Kişiye Özel Tasarım Genç Odaları

2.164 views

Genç odası tasarımları küçük odalar için özel tasarım genç odaları size farklı ve yeni fikirler sunacak. Bu yazımızda size genç odası renk seçimi konusunda yardımcı olacağız. Bunun için genç odası perde ve yatak örtüsü başta olmak üzere genç odası dekorasyonu görselleri sunacağız. Yeni senede aksesuardan mobilyaya, halıdan duvar kağıdına her çeşit şık unsur modernizm akımının etkilerini barındırıyor olacak. Klasik dekor tarzları güncelliğini kaybederken klasikten hiçbir zaman vazgeçmem diyenler dahi hanelerini minik dokunuşlarla ek olarak çağdaş tek dokuya kavuşturmak isteyecekler. Genç odası dekorasyonu kapsamında da bu modernize yönelme kendini gösterecek. 2021’de genç odaları ne genç odalarına, ne de anne ve baba odalarına benzeyecekler. Şık ve çağdaş mobilyalar faydalanılarak dekore edilmiş odalar gençlerin tercihi olacak.

 

Genç odası dekorasyonu yardım

 

Çocuklarımız büyümeye başladığı zaman yavaş yavaş ihtiyaçları da artmaktadır. Özellikle ergenlik dönemine girerken bu dönem boyunca gençlerin fikirleri sürekli değişmektedir. Bununla beraber de ihtiyaçları farklılaşmaktadır. Bu dönemi rahatlıkla geçirmeleri için onların isteklerini en azından kendi odalarıyla ilgili değişimlerini yerine getirmeliyiz. Bunu bilen firmalar da değişen ihtiyaç ve beklentilere cevap verebilmek için daha modern, kullanışlı ve çağdaş mobilyalar üretmektedir. Ayrıca her zaman ve her koşulda kullanılması için mobilyaları modüler sistem üretmektedirler.

 

Modern Genç Odası Tasarımları

 

Krem genç odası modelleri

 

Gençlerin daha başarılı olması için sakin ve huzurlu bir odada ders çalışması gerekir. Çoğu vakitlerini ders çalışarak, pc başında ve tv izleyerek geçirdikleri için odalarının da hiç kuşkusuz mükemmel bir şekilde dizayn edilmiş olması gerekir. Odalarında birçok faaliyetler yapabilecekleri ve odalarına gelen arkadaşlarını konuk edebilecekleri için genç odasını buna uygun tasarlamak gerekir. Genç odasında en çok bulunan üniteler; çalışma masası, yer minderleri, yatak, gardroptur. Eğer odanız büyükse ayrıca kütüphane, oturma birimi ve şifonyer de kullanabilirsiniz. Mobilya malzemelerinde ise genellikle lake, metal ve ahşap kullanılmaktadır. Fakat günümüzde daha çok kiraz, maun, ceviz, masif ve mayi-yeşil lake kaplamalar kullanılmaktadır.

 

Erkek genç odası dekorasyonu

 

Duvarlarda canlı renk kullanın. Bunun seçimini de çocuğunuzun yapmasına izin verin. Sonuçta kendi odası olduğu için tüm zamanını orada geçireceğinden renk seçiminin de onun yapmasına olanak sağlayabilirsiniz.

 

Genç odası dekorasyonu tavsiye

 

Genç odası dekorasyonu ürünleri: Yatak, çalışma masası, kitaplık ve perde gibi temel kullanım eşyalarından oluşuyor.

 

Genç odası trendi

 

 

Genç odası dekorasyonu önerileri 1: Sağlıklı malzeme kullanın. Bugün teknolojinin gelişmesi ve ürünlerin seri üretimle fabrikasyon üretilmesinin yanında sağlık noktasında ciddi sorunlar yaşıyoruz. Kontrolden geçmeyen ve kanserojen madde içeren mobilyalar ne yazıkki evimize kadar gelmiş bulunuyor. Bu durum yasal olarak engellenmediği için, alacağınız ürünlere dikkat etmeniz gerekiyor.

 

 

Genç odası dekorasyon önerileri 2: Kaliteli ürün alın. Genç odası alırken ucuz alacaksınız diye kaliteden ödün vermeyin. Çünkü az önce de belirttiğimiz gibi sağlıksız ürünler son yıllarda çok fazla üretilmeye başladı.

 

 

Genç Odası Dekorasyon önerileri 3: Renk uyumuna dikkat edin. Renk uyumu yaparken de odanın tamamını aynı renkle kapatmayın. Bu tamamen başarısız bir dekorasyon olur ve göz yorar. Bunun yerine internette çeşitli modeller inceleyerek fikir edinin. Bazen genç kız odası yapmak isteyen kişilerin odalarının tamamını pembe renkle doldurduğunu görüyoruz. Pembe halı, pembe perde, pembe dolaplar, pembe yorgan ve örtü, pembe masa gibi.. Bu yanlış. Üstelik kızlar için pembe rengine takılıp kalmayın.

 

 

Genç odası dekorasyonu önerileri 4: Çocuk odasına benzetmeyin. Birçok kullanıcının yaptığı hata, genç odası yapayım derken çocuk odası yapmasıdır. Şunu unutmayın ki, gençler çocuk olarak görünmek istemezler. Genç odaları çocukların en çok vakit harcadıkları yerdir. Eğer siz 14 yaşına gelmiş bir kız yada erkek çocuğunu hala çocuk odasına hapsettiysen bu ona iyilik değil zulümdür. Onlar artık daha olgun eşyalar istemektedirler. Bu şekilde büyümelerini ve gelişmelerini engellemiş olmazsınız.

 

2020 genç odası dekorasyonu

İlginç genç odası dekorasyonu

Mor genç odası dekorasyonu

Ufak genç odası dekorasyonu

2020 genç odası dekorasyonu

Kız genç odası dekorasyonu

Koçtaş genç odası dekorasyonu

Genç odası dekorasyonu

Kırmızı genç odası dekorasyonu

Genç odası dekorasyonu fikirleri konusunda size yardımcı olmaya çalıştık. Genç odası dekorasyonu önerileri olarak yukarıdaki fotoğrafları incelemenizi ve kendi tarzınızı oluşturmanızı tavsiye ederiz.

Mor genç odası takımları

Genç odaları

En güzel genç odası

Genç odası örnekleri

En güzel genç odası modelleri

Yeni sezon genç odası takımları

Yeni sezon genç odası modelleri

Krem genç odası takımları

Turkuaz genç odası modelleri

Genç odası tasarımları

Genç odası takımları

Ceviz genç odası modelleri

En güzel genç odası takımları

Yeni genç odası takımları

Pembe genç odası modelleri

Yeni genç odası modelleri

Kız için genç odası modelleri

Mavi genç odası modelleri

Genç odası 2020 modeller

Genç odası dekorasyonu farklı

En Güzel Genç Odası Takımları 2020

Modellerin tamamını görmek için galeriyi tıklayabilirsiniz.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın