Ev duvar kağıdı dekorasyonu

399 views

2000 li yıllardan sonra yerleşen yeni dekorasyon anlayışıyla minimal artık bir dekorasyon rutini. Gösterişli ev dekorasyon anlayışı göz yorucu ve zahmetli olarak nitelendirilmeye başlanmış ve onun yerini sade fakat farklılıkları ayrıntıda gizli olan dekorasyon kimliği almıştır. Evde yatak odası, salon, genç odası duvar kağıdı dekorasyonu perde ve halılarla kombine olması gerekiyor. Koltuk takımlarını da buna göre seçmelisiniz.

Bu ayrıntıları gösterecek en önemli konu ise duvar boyalarıdır.

Koçtaş 2020 üç boyutlu taş duvar kağıdı modeli.
Koçtaş duvar kağıdı modellerinde desenli, çizgili, çiçekli, simli ve geometrik şekilli bir çok farklı tasarımlar yer almaktadır. Duvar kağıdı modelleri arasında son zamanların en modern ve pastel renklerin bulunduğu duvar kağıtları bulunmaktadır.
Koçtaş dekoratif duvar kağıdı evin tüm odalarında kullanılabilir. Yatak odası için daha romantik desenlere sahip romantik duvar kağıdı modellerinde pembe ve mor renkleri daha çok tercih edilmektedir. Salon ve oturma odalarında ise daha şık ve klasik çizgiler kullanılmaktadır.
Dekoratif duvar kağıdı modelleri ile siz de evinizde ki dekoru baştan aşağıya kısa sürede yenileyebilirsiniz. Koçtaş en yeni duvar kağıdı olarak dikey ve renkli çizgilere sahip duvar kağıtlarını kullanıma uygundur. Kullanacağınız duvar kağıtları mobilyalara uygun olacak şekilde tercih edilmelidir.

Kumaş Duvar Kağıtları

Kumaş duvar kağıtları, iç dekorasyonda istenilen atmosferi yaratmada işine çok fazla yarayacak duvar dekorasyon ürünleridir. Renkler ve desenlerin mükemmel uyumu sayesinde mekanlarınızın havasını değiştirecek. İnce zevklerinizi rahatça açığa çıkartabileceğiniz ürünlerdir.

Homteks duvar kaplamaları ile kumaş alanlarını birleştirerek duvarlarınızdan eksik etmek istemeyeceğiniz ürünler ortaya çıkarıyor. Homteks bu yıl yeni trendler ile birlikte güzel bir 2020 kreasyonu yarattı. Geçen sene de beğenilen ve çokça kullanılan kabartmalı dokuya sahip kumaşlar bu sene de zirvede yerini alacak gibi görünüyor. Bu kumaşlarda bu sene artışta olan gotik salgınına uygun gotik izler yer almakta. Ayrıca gotik türünün sevenlerine de özel tasarımlar yapılmakta. Altın ve gümüş bu sezon bolca kullanılacağa benziyor. Kumaşların üzerine işlenen payetler altın gümüş yada bakır olmakta. Ve bunlar hem çok güzel hem de bu senenin modası.

Tüllerde ve perdelik kumaşlarda da gösterişin hakim olduğu tasarımlar bizleri karşılıyor. Baharın o güzel görüntüsünü evlerinizde yaşatmak için satın alabileceğiniz birçok model yer almakta.

İpek yada pamuklu kumaşlar üzerine desenler yada başka kumaşlardan kesilmiş parçaların aplike edilmesiyle oluşturulan aplike kumaşlar da yeni bir çeşit olarak gözümüze çarpmakta.

Duvar kaplamalarında daha çok parlak dokuya sahip olanlar ilgi görmekte. Tercihlerin sıklıkla yapıldığı kaplamalar ise ; keten, ipek ve mica denilen taş dokuya sahip duvar kaplamaları. Bu konuda da yeni sezonda metalin etkisi gözlerden kaçmıyor.

Arte firması tarafından hazırlanan Carapace kataloğunda doğal deriler ve kabuklar kullanmış. Metal iplikler ve onlara göre yapılan dokuma teknikleri sayesinde detaylandırma yapılmış. Omexco’nun duvar tekstili kataloğunda yer alan ürünlerde ise yine metal iplikler görülmekte ve bunlar natürel elyaflar ile birlikte el tezgahlarında dokunmuşlar.

Bildiğimiz üzere milenyumdan önce sade renkte duvar kağıtları ve ortadan geçirilen şerit duvar kağıtları modası hüküm sürmekteydi. Şu anda ise bu yerini düz renk duvar boyalarının yanında sütunlara veya duvar kenarlarına sürülen farklı , daha canlı renkte boyalara bıraktı. Her odada kullanılacak renk farklı olmakla birlikte, günümüz yaşantısının yeterince hızlı ve yorucu olduğunu hesaba katarsak artık evimize geldiğimizde sade ve bizi sakinleştirecek, huzur verici renkler arıyoruz. Beyaz, şimdilerde en çok kullanılan renkler arasında. Aynı zamanda her renkle yan yana kullanılabileceği gibi, canlı renkleri de yumuşatmak ve odaya aydınlık bir görünüm katmak için de düşünülebilir.

Daha önce bahsettiğimiz gibi yeni dekorasyon moda anlayışında daha düz ve gözü yormayan renkler hakim.Fakat bu sadeliğe ek olarak diğer dekorasyon malzemelerinde kullanacağımız canlı tonlardaki renkler ,doğru kombinasyonlarda kullanıldığı takdirde odanın sakin havasını bozmamasının yanı sıra, evin havasına bir enerji getirmektedir. Fotoğraftan da görebileceğimiz gibi duvarlarda beyaz rengin hakim olmasıyla birlikte, koltuk takımı tercihindeki kırmızı renk, beyazın tonunu ön plana çıkarmış ve göze kalabalık gelmeyen bir canlılık katmıştır. Özellikle salon kombinasyonunda ,yeni moda dekorasyon kataloglarında siyah, kırmızı ve beyaz birleşimine çok sık rastlıyoruz. Çünkü yarattığı enerjik ve aynı zamanda sakin hava, kendine özgü bir şıklık yaratmakta.

Klasik renklerin verdiği asaletten vazgeçmek istemeyenler ise alışkanlıklarını bırakmadan modaya ayak uydurabilirler. Dediğimiz üzere beyaz tonu her renkle uyumlu olduğu için, kahverengiyle birlikte kullanıldığında ise daha şık ve daha olgun bir hava vermekte ve aynı zamanda daha modern görünmekte.

Tabi ki kullandığımız koltuk takımı grubunun ve diğer küçük ev dekarosyon malzemelerinin evin tarzına katkısı çok büyük fakat evimize adımımızı attığımızda gördüğümüz en büyük renklerden biri olan duvar boyası seçimi gerçekten de yaratacağımız ambiyansta çok önemli yer tutmakta.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın