En güzel mutfak dekorasyonu püf noktaları

99 views

Mutfak herkes için ev dekorasyonunuda büyük bir öneme sahiptir.Ancak bayanlar için çok daha özel bir yeri vardır.Saatlerce vakit geçirdikleri mutfaklarının adeta kusursuz olmasını isterler.Eğer siz de mutfağınızın görüntüsünden artık huzursuz oluyorsanız ve yıprandığını düşünüyorsanız size sunacağımız fikirleri uygulayarak muhteşem bir mutfak dekorasyonuna sahip olabilirsiniz.Mutfak mobilyanızı değiştirmeniz gerektiği konusunda öneri sunacağımızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz.Maddi olarak hiçbir şekilde kendinizi zorlamadan, mutfağınızda huzurunuzu bozan kısımlardan kurtulacak adeta yeni bir mutfağa sahip olmuş gibi olacaksınız.Üstelik kendi emeğinizle sahip olmanız size daha fazla da mutluluk verecek.

 

Evde zamanımızın yüzde doksanını geçirdiğimiz, en güzel yemekleri yaptığımız yediğimiz, en sıcak muhabbetlerin mekânı mutfaklar. Zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz ortamın güzel görünmesini, kullanışlı olmasını, aradığımızı kolaylıkla bulmamızı sağlayacak bir dekorasyonda olmalı.  Kullanışlı bir mutfak nasıl olmalı gelin beraber inceleyelim.

Mutfak dekorasyonun da çok çeşit vardır. Bunlardan biri oval mutfaktır. Bu tip mutfaklar çok fonksiyoneldir. Kullanıma daya uygundur. Bu mutfaklar da birinci sınıf malzemeye ve kaliteye önem verilir. Bu tip mutfaklar da trend siyah kırmızıdır.

Tezgâh boyutunun fazlalığı istediğiniz aksesuarın kullanımına kolaylık sağlayan ada mutfaklarda ön planda. Bu tip mutfak dekorasyonu genellikle büyük alanlar için geçerlidir. Duvara döşenmiş tezgâhlar raflar mevcuttur.

Orta tezgâhlı mutfaklar yine oldukça büyük mutfaklar için tercih edilir. Bu tip mutfaklarda tezgâh orta kısımda olur. Evye ocak gibi ayrıntılar bu kısımdadır. Bunun haricinde ikinci bir evye kısımda bulunabilir.

Eski ve modernlik arasında gidip gelenlerin tercihi vintage mutfaklar. Bu tip mutfaklar eskinin renklerini ve modernliğini harmanlamış tiplerdir.

Bir mutfak için ankastre seçimi de çok önemlidir. Ankastreler mutfağın en değerli parçalarıdır ve mutfağa zariflik katar. Bu anlamda çok çeşit mevcut. Mutfağınızın büyüklüğüne göre boyut seçimi yapabilir, faaliyetlerinize göre program sayılarını belirleyebilirsiniz. Eğer siz de mutfakta çok vakit geçiriyorsanız mutfakta olmaktan mutluluk duyuyorsanız kendinize bir köşe hazırlayabilirsiniz. Köşe koltuk ve televizyondan oluşan bu kısım sizin için alternatif bir alan yaratacaktır.

 

1-açık-mutfak-raflaro-houslogic (Copy)

Mutfakta genellikle yaşanan sorunlar mutfak dolabıyla ilgili oluyor.Herhangi bir yerinde yıllar içinde oluşan çatlaklar,kırıklar mutfak dekorasyonunda adeta görüntü kirliliği oluşturuyor. Eğer sizin de mutfak dolaplarınızın kapağı veya herhangi bir yerinde sorun varsa size resimde gördüğünüz gibi bir model tavsiye ediyoruz. Bu modeli hazır olarak almanıza ve fazladan masraf yapmanıza gerek yoktur.Mutfak dolabınızın kapaklarını tamamen çıkarın ve artık çöpe atın. Böylece mutfak dolabınızın raflarını açık raf haline getirin. Hem dekor açısından daha modern bir görünüm oluşturmuş olacaksınız, hem de yeni bir mutfak rafına sahip olmuş gibi olacaksınız.

En Güzel

1-mutfak-dekorasyon-fikirleri-houselogic (Copy)

Mutfak dolabınızı açık rafa dönüştürmek dışında sizlere sunacağımız bir başka fikir de mutfağınızı kendi zevkinize göre boyamak olacaktır.Mutfak tezgahı ve çekmecelerinizde çizikler olduğunu farkettiyseniz bu sizin için en ideal çözüm olacaktır.Yepyeni bir mutfak tasarımına sahip olacağınız gibi bunu yaparken çok eğleneceksiniz.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın