Feng shui yatak odası modelleri

272 views

Bu yazımızda sizlere Feng Shui yatak odası modelleri ile alakalı olarak resimler sunacak ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olacağız. Bildiğimiz gibi günümüz toplumunda olmazsa olmazlardan birisi haline gelmeyi başaran Feng Shui, zamana bağlı olarak o kadar farklı seçenekleri bizlere sunar oldu ki şaşırmamak elde değil. Artık evlerimizde psikolojik anlamda da bizleri rahatlatacak esintiler üzerine eğilim gösterebiliriz. Feng Shui dekorasyonu ile alakalı olarak sitemiz içerisinde zamana bağlı olarak en iyi seçenekleri sizlere sunma yolunda da önemli adımlar atacağımızı söylememiz gerekiyor. Asya toplumlarında ev dekorasyonunun dahi insan hayatında çok önemli bir yere sahip olduğu gerçeğini kesinlikle unutmamak gerekiyor.

Feng shui yatak konumu

Feng shui uzmanı Johndennis Govert, yatak başının kuzeye gelecek şekilde yerleştirilmesini öneriyor. Öncelikle yatak karyolasının bir pencere önüne konulmaması gerekiyor. Gücü ve istikrarı temsil etmesi bakımından her zaman yatağın konumu sağlam bir duvar önüne yerleştirilmelidir. Feng shui yatak odası ayna da çok önemlidir. İç mekanlarda aynaların ferahlık verdiğini unutmayın. Fakat yatak odasında yatağı gören yada gösteren aynalar doğru bir tercih değildir. Uğursuzluk ve huzursuzluk getirildiğine inanılır. Aynalar için en ideal yerin dış mekanda bulunan bir manzarayı (deniz, orman gibi) yansıtacak bir noktada olması gerektiği ileri sürülüyor.

Feng shui yatak odası duvar rengi nasıl olmalı?

Duvar rengi seçerken doğa renklerini tercih etmelisiniz. Örnek verecek olursak toprak rengi kahvedir. Kahvenin açık tonlarında duvar kağıdı tercihi yapabilirsiniz. Renk cümbüşünden oluşan karmaşık duvar kağıdı modellerinden uzak durun. Karışık desenli tercihler de yapmayın. Deniz rengini temsilen mavi, orman rengini temsilen açık yeşil tercihi yapabilirsiniz. Bunlar rahatlatan renklerdir.  Feng shui yatak odası perdesi de duvar boyası rengi kadar önemlidir. Perde seçiminde renk tercihi yaparken bu üç renge uyumlu tercihler yapmanızı öneririz.

Yatak odası yerleşimi nasıl olmalı?

Öncelikle fazla eşyalardan uzak durun. Süsleme yapalım derken odayı karışık ve kullanışsız hale getirmeyin. Fazla aksesuarlardan uzak durun. Örneğin gardırop kapağında ayna varsa, ikinci bir ayna oldukça kalabalık demektir. Yerleşim noktasında en önemli madde elbette yataktır. Yatak konumu kapının hemen kenarında olmamalı. Ayaklarınız yatağa doğru bakmamalı. Yatak pencere kenarında da olmalı. Buna göre yatak başlığı ve yatak duvara yaslanmış bir konumda olmalıdır. Gardırop ve komidini de karyola konumuna göre ayarlamalısınız.

Feng shui yatak odası aşk köşesi diye bir tabir olduğunu biliyor muydunuz? Evimizin herhangi bir odasına girdiğimizde oda olarak hiç fark etmiyor yatak odası salon, mutfak veya oturma odası {banyo hariç, çünkü enerjiyi alıp götüren mekanlar, karanlık bölümler olmuyor}, sırtımızı bulunduğumuz odanın kapısına veriyor ve kollarımızı öne doğru uzatıyoruz…Kollarımız bizim pusulamız {dış kapı mı, bulunduğumuz oda mı? diyenler için yukarıda altını tekrar çizdim. Bulunduğumuz odanın kapısına veriyoruz.} Sağ karşı köşe aşk, evlilik ve iletişim köşesi… Sol tarafı gösteren köşe bolluk, bereket ve para köşesi. Tam orta kısım ise sağlık bölümü….

Dekorasyon dediğimiz zaman bir evin en önemli noktalarından birisi de yatak odasıdır. Felsefemize göre yatak odası mutlaka güneş görmeli ve bununla birlikte dekorasyon açısından o kadar ferah bir şekilde dizayn edilmeli ki oda içerisinde ki pozitif enerji insanları içerisine alsın.  2020 yatak odası modelleri ile alakalı olarak inceleme yaptığımızda genel olarak felsefeler dikkate alınmaz ancak günümüz üreticileri, artık rahatlık ve konfor açısından olduğu kadar birbirini tamamlayan ve psikolojik açıdan da renksel bir bütünlük oluşturabilmek adına da üretim ağı zenginleştiriliyor. Genel olarak incelediğimizde dekorasyon kavramı her geçen gün çok daha ileri noktalara taşınıyor ve bu ileri nokta düzeyinde herkes için farklı seçenekler mevcut.

Feng shui felsefesine uygun Yatak odası dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gerekenler ile alakalı olarak zaten dikkat çeken bazı önemli seçenekler söz konusudur. Bu önemli seçenekler ile birlikte aynı zamanda Feng Shui dekorasyonu ile alakalı olarak detaylarda dikkate alınmalıdır. Bir yatak odası ne kadar geniş ise felsefe tekniklerini uygulamak da bir o kadar kolay hale gelecektir. Önemli bir detay. Bunun dışında renk açısından psikolojik rahatlık için en uygun seçenekleri tercih etmek gerekir. Günümüz dekoratörleri bu tip unsurları çok fazla ön planda tuttuğundan dolayı herkes tarafından araştırılan bir unsur. Yukarıdaki resim galerimizi inceleyerek bu anlamda fikir sahibi olabileceksiniz. En güzel Feng Shui yatak odası modellerini inceleyebilirsiniz.

Feng shui felsefesine uygun yatak odası uygulamaları

Feng Shui Dekorasyon Nasıl Yapılır
Feng Shui Dekorasyon Nasıl Yapılır
Moda Feng Shui Dekorasyon Örnekleri
Moda Feng Shui Dekorasyon Örnekleri

Feng Shui Dekorasyon Fotoğrafları

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın