu arttırılmış modellerle grinin tonları birleşince muhteşem bir görünüm elde ediliyor. Siz de birçok mutfakta gri renginin ağırlık kazandığını görmüşsünüzdür. Özellikle gri beyaz mutfak dolabı modellerinin yeri ayrıdır.

 

 

İlk söylenildiğinde akla soluk bir görünüm gelse de aslında beyaz gri mutfak dolabı ile doğru kullanıldığında muhteşem lüx bir görünüm ve canlılık elde edilebilir. Unutmayın ki herşey sizin elinizde! O yüzden mutfak dekorasyonunuz için en iyi dekorasyonu ve tasarımı yapabilmek için gri rengini doğru kullanmaya özen gösterin. Tabi eğer mutfağınızda gri rengini kullanma konusunda kararlı iseniz antrasit gri beyaz mutfak dolapları sizin için en ideal alternatif olabilir.

Açık Gri Mutfak Dolabı

 

 

Mutfak dekorasyonu yaparken renk seçiminin önemi sanıldığından büyüktür. Yanlış renk tercihi yaptığınızda bütün mutfak dekorasyonunu heba edebilirsiniz. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için mutlaka büyük özen göstermelisiniz.Kendiniz için en iyi ve en doğru renk tercihini yapmak istiyorsanız etrafınızda olan bilen birisinden veya uzman birisinden yardım almayı deneyebilirsiniz. açık gri mutfak dolabı konusunda kararlı olduğunuzu düşünüyorsanız zaten size düşen tek şey grinin tonlamaları arasında uyumu iyi ayarlamaktır. Bu ise çok kolaydır.

 

 

Mutfak dolabınız için mat gri mutfak dolabı renginde kararlı iseniz iyice düşünmenizi tavsiye ediyoruz. Eğer renkli modellerden hoşlanıyorsanız antrasit beyaz mutfak rengi sizi memnun etmeyecektir. Belki parlak gri mutfak dolabı eşliğinde beğendiğiniz renklerle hareket katarak istediğiniz kombini yakalayabilirsiniz. Bunun için satın alımı yapacağınız firmadan renk kartelasını talep edebilirsiniz. Mobilya yada mdf renk katoloğunda kombinler yaparak karar verebilirsiniz. Bazı insanlarkoyu gri mutfak dolabı olan mutfağın içinde kendini huzurlu hissetmezken, renklerin arasında kendilerini mutlu hissederler. Eğer siz de o insanlardan biriyseniz mutlaka başka tasarım modellere yönelmelisiniz. Ancak tam tersi olarak sade renklerin tutkunuysanız o zaman sizin için gri en iyi seçeneklerden biri olacaktır.

 

 

Mutfak tarzınıza lüx bir hava katarken,aynı zamanda zarif bir görüntü oluşturacaktır.Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi gri rengini seçtiğinizde tonlamasını doğru yapmaya özen göstermelisiniz. Biz size koyu ve parlak gri rengini tavsiye ediyoruz. Böylece soluk bir görüntü yerine tam anlamıyla lüx bir mutfak modeli tasarımı oluşturmuş olacaksınız.

 

Gri Mutfak Dolapları

 

Mutfakta vakit geçirmek bayanların bir kısmı için güzel gelsede birkısmı bu işi sevmez. Mutfağı sadece yemek yapılan alan olarak kullanmak bu işi sıkıcı hale getiren yönüdür mutfağın. Oysa ki mutfağı eylenceli ve sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz bir alasn olarak dizayn edebilirsiniz. Örneğin genellikle bayanlar mutfak dizaynına ilk olarak televizyon koyarak başlarlar, bence yanlış bir davranıştır mutfak dizaynı için. Televizyon tabiki olabilir ancak Tv ile yapılabilecekleri kısıtlamış olmuyormuyuz. Yapılacak aile toplantıları güzel ve şık bir masa üzerinde hoş olacaktır işe burdan başlamalıyız. Yine genişlik ve hep genişlik üzerine konuşuyorum ancak mutfakta ne kadar dar olursa okadar bunaltıcı ve yemek yedikten sonra hemen terkedilmek istenen bir alan halini alır. Bu monotonluktan kurtulmak yine sizin elinizde mutfağı olmadık şeylerle doldurmamak bu sorunu çözecektir örneğin market alışverişinden sonra kalan poşetler kartonlar ve açıktaki çöp vs gibi.

 

 

Mutfağınıza çiçek takviyesi yapabilirsiniz oda sprayleri ile içerinin havasını değiştirmek biraz zor olduğu için çünki yiyecek ve içeceklerin üzeri açık bulunabilir, bunun için çiçek havayı ve görüntüyü tamamen değiştirecektir.Dolap renkleri çok önemli bir rol oynar renk insanların piskolojilerini tamamen değiştiren bir unsurdur. Örneğin mor ve kırmızı tonları tamamen insanları olumsuz yönde etkileyen tonlar olduğu araştırmalar sonucu söylenen bir unsurdur tabi bu tartışılabilir.

 

Gri akrilik mutfak dolabı seçiminde genel renk uyumuna yine dikkat etmek gerekir buzdolabı fırın ocak gibi araçların renkleri masanız dolaplarınız ve sandalyelerinizle uyum içerisinde olmalıdır. Aynı tonlar uyum ve modernliği temsil eder tabiki zevkinize göre renk seçimi yapabilirsiniz ama size tavsiyem metalik tonlar herzaman daha güzel bir görüntü verecektir. Gereksiz olan küçük ev aletlerini tezgahınızdan uzakta dolabınmızda tutun görüntü kirliliğine sebep olmamak için son bir ipucuda ses adına, sesiz çalışabilen çok şık dolaplar mevct seçimlerinizi buna göre yapmalısınız derim. Yerde halı, kilim gbi şeyler hem sağlık açısından gereksiz hemde mantıksızdır yerde bu tarz şeyleri barındırmamanızıda tavsiyelerim arsında yer alacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aşağıda birçok farklı tonlarda ve kombinlerde akrilik beyaz gri mutfak dolapları modellerini sizin için derledik. İncelemenizi tavsiye ederiz.

Gri mutfak dolabı

Gri mutfak dolabı

Gri mutfak dolabı

Gri mutfak dolabı

Gri mutfak dolabı

Gri mutfak dolabı

Gri mutfak dolabı

Gri mutfak dolabı

Gri mutfak dolabı

Gri mutfak dolabı

Gri mutfak dolabı

Gri mutfak dolabı

Gri mutfak dolabı

 


 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın