Gri salon dekorasyon örnekleri

2.025 views

En uyum sağlayan dekorasyon renkleri arasında siyah ve beyaz gelmektedir. Bu iki rengin birleşiminden oluşan ara renkte gri renk tonudur. Ev dekorasyonunda kullanacağınız gri salon dekorasyonu ile eve hem sıcaklık hem de soğukluk katabilirsiniz. Evinizi hayal ettiğiniz şekilde döşemek tamamen sizin elinizde.

Gri salon ile kombinasyon yapabileceğiniz renkler krem, beyaz, mor, turkuaz pastel renkler ve siyah olabilir. İşte size bazı örnek salon takımı tasarımları.

2020 gri salon dekorasyon modellerinde örnek olarak kullanacağınız çeşitli modelleri sizler için galerimiz altın da topladık. Zeminde kullanacağınız doğru döşeme parkeler ya da laminentler ile evin havasını daha iyi yansıtabilirsiniz. Size ilham verecek gri koltuk takımları ile renkli perdeleri ve renkli aksesuarları bir kombin yapabilirsiniz.

Salon dekorasyonunda dikkat etmeniz gereken belli başlı mobilyalar: Yemek takımı, sehpa, koltuk takımı rengi, salon halısı, perde, parke rengi, tablo çerçeve renkleri şeklinde sıralayabiliriz. Bu eşyalar arasında renk uyumunu doğru yakalamanız gerekiyor. Gri tonu birçok renk ile uyum sağladığını da hatırlatmak isteriz.

Gri oturma odası dekorasyonunda monoton bir gri seçmek yerine açık renkli gri bir koltuk, pudra renginde yer pufları, altın tonlarında ki bir abajur avize, renkli karelere sahip bir halı kullanabilirsiniz. Salon dekorasyon modellerinde en dikkat çeken objelerde ise ortaya kara bir masa ve üzerinde de altın renkli şamdanlar ortama renkli bir hava sağlayacaktır.

Küçük bir eviniz var ve evinizi en cazip şekilde nasıl dekore edebilirsiniz bunu düşünüyorsunuz. Mesela diyelim salonunuz çok küçük ne yaparda burasını en güzel bir hale getiririm dediniz. Anlatalım size ilk önce şu şahşahalı eşyalardan bir uzak durmakla başlayabilirsiniz işe minik bir oturma grubu işinizi haylice görecektir bu sayede geniş bir yer açmış olacaksınız. Aksi takdirde kalabalık bir yoğunluğa sahip olursunuz. Bunun yanı sıra iri bir avize görüntüyü bozacaktır bu nedenle küçük şirin bir avize takmalısınız. En önemli olay küçük ev ve küçük odalarda renk seçimidir açık renk seçimi her zaman sizi kurtaracaktır. Bu yazdıklarımızı uygularsanız kocaman bir küçük eviniz olacaktır. Eğer küçük bir salonunuz varsa açık gri duvar boyası kullanabilirsiniz.

Koyu gri renginde ki koltuk takımı tercihiniz ise; daha çok orta da ki küçük sehpanız renkli olarak tercih edilebilir. Sarı, turuncu ve fuşya rengi kombinleme konusunda her şekilde yardımcı olacaktır.

Salonlar evlerde en çok zaman geçirilen odalardan biridir. Haliyle salonumuzun dekorasyonununda güzel olması hem bizi hemde misafirlerimizi etkiler. Salon dekorasyonlarında oturma grubu, tv ünitesi, halılar, duvarların rengi vs birçok önemli noktada aşağıdaki resimlerden fikir alabilirsiniz.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın