Modern mutfak dekorasyonu örnekleri

390 views

Mutfak bir bayanın en çok kullandığı mekanlardan biridir. Mutfak ne kadar kullanışlı ve aydınlık olursa bayanların dünyanın en lezzetli yemekler yapacağı kesindir..

Yeni mutfak trendi oturma odasından farklı değil. Sadece yemek takımı yok. İçinde koltuk takımı olan mutfak takımları artmaya başladı. Bunun sebebi amerikan mutfak yada geniş mutfakların artık çok rağbet görmesidir. Hem daha kullanışlı ve hem de pratik olması açısından son yıllarda en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor diyebiliriz. Bu gösterdiğim fotoğraflarda misafirlerinizi dahi kolay bir şekilde orada ağırlayabilirsiniz.

Mutfakta en mühim şey dolapların kapaklarının dayanıklı olması çekmecelerin ise elimizde kalmamasıdır. Kapak ve çekmecelerde kullanılan mekanizmalar bu noktada çok önemlidir. Mutfak eşyaları alırken sadece görüntüye değil kullanılan malzemeye de dikkat etmelisiniz. Çünkü kalitesiz malzemeler ve çabuk kir tutan ürünler sağlık açısından da sorun teşkil ediyor.

Modern mutfak ne demek? Klasik mobilyalardan uzak, daha spor modellerdir. Klasik mobilyalarda genellikle kahvenin koyu renkleri ön plandadır. Fakat modern mutfak trendlerinde renk sınırlaması yoktur. Hangi renklerden hoşlanıyorunuz?  Örneğin beyaz ve siyah diyelim. Bu renklerden oluşan bir mutfağınız neden olmasın. Örneğin siyah dolaplar üzerinde beyaz bir tezgah. Yine daha yukarıda açılır beyaz dolaplar. Bu dolaplara metal görünümlü krom kaplama kulplar ile modernliği artırabilirsiniz. Duvarlarda gri boya, duvar kağıdı yada fayans tercih edebilirsiniz. Sandalyelerin yine krom kaplı metal görünümlü olması takımı daha uyumlu hale getirecektir. Aşağıda sizin için derlediğimiz modern mutfak tasarımları bulunuyor.

Resimleri tam olarak görebilmek için lütfen üst kısmına tıklayın.

Modern Mutfak Dekorasyon Tavsiyeleri

  • Siyah beyaz renkler güzel renklerdir fakat kir tutma yada kir gösterme noktasında birinci sırada gelirler. Siyah parmak izi ve toz belli etme noktasında meşhurdur.
  • Mutfağınızı yaptırırken ya da alırken kesinlikle malzemelerin kaliteli ve kullanışlı olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Mutfağınızın aydınlık olmasını istersek, ki mutfak küçük ise açık renklere yönelmeliyiz. Şayet tavanı koyu renkli yaparsak mutfak daha karanlık ve minik olabilir . Mutfağın zemini koyu renkli ise kesinlikle duvarlar ve mutfak dolapları ve öbür aksesuarlar açık renk olmalıdır.
  • Laminat kaplamalı dolap ve öbür malzemeler her an daha pratik temizlenebiliyor ve bununla birlikte silmesi de daha pratik.

  • Açık renk veya koyu olarak üzerinde durduğumuz siyah model mutfaklar tercih ediyorsanız yukarıda da dediğimiz gibi kesinlikle kullanışlı olanlarını ön planda tutmanızda fayda var.
  • Mutfak setleri armatörlerinde kaliteye dikkat etmelisiniz.
  • Kalabalık eşyalardan kaçının.
  • Küçük mutfak dekorasyonu yapıyorsanız, masa ve sandalyenin en ufak boyutlarında ve hatta katlanabilir olmasına özen gösterin. Büyük dolaplarla yer işgal etmek yerine, duvara askılı modelleri tercih edin.
  • Değişik armatörler ve mutfak akseuarlarıyla mutfağınızı daha dekoratif yapabilirsiniz. Şayet farkındaysanız resimlerimizin birinde cam halinde bir pano göreceksiniz. Adeta bir görüntü varmış gibi duruyor .. Yukarıda sizler için hazırladığımız değişik mutfak modelleri bulunuyor. Arzu ederseniz siz de bir deniz manzarası posteri ile cam çerçeve halinde iyi bir mutfak aksesuarı yaratıp değişik kılabilirsiniz.

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın