Hazır mutfak modelleri ve fiyatları

2.815 views

Hazır mutfak dolapları modellerine hemen hemen günümüzde kullanılan bütün mutfak modelleri diyebiliriz.Çünkü siz de biliyorsunuz ki günümüzde artık ayrı ayrı satılan mutfak modelleri kalmadı.Mutfak dolabıyla birlikte bir mutfakta olması gereken herşey tek bir parça halinde olan bu mutfak modelleri herkes için büyük rahatlık sağlıyor.Fakat aksi takdirde mutfağın her bir parçası ayrı bir yer kaplayacaktı.Bir de dekorasyon uyumsuzluğunun olması kaçınılmaz olacaktı.Dekorasyon yaparken her bir parçayı muhteşem bir şekilde uydurmak çok zordu.Mutfakta bütün dekorasyonu kendimiz sağlasaydık mutlaka bir kusur olacaktı.Ama hazır mutfak modelleriyle uzman eller tarafından dekore edildiği için bu tür sorunlarla karşılaşmıyoruz.O yüzden hazır mutfak modellerinin her yönden avantajlı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

2020 Hazır Mutfak Modelleri ve fiyatları

Hazır mutfak modelleri tabi ki kendi arasında çeşitli modellere hatta tarzlara ayrılıyor.Herkesin kendi zevk ve tarzı bir hayli farklı olduğu için mutfak modelleri de gitgide çeşitlilik gösteriyor.Hatta farklı mutfak arayışları da arttığı için insanlar eski mutfak modellerinin dışına çıkmayı planlıyor.Yani,herkes en özel mutfağa sahip olmak istedikçe klasik mutfak modellerini göremez oluyoruz.Siz de eğer mutfak tasarımı yapmaya karar verdiyseniz,kendi beklentilerinizi ve zevkinizi ön planda bulundurmanız son derece önemlidir.Böylece mutfakta vakit geçirdiğiniz anlarda kendinizi huzurlu hissedeceksiniz.

Hazır mutfak satan firmalar:

  • İKEA
  • Koçtaş
  • Bauhaus
  • Tekzen

Online olarak n11, evidea ve vivense gibi firmaların da modellerini ve fiyatlarını da inceleyebilirsiniz.

Hazır mutfak ikea deyince insanların aklına ekonomik ürünler geliyor. Fakat o kadar da ucuz değiller.

Koçtaş hazır mutfak dolapları 1149 TL

Koçtaş beyaz mini hazır mutfak dolabı fiyatı: 239,90 TL. Bu fiyat hazır mutfak dolabının sadece alt panel fiyatıdır.

Koçtaş meşe ahşap hazır mutfak dolabı fiyatı: 799,90 TL

Genel olarak Hazır mutfak fiyatları 1000 liradan başlamaktadır. Bu fiyatlar sunta malzemeler için geçerli. Tabii mdf oluşu ve boya cila masrafları da eklenince fiyatlar 5000-1000 arasında seyrediyor.

Hazır mutfak Koçtaş ve Hazır mutfak Tekzen ürünlerinin birçoğu da sunta olabiliyor. Bunun için yerinde inceleme yapmanızda fayda var. Fiyatları da aynı şekilde yerinde görürseniz daha sağlıklı olur. 2020 yılında da mutfak modellerine tabiki yeni modeller ekleniyor.Her yıl olduğu gibi bu yılın trendleri de büyük bir ilgi görüyor.Eğer siz de en trend modellere ilk sahip olmanın vereceği gururu yaşamak istiyorsanız tam da mutfak tasarlamaya karar vermişken hemen gidip yakından inceleyebilirsiniz.Yakından incelediğinizde göreceksiniz ki bu zamana kadar alışık olunmayan mutfak tasarımlarına fazlaca yer verilmiş.Yukarıda bahsettiğimiz gibi mutfaklarda özgünlük ve özel olma beklentisi,üreticileri bu tasarımlara itmiş olan etkenlerin başında gelebilir.Tarz olarak da iş hayatı ve pratik yaşamın artmasıyla, Amerikan tarzı mutfak modellerinin artış gösterdiğini görüyoruz.

Scavolini Mutfak firması kırk senelik tecrübesi ve mutfak sektöründeki yeni şık, gösterişli olan mutfak modelleri ile dikkat çekiyor. Kullanılan aksesuarlar ve farklı teknolojileri ile göze hitap ediyor.

Scavolini Mutfak modelleri ile mutfak dolaplarınızdaki iç aydınlatma ve kapakların da katlanabilir özelliklerde olması yanında pistonlu özel kapak ve farklı özellikleri ile öne çıkıyor.

Tencere takımları ile farklı ve yeni tencere setleri alarak mutfaklarınızın havasını da değiştirebilirsiniz. Tencere modelleri ile size ve mutfaklarınıza uygun olan renklerde bulunan desenleri ile alacağınızda güzel tencere setleri teflon yada çelik tencere olsun kullanışlı ve şık olması önemlidir. Hisar yada karaca çelik tencere takımları ile sizlere kaliteli ürünlerin farkını inceleyebilirsiniz. Mutfak yenileme aslında bir iki hamle ile çok kolay olmakta. Buradaki örnekte eski mutfak dolaplarını yenileme işlemi için bulunan ahşap rengi mutfak dolabı çıtaları beyaza boyanmış. Dolap kulupları değiştirilerek, zemin kaplaması siyah beyaz renklerde yenilenmiş. Üç değişiklik ile mutfak yeni ve modern bir görünüme kavuşmuş. Sizde eskiyen mutfaklarınız için bu tip iyileştirmeleri yapabilirsiniz.

Mutfak dolabının  bir mutfağın ta kendisi olduğunu söyleyebiliriz.Zaten bir mutfakta genellikle küçük mobilya ürünleri hariç mutfak dolabı dışında birşey bulunmaz. O yüzden mutfak dolabı seçimi yaparken mutlaka çok dikkatli olmanız gereken ayrıntılar vardır.Mutfak dolabınıza özen göstermediğinizde yıllar boyu içinize sinmeyecek bir mutfak kullanmanın üzüntüsünü yaşamış olacaksınız.Tabiki bu mutfak modellerinin hemen hemen hepsinin hazır mutfak modeli dediğimiz tarzda olduğunu söyleyebiliriz.Zaten artık eski tarz mutfaklar kalmadı diyebiliriz.Herşeyi bir arada bulabileceğiniz bu mutfak dolapları sizin için yüksek bir konfor oluşturacaktır.Eğer; mutfak tasarımı yapmayı planladıysanız sizin en iyi seçimi yapabilmenize yardımcı olması amacıyla hazırladığımız bu yazının faydalı olmasını umuyoruz.Yazımızda söylediğimiz kriterlere dikkat ettiğinizde zaten memnun olacağınız bir mutfak tarzınada sahip olmuş olacaksınız.

Hazır mutfak dolapları fiyatları genellikle 500 TL den başlıyor. Bu fiyatlar 2000 TL ye kadar çıkabiliyor. Mutfak dolaplarında kullanılan malzemeler hazır mutfak dolapları fiyatlarını etkiliyor. En ucuz şekilde uygun fiyatları hazır mutfak almak istiyorsanız internette hazır mutfak dolapları kampanyaları araştırması yapmalısınız.

Hazır Mutfak Dolapları

Bu tarz mutfak modellerinin en son geldiği hale ise Ankastre mutfak modelleri deniliyor. Bu mutfak modellerinin içerisinde bulaşık makinesi,fırın gibi teknolojik aletler yer alıyor.Bunun en avantajlı yanı ise normalde  mutfağınızda büyük ölçüde yer kaplayacak olan aletler,Ankastre mutfaklar sayesinde hiçbir şekilde yer kaplamıyor.Aynı zamanda mutfak dolabınızla da muhteşem bir uyum içerisinde tasarlandığı için dekorasyon açısından da size muhteşem bir seçenek oluyor.Eğer dekorasyon ve konfor açısından mükemmel bir tasarıma sahip olmak istiyorsanız Ankastre mutfak modelleri sizin için vazgeçilmez bir seçenek  olacaktır.Aksi takdirde hemen mutfağınızda kalabalık bir görüntü oluşacak hem de dekorasyon açısından uyumsuzluk oluşacaktır.

2020 yılının en çok kullanılan mutfak dolaplarına gelince ise büyük bir çeşitlilik olduğunu söyleyebiliriz.Bu sektörde zaten yüksek bir çeşitliliğin olması, 2020 yılının daha da farklı modeller katmasını engelleyemedi.Görünüm olarak birçok farklılık gösteren mutfak dolaplarının aynı zamanda son teknolojinin tüm imkanları kullanılarak konfor açısından da büyük artış gösterdiğini görüyoruz.Sizi rahat ettirmek için en ufak bir ayrıntı bile düşünülmüş, konforun doruk noktasına ulaşılmış.Eğer en iyiye layık olduğunuzu düşünüyorsanız bu mutfak modellerini mutlaka yakından incelemelisiniz.

Mutfak Dolabı Hangi Renk Olmalı?

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın