Dublex ev içi merdiven duvar dekorasyonu

2.678 views

 

Dublex ev tasarımı yapıyorsanız en çok önem göstermeniz gereken yerlerden biri de tabi ki merdivendir. Büyüklüğü ve dublex evin yapısını en iyi şekilde belli eden bu özelliklerinden dolayı en çok dikkat çeken yer olan merdivenlerinize özendiğiniz takdirde evinize herkesi hayran bırakabilirsiniz. En iyi merdiven dekorasyonuna sahip olabilmek için bu yazıda size bahsedeceğimiz ufak tüyolara dikkat ederseniz çok kolay olacaktır.

Öncelikle merdiveninizin evinizle uyumunu en iyi şekilde gözetin. Sırf görüntüsünü beğenmenizden dolayı evinizle uyuşmayacak bir merdiven seçtiğinizde sandığınızın aksine kötü bir görüntü oluşturacaktır. Böyle olunca da seçtiğiniz merdivenlerden ötürü pişmanlık yaşayacaksınız. Yıllar boyu kullanacağınız evinizde ve evinizin merdiveninde en huzurlu ortamı sağlamak ve en iyi şekilde göze hitap etmesini istiyorsanız evinize en uygun olanını seçtikten sonra tarzını belirlemelisiniz. Yeni trendleri de dikkate alarak diğer evlerde olandan daha farklı bir görüntü sergilediğinizde herkes tarafından ilgi gören bir eve sahip olmuş olabilirsiniz.

Yeni model dublex ev merdivenleri sıradan merdivenlere göre daha ilgi çekici bir tasarıma sahip. Sıradan merdivenler düz veya dolambaçlı halde olup hiçbir albenisi yokken yeni trend merdiven modelleri çok daha ilginç tasarımlara sahip. Yüzlerce merdiven çeşitleri oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Hepsini size anlatamayacağız ama yeni modelleri de içeren merdiven modellerini incelediğinizde kendinize uygun bir merdiven modeli bulmakta zorlanmayacaksınız. Hepsini çok beğeneceğinize eminiz. Size düşen içlerinden biri seçebilmeyi başarmak olacak.

Merdivenlerinize lüx bir görünüm katmak ve ihtişamlı bir hava oluşturmak isterseniz sahip olduğunuz merdiveninizde şık bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Bunu da tabi ki merdivenlerinizde oluşturacağınız küçük değişikliklerle sağlayabilirsiniz. Örneğin; son yıllarda en çok kullanılan metod olan led aydınlatmalarla merdiven kenarlarınızı döşeyebilirsiniz. Hem şık bir görünüm oluşturacak hem de kendinizi saray merdivenlerinde gibi hissedeceksiniz. Merdiven kalıplarıyla merdivenlerinize çeşitli figür süsleri de verebilirsiniz.

Paslanmaz çelikten yada alüminyumdan yapılan cam merdivenler gerçekten de eviniz veya ofisiniz için en iyi seçenek. Cam ve alüminyum olmasına rağmen, oldukça sağlam olan cam merdivenler hem dekoratif açıdan da misafirlerinizin gönlünü fethedecek ve sizin duruşunuzu değiştirecek. Dubleks dairelerde ev içi merdiven ve duvar süsleme dekorasyonu oldukça önemlidir. Sizin için hazırladığımız örnekleri incelerseniz siz de harika bir merdiven tasarımına sahip olabilirsiniz.

Dubleks evler için merdiven modelleri

Merdivenler evlerin biraz itilen ve önem verilmeyen yapıları olarak görünse de çeşitliliği, şekli, biçimi ve tasarımıyla aslında evin en önemli şekillendiricisidir. Özellikle dublex ve triplex evler için şekil itibariyle önemli bir detaydır. İç dekorasyon da merdivenler iki katı birbirine bağlayan yapılardır.

Dekorasyonda kullanılan malzemeyle uyum sağlaması için merdivenlerde kullanılan malzeme de önemlidir. Düz basamaklı merdivenler yapılması oldukça kolay olan bir türdür. Taş, ahşap, metal, metal ahşap gibi malzemelerden yapılabilir. Bir zor yanı yön değiştirmesinde yeni bir dayanak gerektirmesidir. Yelpaze merdivene göre daha çok yet kaplamaktadır.

Katlanır merdivenler özellikle tavan arasında kullanılmaktadır. Adını kullanılmadığı zamanlarda katlanarak saklanabilmesinden almıştır. Duruşu dikey pozisyondadır. Takıldığı tavan kapağının boyutu en çok 150×70cm, en az 90×50cm. olmalıdır. Sarmal merdivenler yerleştirilmesi çok güç olsa da en az yer tutan merdivenlerdir. Yerleştirme işlemi bi hayli masraflı, zor ve zahmetlidir. Servis merdivenleri olarak kullanılmaktadır. Süsleyici olarak kullanmak doğru olmaz.

Hareketsiz merdivenler genellikle bodrum katına inip çıkmalar için yapılırlar. Yeterli genişlik olduğu sürece kullanışlıdır. Yelpaze basamaklı merdivenler bir eksen etrafında döne döne inerler. Sarmal merdivenlerle aynı özelliktedirler. Yelpaze merdivenler daha geniş ve daha çok yer kaplamalarına rağmen hem çok kullanışlı hem de güvenlidir. İç dekorasyonda ağır ve şık bir etki yaratmaktadır.

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın