Mutfaklar için duvar kağıdı örnekleri

246 views

Özellikle 1990’lı yılların modası olan duvar kağıtları yeni tasarımlarda da hak ettiği yeri almaya başladı. Mutfak tasarımlarında özellikle duvar kağıtlı modelleri çokça yer tutuyor. Tezgah arkasında kullanılan birbirinden şık ve dikkat çekici seramikleri mutfak dekorasyonunun diğer kısımlarında da devam ettirmek için tek seçeneğiniz duvar kağıdıdır. Bir çok farklı desen, renk ve modeli olan duvar kağıtları ile mutfaklarınız göz kamaştıran bir farklılığa bürünecek. Işıklandırmaya, güneş alma durumuna, en ve boy ölçüsüne göre bir çok değişik duvar kağıdı modeli var.

Mutfak İçin Duvar Kağıdı Çeşitleri

Mutfak, ev hanımlarının her gün, her an sürekli ve yoğun olarak kullandığı bir yaşam alanı. Eğer evinizde ayrı bir yemek odası yoksa veya yemeklerini salonda yemek yerine mutfağı tercih ediyorsanız orada geçirilen zaman daha da artıyor. Dolayısı ile mutfak kullanımının bir de temizlik boyutu var. Mutfaklarda duvar kağıdı modelleri kullanmanız boya, badana, ince temizlik, yağ lekeleri gibi bir çok sorundan da kurtulmanızı sağlayacak. Yani mutfakta duvar kağıdı hem göze hem de gönle hitap etmiş olacak. Tabii bir de olayın cep kısmı var. Bir dekorasyonun göze ve gönle hitap etmesinin, kullanışlı olmasının yanı sıra duvar kağıdı fiyatları ile aile bütçesine de kolaylık sağlaması gerekir.

Duvar Kağıdı Fiyatları

Piyasada her bütçeye uygun duvar kağıdı mevcut desek abartmış olmayız. Öyle ki, son yıllarda dekorasyon ürünlerinin ve ev aksesuarlarının temini bir çok büyük mağaza zinciri ile çok kolaylaştı. Kalorifer radyatörü, bahçe malzemesi, duşa kabin… Her ne ararsanız artık büyük mağazalarda, ev ürünleri marketlerinde mevcut. Duvar kağıtlarını da yine bu mağazalardan temin edebilirsiniz. Hatta bir çok mağazanın internet sitesinden e-ticaret yöntemleri ile de edinebilirsiniz. Artık kargo ücretleri bile fiyata kampanyalar ile dahil ediliyor. Duvar kağıtları rulo olarak satılıyor. Bir rulo duvar kağıdı genellikle 50 cm en ve 10 metre boy ölçüsünde oluyor. Yani toplamda 5 metrekare alanı kaplıyor. Bu şekilde alırsanız 16 Liradan 70 Liraya geniş bir ürün yelpazesi içerisinden seçim yapabilirsiniz. Kendi adıma belirtmeliyim ki 40 lira ve civarına çok güzel duvar kağıtları alınabilir. Bir çok mağaza artık bu ürünleri vade farksız taksit de yapıyor.

Mutfak için duvar kağıdı önerileri dar ve ufak mutfaklar için açık renkli, geniş mutfaklar için koyu renkli olabilir. Renkli ve desenli duvar kağıtlarını da tercih edebilirsiniz. İşte detaylar..

Mutfak içn Duvar Kağıdı Önerileri

Duvar kağıdı seçimi yaparken ilk yapmanız gerektiğine inandığımız nokta mutfaktaki mobilya ve diğer ürünlerin renk uyumu dikkate almanızdır. Daha sonra ise ışıklandırmanız ve mutfağınız ölçüsü gelmelidir. Örneğin; eni dar fakat boyu uzun bir mutfak için yatay çizgili modeller yakışacaktır. Güneş alan geniş bir mutfağınız varsa koyu renklerin solacağını düşünmelisiniz. Allı, güllü, renkli, şekilli desenlerin yanı sıra sade, düz renkli modeller de dikkati çeker. Bu noktada duvar kağıdı denilince akla gelen ilk markalardan birisi Graham&Brown ‘dur. Bu markalı ürünlerde hem model seçeneği fazladır hem fiyat hesaplıdır. Ayrıca alışveriş yaptığınız mağazaya göre garanti kapsamı da geniştir. Mutlu yaşam alanı oluşturma çabanıza katkıda bulunmak mutluluğunuza ortak olmamızdır…

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın