Pembe mutfak dolapları modelleri

342 views

Pembe mutfak dekorasyonlarında masa, sandalye ve dolapların pembe renkte olması oldukça şık bir tasarım oluşturuyor. Özellikle pembe krem mutfak modelleri oldukça şık görünüyor.

Pembe Renkli Mutfak Dolapları Modelleri

Kışın soğuk havasını evlerinizde ve mutfaklarınızda pembe desenler sayesinde canlandırabilirsiniz. Çünkü desen renklerdeki desen ve çizgiler ile kendinize özel kombinasyonlarınızı kurabilirsiniz. Ev tekstili dışında banyo ile mutfaklarınızda ve seramiklerinizdeki sofra takımları ile duvarlarınızdaki renk ile desenler kullanılmaya başlandı. Seneler meydan okuyan dantellerde çeyizlerdeki ve evlerdeki yerlerini koruyor. Evlerdeki desenler kültürlerin dilimlerine inebiliyor.

Hint kumaşlarına benzeyen kumaşlar ile standart görülen desenler gerçek kontrollü bir simetri taşıyor ve desenlerin mutfaklardaki düzenlemelerinde aynı tarzda olmamasını sağlamakta.

Çok fazla çiçekli desen kullanmakta sıkıntı oluşturabilir. Büyük desenli mutfak tasarımı kullanımında aralarda az bir mesafe bırakmalısınız. Mutfaklarınızın küçük odaları varsa eğer büyük desenler görüntüyü bozmaması için de tavanın yüksek olmasına özen göstermelisiniz. Mutfaklarınızı olduğundan daha da geniş göstermek için de aynalar döşeyebilirsiniz.

Mutfaklar bayanların en çok zaman harcadığı alanlardan biridir. Bu sebeple burada tercih edilen renklerin mavi, pembe, açık yeşil gibi hareketli rengarenk renkler olması gerekiyor. Pembe dolaplı bir mutfakta ortaya ahşap renginde doğal görünümlü bir masa koyabilirsiniz. Tezgahların üzerine çeşitli baharatlık ve dekoratif surahi tarzı eşyalar koyarak şık bir tasarım yapın.

Mutfağınızın zemini parlak beyaz fayanslardan oluşuyor ise bu fayansların bazı kısımlarına siyah da ekleyerek sade ve dikkat çekici bir renk kombinasyonu yakalarsınız. Beyaz ve krem renginin ağırlıklı olduğu bir mutfakta pembe yada mor renkli mutfak dolapları kendini ortaya çıkarır.

Pembe Mutfak Dolapları

Mutfağınızda şirin bir görünüm oluşturmak istiyorsanız,mutfak tasarımınızda mutfak dolabı seçiminizi pembe olarak tercih ettiğiniz de tam da istediğiniz gibi bir görünüm oluşturma fırsatı yakalayabilirsiniz.Özellikle bayanlar bu rengi mutfaklarında hatta tüm ev ve eşyalarında görmekten çok hoşlanıyorlar.Siz de mutfağınıza pembe renginin yakışacağını düşünüyorsanız ve bundan da önemlisi pembe rengini seviyorsanız sizin için en iyi seçenek olacaktır.Özellikle mutfakta saatlerini harcayan bayanlar mutfaklarını istedikleri gibi dekore etme hakkına sonuna kadar sahipler.O yüzden mutlaka kendi zevkinizi göz önünde bulundurun.Pembe rengini seviyorsanız, mutluluğunuzu daha fazla ertemeyin ve mutfak dolabı tercihinizi bu renkten yana kullanın.Kendinizi huzurlu hissettiğiniz bir ortamda birbirinden güzel ve lezzetli yemekler yapmanın keyfini yaşayın.Tabi, kendi zevkinizi göz önünde bulundururken dekoratif bir görünüm oluşturmayı da ihmal etmeyin.Pembe rengine genellikle diğer renkler uyum sağlamasa da pembe-beyaz uyumunu kullanırsanız muhteşem bir dekor elde edebilirsiniz.Beyaz rengini kullanmak istemezseniz sadece herşeyi pembe olarak da döşeyebilirsiniz.Ancak dediğimiz gibi pembe kullandığınız mutfağınızda siyah ve beyaz hariç başka renk asla kullanmayın.Bu görüntü kirliliği oluşturacaktır.

Eğer mutfak dolabı tercihinizi pembeden yana kullanacaksınız ki uzun yıllar kendinizi içinde bulacağınız bu rengin özelliklerini de bilmek istersiniz diye düşünüyoruz.Pembe rengi; sakinleştirici özelliğe sahiptir.Bu yüzden klinik merkezlerinde ve sinir hastalıklarının tedavisinde sıkça kullanılır.Kişide olumlu duyguların oluşmasına yardımcı olur.Kız çocuklarının rengi olmasının sebebi ise masumiyetin rengi olmasıdır.Pembe, mutluluk veren bir renktir.Eğer siz de seviyorsanız mutluluğunuzu ertelemekle vakit kaybetmeyin.

2019 trendlerinde yer alan mutfak modellerinde en büyük ağırlığı pembe renginin kapsadığını söyleyemesek de her tarza ve zevke uyum sağlayacak pembe renklerden oluşan mutfak dolabı modellerinin yer aldığını söyleyebiliriz.Pembe renkler çeşitler arasında tonsal farklılıklar da gösteriliyor.Kimileri açık pembeyi tercih ederken kimisi ise koyu pembe rengini kullanıyor.

iki çeşit desenli pembe mutfak

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın