Minimalist salon dekorasyonu modelleri

214 views

Her evin oda bölümlerinin kendine has bir tarzı ve rengi vardır. Salon kısmını minimalist mobilya modelleri ile süslerken oturma odanızı ise daha farklı bir tarzda döşeyebilirsiniz. Özellikle salon dekorasyonu modellerinde son zamanlarda öne çıkan tarzlar arasında 2020 minimalist salon dekorasyonu modelleri gelmektedir.

Minimalist salon takımları

Günlük hayatın çılgın karşması arasında geçen saatlerin ardından hepimiz evlerimize geliriz. Eve geldiğimizde de ayrı bir karmaşa ayrı bir kaos ile karşılamak istemiyorsak evin düzenli ve sade olmasına özen gösteririz. Bu iş hayatının yoruculuğu karşısında evindeki hiç bir şeyle uğraşacak hali kalmayan modern insan sonunda kendi tarzını buldu, minimalizm. Minimal salon dekorasyonu fikirleri diğer tüm dekorasyon fikirlerini örnekleri ile birlikte hızla geride bıraktı. En az eşyanın en fazla verim ile kullanıldığı bu yeni nesil dekorasyon fikirlerinde fazlalıklara yer yok. Fazla eşyalara fazla koltuklara gereksiz ışıklara bile hiç yer yok. En az eşya kullanarak her ihtiyacın karşılandığı bu evlerde boşluk hissi bize yaşam enerjisi ve yaşam alanı verir. Minimal tarzın savunucuları evlerimizde her an her yerde etrafımızda bulunan tüm objelerin bir enerji yaydığını aynı şekilde enerji aldığını söyler. Bu enerji de bizi yeterince yorar. Boşluk hissi ise bizden enerji almadığı gibi bizim kendi enerjimizi yansıtmamızı sağlar. Kısacası ne kadar az eşyanız varsa etrafınızda o kadar konforlu olursunuz diyorlar. Evde toplanacak az eşya olması, koltukların daha az yer kaplayıp yürümek için daha fazla alan bırakması da aslında insana oldukça büyük mutluluk veriyor.

Renk şeması belli olan, çizgileri net duruşu kusursuz minimali salon dekorasyonlarında sürpriz yer almıyor. Sade renk tonlarını seven biri için bu dekorasyon tarzında mobilya seçiminde hiç zorlanma olmayacak demektir. Isterseniz sıcak renk tonlarındaki mobilyaları da kullanabilirsiniz ancak gerçekten minimal bir salon dekorasyonu oluşturmak istiyorsanız asıl renkleriniz gri, beyaz gibi nötr renk tonları olmalıdır. Sadeliği ön plana çıkaracağım tamamen minimal olacağım diye de odalrınızı sıkıcı, tekdüze bir hale dönüştürmemeye dikkat edin. Turkuaz rengi veya cam göbeği rengi gibi canlı ve dikkat çekici renkler ile odalarınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Son zamanların en trend minimal salon dekorasyonu fikirleri için galerimizdeki dekorasyon örneklerini inceleyebilirsiniz.

Taş Görünümlü Duvar Kağıtları

Son yıllarda giderek moda olan Taş Görünümlü Duvar Kağıtları özellikle bayanların ilgisini ve beğenisini çok kazanmış durumda. İster odanıza,ister mutfağınıza, isterseseni salonunuza yapabileceğiniz bu duvar kağıtları, üstelik mobilyalarınızla da bir uyum içerisinde olabilir. Farklı desenleri ve çeşitliliğiyle Taş Görünümlü Duvar Kağıtları ve Farklı Desenlerdi Duvar Kağıtları evinize şıklık katacak.Metrekare fiyartı 5 EURO’dan başlayan bu duvar kağıtları inanın görülmeye ve kullanılmaya değer.

Kırmızı renk mobilyalarda veya dolaplarda kullanıldığında dekore edilen yere canlılık kazandırır ve ilgi çeker. Bu avantajı kullanmak isteyenler ortamı kırmızı hakim şekilde dekore etmek isterler. Bu tür uygulamalardan birkaç örnek vermek istiyorum.

Minimalist salon örneklerinde aşağıda ki galerimizde bulunan birbirinden modern ve birbirinden kaliteli mobilya seçimleri ile siz de en özel tasarımı yapabilirsiniz. Paylaştıkça artan ve çoğalan minimalist salon ev modellerinde aksesuarlarda önemli bir yere sahiptir.

Salon mobilyalarında kullanacağınız seçimlerde koltuklar, avizeler, abajurlar, orta sehpalar ve duvar kağıtları gibi sayabileceğimiz bir çok ayrıntı takım halinde karşımıza çıkmaktadır. Minmalist ev dekoru için köşe koltuk modelleri küçük salonlar için en ideal seçim olacaktır.

Salon dekorasyon örnekleri

Salonlar evlerde en çok zaman geçirilen odalardan biridir. Haliyle salonumuzun dekorasyonunda güzel olması hem bizi hemde misafirlerimizi etkiler. Salon dekorasyonlarında oturma grubu, tv ünitesi, halılar, duvarların rengi vs birçok önemli noktada aşağıdaki resimlerden fikir alabilirsiniz.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın