American siding modelleri

7.948 views

Bundan birkaç sene öncesinde ilk olarak dış cephe kaplama reklamları olarak ekranda gördüğümüzde büyülenmiştik. Yıllar geçti ve günümüz yapılanmalarının en çok tercih ettiği sistemlerden birisi oldu.

American Siding Modelleri

American Siding örnekleri internet üzerinden de incelendiği zaman renk renk, çeşit çeşit mükemmel ötesi seçenekler sunduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz sizlere aslında. Birkaç senelik dilim içerisinde geçmişe nazaran çok daha ciddi gelişmeler oldu ve sağlamlık anlamında da istenilen en iyi sonuçları verdi diyebiliriz. Halk dilinde Amerikan Saydik olarak bilinen siding modellerinde ve kaplama teknolojilerinde oldukça başarılı ürünler satışa sunuluyor. Siding kaplama fiyatı hesaplama tablosu aşağıdaki gibidir.

Klasik american siding modelleri

Amerikan Siding Tekne Baskı Plus Renkler 3,81 mt/adet
Amerikan Siding Bungalow Baskı Plus Renkler 3,81 mt/adet
Amerikan Siding Soffit (Saçakaltı) Beyaz Renk 3,81 mt/adet
Amerikan Siding Tekli Bitim Profili 3,81 mt/adet
Amerikan Siding J Kanal Profili 3,81 m/adet
Amerikan Siding İç Köşe Dönüş Profili 3,00 m/adet
Amerikan Siding H Bağlantı Profili 3,00 m/adet
Amerikan Siding Ekonomik Dış Köşe Dönüş Profili 3,00 m/adet
Amerikan Siding Pencere Söve Profili 3,81 m/adet
Amerikan Siding Ekonomik Alınlı Söve Profili 3,81 m/adet
Amerikan Siding Tekli Bitim Profili 3,81 m/adet

 

American siding modelleri

Dış cephe kaplama teknikleri ile alakalı olarak teknolojik olanakların gelişmesi ile birlikte ortaya çok daha iyi seçenekler çıkarıldı diyebiliriz. Özellikle artık geçmişe nazaran kaplama işlemleri çok daha kısa süre içerisinde bitiyor. American Siding, pratiklik açısından da görüntü açısından da birçok farklı tekniğe nazaran en iyi imkanları sizlere sunuyor da diyebiliriz aslında.

American Siding Kaplama Teknikleri

American Siding fiyatları genel itibari ile alacağınız markanın kalitesi ile doğru orantılıdır. Kaliteli bir markadan alacağınız ürünler kısa bir zaman dilimi içerisinde sorun yaşamaz. Ancak kaliteli ürünlerin tahmin edebileceğiniz üzere fiyatı normalden çok daha yüksek olacağından dolayı akıllıca hareket etmek mantıklı olacaktır. Araştırma yapmak bu anlamda çok önemlidir.

Modern American Siding Modelleri

Amerikan siding m2 fiyatları 2019 yılında daha uygun seyrediyordu. 2020’ye göre daha uygun olmasının sebebi döviz kurlarındaki artış diyebiliriz.

American Siding Malzemeleri

American Siding kullanım alanları ile alakalı olarak herhangi bir kısıtlama yok. Ofis dış cephesini dahi bu ürün ile kaplayarak mükemmel bir görünüm elde edebilme şansına da sahip olabilirsiniz. Günümüzde özellikle prefabrik ev dediğimiz sistemlerin dış kısımlarında sıklık ile görmeye alışık olduğumuz bir kaplama sistemi olduğundan dolayı kafalarımızda herhangi bir soru işareti yok.

American Siding Markaları

Görünüm anlamında herkesin özendiği bir detay. Soru ve sorunlarınız için sitemizin alt kısımlarında yer alan yorum alanlarımızdan bizler ile iletişime geçebilir ve en güncel seçenekler ile alakalı olarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Amerikan Siding fiyatları 2020 yılında model ve kaliteye göre değişiklik göstermekte olup m2 ebatlarına göre belirleniyor.

American siding fotoğrafları

Apartman dış cepe, müstakil ev dış cephe kaplama

Amerikan Vinil Siding Dış Cephe kaplama m2 Fiyatları 2020:

Türkiye’de ağır kış şartları dışında ortalama olarak uygulanabilecek yalıtım minimum 3 cm kalınlığında olmalıdır. Mamül yoğunluğu 30 – 32 dansite ve XPS köpük yalıtım panelleri kullanılabilir. Bununla beraber bir diğer seçenek olarak kalınlık 3 cm olacak şekilde, yoğunluk 70 olup Taş Yünü Yalıtım Panelleri ile Amerikan Siding kaplama yapılabilir. Dış cephe mantolama uygulamalarında kalınlık 4 cm yalıtım olacak plakalar kullanılabilir. Bu detaylara göre dış cephe kaplama fiyatları 80,-TL ile 110,-TL civarındadır. Tabi binanın dış cephe detayları, bulunduğu konum, metraj ve uygulanacak zemin kolaylık yada zorluğuna göre fiyatlarda değişiklik olabilir. Burada en ideal fiyat yöntemi binanın yerinde tespit edilmesi ve keşifte fiyatın verilmesidir. Bununla beraber yalıtım sıvası birim olarak 70-100 TL olarak belirlenir. Bu fiyatlarda KDV olmadığını hatırlatmak isteriz.

Yalıtım kalınlıkları müşteri talebi ile artabilir. Bu durumda fiyatlarda da artış olacağını unutmayın.

Amerikan siding dış cephe

Amerikan Siding Nedir?

Co-Extrüzyon teknolojisi ile üretilen dayanıklı ve çift katmanlı cephe kaplama sistemidir. American Siding Ev Modelleri dayanıklı ve kullanışlıdır. Zararları çok olmamakla beraber Vinil siding en sağlıklı çeşididir. Fiyatları ise m2 olarak değişir. Yukarıda fiyatlarla ilgili daha net bilgile verdik.

Amerikan Siding Çeşitleri

Dış mekan kaplama siding (saydik) çeşitleri ahşap görünümlü, ceviz, çizgili, kareli ve taş görünümlü gibi farklı çeşitleri bulunmaktadır. Aşağıda sizin için derlediğimiz örnekleri incelemenizi tavsiye ederiz.

Tüm silider çeşitlerini görmek için ufak resimleri tıklayabilir, büyük ebatta inceleyebilirsiniz.

Amerikan siding Koçtaş gibi firmalarda bulamayabilirsiniz. Firma her ne kadar inşaat ve izalasyon malzemeleri satıyor olsa da bu siding malzemeleri web sayfasında mevcut değil.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın