Dublex merdiven modelleri

4.192 views

Dubleks Daire Merdiven Modelleri

Dubleks ev dekorasyonuna en güzel örneklerden birisi Hong Kong ta bulunan bu apartman dairesi. Modern dekorasyon tarzı benimsenerek hazırlanmış dublex daire sade renk ve aksesuarlar kullanılarak dekore edilmiş. Dubleks daire modellerinin en avantajlı yanı olan teras alanı basit düşünülmüş. Merdivenler sade ve modern tasarlanmış.

Merdivenle çıkılan üst kattaki yatak odası minimal tarzı yansıtıyor. Mutfak beyaz lake dolaplara sahip. Evin göze çarpan bir özelliğide küçük bir dairenin açık renk duvarlarla büyük bir atmosfer yaratılması.

Beyaz mobilyalar içinde iyi bir seçim olmuş. Terasta kullanılan bahçe mobilyaları ise daha iyi seçilebilirdi.
Merdiven modelleri ahşap, metalden, katlanabilen ve klasik olarak birçok çeşidi bulunuyor. Merdiven akıllara basit olarak gelebilri ancak birçok merdien modeli bulunmaktadır.
Dubleks ve tripleks olan evlerde iç merdivenler tasarım olarak dikkat edilmesi konulardandır. Çünkü evlerdeki iç merdivenlerin tasarımları evinizin havasını yansıtır.

Ev içi merdiven çeşitleri

 1. Ahşap,
  2. Metal,
  3. Sarmal,
  4. Katlanır,
  5. Klasik Merdiven Çeşitleri,
  6. Modern Merdiven Çeşitleri

Düz basamaklı olan merdivenler, bunlar yapılışı kolay olan merdivenlerdendir. Metal ve ahşap karışımı olarak üretilebilir. Düz basamalıklı olan merdivenler yelpaze merdivenlere göre fazla yer kaplar.
Sarmal olan merdivenler ise en az yer kaplayanlardır ve e kolay merdiven çeşididir. Sarmak merdivenlerin yerleştirilmesi zordur ve masraflı bir iştir.
Katlanabilen merdivenler ise birbiri üzerine parçalardan oluşur ve bu isimi almışlardır. Bundan dolayıda tavan arası gibi yerlerde uygundur. Tavan aralarında katlanarak saklanabilirler.
Sabit merdivenler ise tavan arasına çıkmak için kullanılırlar. Sıkça girip çıkılan yerlerde kullanılırlar.
Yelpaze basamaklı olan merdivenler ise sarmal merdivenler ile aynı özelliklere sahiptirler. Eksen çevresinde dönerek yükselirler ve daha geniş yer kaplarlar.

Merdivenler evlerin dekoru konusunda en önemli noktalardan biridir. Çok çok kaliteli bir dekorasyon içersindeki uyumsuz bir merdiven tasarımı tüm dekorunuzu mahvedebilir. Modern tasarımlarda tasarıma uygun modern merdiven şekilleri pek yaygın değil ancak aşağıdaki fotoğraflardan bu konuda fikir sahibi olabilirsiniz.

Alüminyum Merdiven Korkulukları

Dublex ve triblex evlerin vazgeçilmez merdiven korkuluklarıdır Alüminyum Merdiven Korkulukları.Şık görüntüleriyle evinizin iç dekorasyonunu değiştirdiği kadar bir sonraki yazımızda belirteceğimiz gibi evinizin dış görünüşünü de çok büyük ölçüde değiştirecektir.

Hafif ve kolay montajı yapılabilen bu korkuluklar aynı zamanda çok sağlam ve paslanmazdır. Dublex ev merdiven modelleri ahşap, cam ve çelik olarak sınıflara ayrılıyor. Burada daha çok ahşap merdiven tasarımlarını sunacağız.

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın