Klasik yemek odası takımları

748 views

Klasik yemek odası takımları modelleri konulu yazımıza hoş geldiniz.

Eski yemek odası takımları ile şimdiki klasik yemek odası takımları arasındaki fark sadece kalite değil. Çizgi ve tasarımlar da değişiyor. Evet belki yeni çıkan ürünler tasarım açısından şık olabilir fakat ürün kalitesi ağaç kalitesi noktasında eski ile kıyaslanamaz.

Klasik Yemek Odası Takımları7

Klasik mobilya modellerine ve giyim eşyalarına karşı ilgi alaka artıyor. Geçmiş dönemlerin giyim tarzını ve dekorasyon anlayışını beğenen kişilerin sayısının arttığını inkar etmek yanlış olur. Minimalist dekorasyon stilini tercih edenler modern dizayn mobilyalara yönelirken klasik dekorasyon hayranları da daha ağır koltuk ve mobilyaların peşine düşüyor. Tercihiniz klasikten yanaysa klasik yiyecek odası takımları kesinlikle ilginizi çekiyordur. Ahşap ağırlıklı bir takım düşünüyorsanız klasik bir ahşap sehpa , deri minderle kaplı bir bank ve sandalyelerle kapalı bölmeleri olan bir camlı büfe de eklenmiş bir odada tasarlanmış takımlar beğeninizi kazanacaktır.

Klasik Yemek Odası Takımları1

Hayalinizde aydınlık bir yiyecek odası dekorasyonu varsa, klasik takımlar aralarında sizlere hitap edecek beyaz, kırık beyaz, krem rengi ve açık kahve takımlar inceleyebilirsiniz . Göz dolduran bir oyma işçiliğiyle üretilmiş takımlar salonunuza ya da yiyecek odasına değer ve ölçüt katması için tasarlanmış. Günümüzün tasarımcıları görkemli, havalı ve zor görünümlü klasik yemek odası tasarımlarıyla harikalar yaratıyorlar. Bu tarz modeller arayanlarsa 2. el eşyacıları ve antikacıları dolaşarak vintage yiyecek odası takımlarını gözden geçirebilirler. Bir öbür seçenekse son zamanlarda üretilmiş reprodüksiyon niteliğindeki vintage mobilyaları satın almak; gerçek antikalara göre daha uygun fiyatlı olduğundan daha mantıklı gelebelir.

Klasik Yemek Odası Takımları

Klasik stildeki beyaz yemek odası takımları aralarında bir bölümü altın yaldızla süslenmiş şık ve etkili takımlar inceleyebilirsiniz . Mobilyanızı yerleştireceğiniz mekanın duvarları ve tabanı kahverengi tonlarındaysa bu renk bir takım güzel bir kontrast yaratır. Beyaz ağırlıklı bir görünüm istiyorsanız fonu da beyaz yapabilirsiniz elbette . Bu hali ile ortama baygın, soluk bir görünüm çıkmasını istemiyorsanız halı, avize ve şık aksesuarları renkli parçalar arasından seçmelisiniz.

Son yıllarda antika olmayıp, antika havası ver mobilyaların popüler olduğunu görüyoruz. Bu tarz ağır mobilyalar her ne kadar ileri yaşta insanlar tarafından tercih ediliyor olarak bilsek de, artık gençlerin de ilgi duyduğunu hatırlatmak gerekiyor.

Oval klasik masanın etrafına dizilmiş, deri kaplı yada kalın kadife döşenmiş sandalyeleri hatırlamayan yoktur. Yaşı ilerlemiş büyüklerin evlerinde bu tarz mobilyaları hala görmekteyiz. Ve o eski zerafetini koruduklarını da inkar etmemek lazım. Ne yazık ki yeni çıkan mobilyalarda bu kaliteyi ve işçiliği göremiyoruz.

Önceki senelerde bu tarz el işçiliğinin çok yoğun olduğu mobilyaları hemen her evde görmek mümkündür. Fakat teknolojinin ilerlemesi ve mobilyaların farbikasyon olarak seri üretime geçmesi el işçiliğini adeta öldürdü.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın