Oturma odası dekorasyonu fikirleri

399 views

Modern oturma odası dekorasyonu konulu yazımıza hoşgeldiniz. Aşağıda sizin için hazırladığımız örnek tasarımlar ve bazı ince püf noktalar var. Dekorasyona başlamadan önce okumanızı tavsiye ederiz.

Çalışma masası ve orta sehpanın kombine olduğu ve aynı çizgilerde üretildiği bir takım görüyoruz. Çerçevede kullanılan renkler ve koltuk ayakları bu sehpa ve çalışma masası ile gayet uyumlu renklerde.. Bununla beraber yerde kullanılan açık renkli halı da zıt renk kullanma sanatı ile ortaya çıkmış.

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu

Küçük oturma odasıyla ilgili sizlere anlatacak oldukça çok şey var. Nedir mi? Mesela zar zor bir ev alıyorsunuz giriyorsunuz oturma odası olarak kullandığınız alan oldukça küçük ancak başka da yapacak hiçbir şeyiniz yok. Ekonomik gücünüz sadece bu kadar bir yer almaya yetiyor. O zaman onunla yetinmesini bilip bu durumu nasıl artıya çevirirsiniz onu aramaya başlıyorsunuz.

Aradığınız ilk şey “ufak oturma odamın dekorasyonunu nasıl yaparım ki insanın gözüne batmasın”. Anlatalım sizlere. İlk önce eşyalarınızı minyatür olarak seçin yani özellikle herkesin kullandığı bu yatak haline gelen çekyatlardan sıyrılın Çünkü orası yatak odası değil sadece oturma odası o nedenle daha küçük olan 2’ li koltuk ve tekli koltuklara yönelin tekli veya ikili koltukların minyatür olanları da mevcut bunlarla evinizi dekore edebilirsiniz. Televizyonunuzu yere değil duvara monte edebilirsiniz. Dekoratif olarak oldukça güzel duracaktır.

Dekorasyon fikirlerimizi aşağıdaki örnek tasarımları inceledikten sonra okumaya devam edebilirsiniz.

Oturma Odası Dekorasyon Örnekleri

Oturma odanıza ferah, huzurlu ve çağdaş bir dinlenme mekanı havası sunmak mi istiyorsunuz? Duvarları ve zemini açık tercih ederek iç açıcı bir arka tasarı oluşturun. Bir köşeye ikili kanepeyle tekli koltuktan meydana gelen bir kahverengi oturma grubu yerleştirip önüne açık renkli taban üstünde geometrik desenlerden oluşan şık bir minik halı yayın. Görünümü kahverengi düz çerçeveli bir ayna, birden çok benzer renkte kocaman hacimli şık aksesuar, alçak kahverengi ortada sehpa ve onu bir-iki yan sehpayla tamamlayın. Ortaya dekorasyonu dinlendirici bir görünüm çıkaracak. Burada çalışmayı düşünüyorsanız bir köşeye konsepte uyumlu iyi bir iş masası ya da uzanıp TV izlemek, film izlemek amaçlı minik bir TV koltuğu yerleştirebilirsiniz.

Bu galeride bulunan resimlerde oturma odası perde modelleri ve oturma odası tasarım örneklerine yer verdik.

Minimalist dekor tarzını sevenlerin uygulayabileceği bir fikirse şöyle: Odanın tavanını ve zemini beyaz, duvarlarını açık gri yapın. Modern bir görünüm amaçlı duvara monte TV kullanabilirsiniz. Televizyonun karşısına beyaz bir kanepe yada TV koltuğu yerleştirip ortalarına yuvarlak bir cam sehpa yerleştirin. TV’nin yanındaki duvara siyah çerçeveli birden çok fotoğraf asın, uyumlu yerlere de bir-iki siyah, küçük aksesuar yerleştirin. Beyaz-gri arka duvara beyaz ağırlıklı ve siyah ayrıntılı bir desenin eşlik ettiği perde seçimi yapabilirsiniz. Tabanın pencerelere yakın kısmına perdelerin renginde bir çiçek  yerleştirdiğinizde yalın görünümlü ve ince bir uyuma sahip oturma odanız olacak. Rengarenk perdeler ve çiçek süslemesi,  karışık ve uyumsuz görünümlü bir oda çıkmasını engelleyecektir. Aydınlatma amacıyla dekoratif bir beyaz avize kullanmanız uyumlu olabilir .

Şık dekorasyon için büyük odalara ihtiyacınız yok. Önemli olan doğru odaya hangi eşyayı alacağınızı bilmek. Bununla birlikte eşyalar arasında uyum da çok önemlidir. Herşeyden önce tasarım yaparken, standartların dışına çıktıkça başarılı olursunuz. Ezber bozan bir dekorasyon yaparsanız ancak o zaman odanız dikkat çeker ve can alıcı olur. Örneği burada kolsuz bir koltuk bir kanepe modeli görüyoruz. Odada en çok dikkat çeken de bu kanepe olduğunu inkar etmemek gerekir. Koltukta kullanılan fitiller ve düğmeler minderleri daha ön plana çıkarmış. Oturma odası dekorasyonu yapan ziyaretçilerimize tavsiyemiz bu tarz ince ayrıntıları göz önünde bulundurmalarıdır.

Oturma Odası Dekorasyonu Fikirleri

 

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın