Modern halı ve kilimler

577 views

Modern halı modelleri konulu yazımıza hogeldiniz. Bu yazımızda sizin için derlenen modern kilim modelleri ve modern halı modelleri 2020 resimleri sunacağız.

Öncelikle şunu belirtelim ki modern halı modelleri fiyatları konusunda net bir bilgi vermek mümkün değildir. Kalite ve markaya göre fiyat değişir. Fakat şuna dikkat etmelisiniz ki ki kullanılan malzeme ve markaya göre fiyatlar belirlenir. Bunun için modern kilim desenleri konusunda araştırma yaparken kampanyaları takip etmenizi tavsiye ederiz. Böylece modern kilim fiyatları konusunda daha uygun fiyatlı kilim yada halı alırsınız.

Halı ve kilim modelleri Türk Anadolu tarihinde her zaman özel bir yere sahip olmuştur. O dönemlerden bu zamana kadar önemi hiçbir zaman azalmamıştır.

Halı ve kilim motif işçiliği zaman içinde el dokumasından teknolojinin ilerlemesiyle makineleşmeye geçmiştir. Bu sayede daha hızlı bir şekilde halı ve kilim üretimi gerçekleşmektedir. El dokuma halıları da ayrı bir yere sahip olmakla beraber özelliğinin hiçbir zaman kaybetmemektedir. Halı ve kilim motif desenlerinin her birinin ayrı bir hikaye ve anlamı bulunmaktadır. Bu motifleri işleyenin o anki ruh halini yansıtmaktadır.

Şimdilerde üniversitelerde ayrı bir bölüm olarak okutulmaktadır. Bu da bize bu işin zor ve meşakkatli bir faliyet olduğunu göstermektedir. Özellikle Selçuk ve Hereke halılarının yanında Isparta halıları adından çok söz ettirmektedir. Hereke el dokuma halıları özellikle Kapalıçarşı esnafı tarafından çok tercih edilen bir halı türüdür.

Modern Kilim Modelleri

Kilim deyince daha çok eski tasarımlar akla gelse de, yeni nesil modern kilimler modern tasarımlarınızı tamamlayacak renk ve desenlerdedir.

Merinos, 1970 yılında Mehmet Erdemoğlu tarafından halı üretimine iki adet kilim dokuma tezgahıyla başlamıştır. Günümüzde ise parça halı üretimi ve satışı alanında dünya birincisi olmuş bir firma konumundadır.

Merinos grubu, 15 adet şirkentten oluşmakta ve Erdemoğlu Holding çatısı adlında üretim ve satışlarına devam etmektedir. Merinos Mobilya, bu sektöre 2020 yılında girmiştir. Merinos adının kullanarak “ Merinos Mobilya” adı ile mobilya sektöründe yerini almıştır. Üretimini İzmir’de bulunan Mobilya entegre tesislerinde gerçekleştirmektedir.
Ev dekorasyonuna ait birçok ürünün satışını yapan merinos, ev tekstili, halı ve mobilya ürünleriyle önemli bir yere sahiptir…

Resimleri tam olarak ve kocaman rastlamak amaçlı lütfen üzerine tıklayın.

Odalarım için Halı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Dekorasyon ev içerisindeki uyumla kendine bir değer bulabilir. Dekorasyonun en önemli bir bölümü de renklerin uyumudur. Renk uyumu her dekorasyon için önemlidir. İster odalarınızda, ister mutfağınızda ya da banyonuzda renklerin uyumunu gözeterek iyi dekoratif işler yapabilirsiniz. Odalar için de bu böyledir. Bunun yanında odalarımızda diğer bir dekorasyonumuza katkı sağlayacak şey halılardır. Renklerinin yanında desenleriyle de halılar eve ayrı bir ahenk katar.

Step halı mekanlarınız için oldukça güzel ve farklı halı modelleri sunuyor. Step halı çeşitleri ile step halıları mağaza ve outlet lerden alabilirsiniz. Step halıların renklerini oturma grubu takımları ile uyumlu olarak alırsanız oldukça şık misafir odası ve salon dizaynı elde edebilirsiniz.

Diğer yandan ise halı tasarımları olarak yenilikçi olması dışında modern dizaynları ile göze çarpıyor. Step halılar ile birlikte halı tasarımları yanı sıra sanatsal mekanlar kurabilirsiniz. Step halılar ile uygun renk çeşitleri ile birlikte sizlerin beğenisine sunuyor.. Step halıların desenleri ile de oldukça güzel seçenekler elde edebilirsiniz

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın