Siyah beyaz dekorasyon fikirleri

411 views

Siyah beyaz dekorasyon örnekleri konulu yazımıza hoşgeldiniz. Bu yazımızda sizin için derlenen siyah beyaz koltuk takımları ve siyah beyaz dekorasyon fikirlerinden söz edeceğiz. Dünyanın en klasik, en fenomen ikilileri aralarında bulunan siyahla beyaz giyimde olduğu gibi dekorasyonda da kullanılıyor. Yeni evlenen çiftler için belki de en zevkli iş ev dekorasyonudur. Ekonomik olarak biraz zor bir dönem olsa da, uzun süre birlikte yaşayacağınız evi, eşinizle birlikte dekore etmek kadar eğlenceli başka ne olabilir ki? Neticede kimseyi etkilemek için değil, kendinize ait bir mekan yaratmak için çaba harcamalısınız.

Nereden Başlamalı?

Evinizi kurmaya ilk karar verdiğiniz andan itibaren gittiğiniz mekanlarda gözlem yapın. Ne tarz mekanlarda iyi hissettiğinizi belirleyin, bu mekanların detaylarını ve renklerini inceleyin. Dekorasyon dergileri ya da internette yer alan ev dekorasyonu blogları bu konuda çok yol gösterici olacaktır. Öncelikle eşinizle zevklerinizi masaya yatırın. Evinizde kesinlikle olmasını istemediğiniz unsurlar ve olmazsa olmazlarınız konusunda bir fikir birliğine varıp, kendinize bir yol haritası çıkartın. Her şeyden önce evinizin nasıl bir ruhu olmasını istiyorsanız, dekorasyon inceliklerini buna göre belirlemeyi bir ilke edinin.

Geleneksel Ögeler ve Vintage Parçalar

Geleneksel mobilyalar zamana meydan okuyarak, evinize oldukça sofistike bir ruh katabilir. Evinizi, antika eşyalar ve vintage parçalarla dekore ederek, modern hayatın içine konumlanan günlük yaşamınızda nostaljik yönünüzü yaşam alanınıza adapte edebilir, evinize döndüğünüzde müthiş bir huzur ve dinginlikle karşılaşabilirsiniz. Antikaların kullanımı, mobilyalarda kıvrımlı detaylar, vintage desenli kumaşlar ve parlak renkli objelerden hoşlanıyorsanız bu tarz tam size göre. Gri, siyah ya da ahşap rengi ağırlıkta mobilyalardan oluşturulabileceği gibi tafta kumaştan perdeler bu tarzı yansıtmak için oldukça uygun olacaktır. Tarihsel mekanlardan hoşlanan, kişisel hatıralara bağlı, aksesuara düşkün biri iseniz, evinizde de bu tarzı kendinizce yansıtabilirsiniz.

Country Rahatlığı

Şehirden uzaklaşma ve doğayla bütünleşme amacıyla ortaya çıkan bu tarzda kullanılan materyaller ve renkler natüreldir. Mobilya ve aksesuarlar basit, doğal taş ya da ahşaptan yapılmadır. Eskitme ahşap mobilya ve objeler, minik çiçekli koton kumaşlar bu tarzın tamamlayıcısıdır. Rahatına düşkün bir yapınız varsa bu tarz size çok uyacaktır.

Pekçok birey siyah beyaz salon dekorasyonu uyguluyor veya mutfağını veya yatak odasını bu iki renkle dekore etmekte . Siyah beyaz dekorasyon uygulaması gerçekleştirmenin birçok yolu var. Uygulamayı minik bir mekanda yapacaksanız beyaz ağırlıklı bir aranjman öneririz, tersi halde mekan karanlık ve iç sıkıcı görünebilir.

Sözgelişi minik yatak odanızı siyah ve beyazla dekore edecekseniz duvarları beyaza boyatıp tabana de açık rengarenk parkeler döşetin; böylelikle aydınlık bir dekor hazırlamış olursunuz. Mekanı aydınlık ve ferah kılmak amaçlı beyaza ağırlık verin ve siyahı koltuk için tercih edin, yatak örtüsü, şık ayna benzeri ayrıntılara da dikkat edin.

Siyah beyaz dekorasyon modelleri her kullanıcıya güzel gelmeyebilir. Bakalım siyah beyaz dekorasyon 2020 yılında nasıl bir trend sürdürecek.


Siyah beyaz oturma odası dekorasyonu aydınlık bir arka plan hazırlayıp mekana güzel bir siyah zemin yöntemine gidebilirsiniz. Siyah beyaz perdeler ve şık yastıklar, şık bir beyaz ortada sehpa ve ayaklı lambayla meydana güzel bir oda çıkarabilirsiniz. Yatak odaları için iki rengin birlikte kullanıldığı güzel takımlar var. Siyah beyaz dekorasyon uygulamasını mutfak ve yemek odaları için de kullanabilirsiniz.

Çağdaş dekorasyon stilini seviyorsanız çağdaş dizayn bir siyah sehpa , siyah bank ve siyah beyaz sandalyelerden meydana gelen takımlar hoşunuza gidebilir. Ana parçaları seçtikten sonra sıra ayrıntılara geldiğinde tablolar, siyah beyaz aksesuarlarla süsleyebileceğiniz şık raflar, görünüme eşlik edecek güzel puflar, duvar aplikleri, siyah veya beyaz avize yeni sezon modelleri ile görünümü mükemmelleştirebilirsiniz.

Minik mekanları dekore ederken her tarafa aksesuarlar serpiştirmekten kaçının; bunun yerine aksesuarlarınız orada toplanmış halde bulunsun. Tersi halde meydana dağınık bir imaj çıkar. İşte size bazı siyah beyaz koltuk modelleri ve beyaz ev dekorasyonu örnekleri:

İçinde kocaman bir küvet olan siyah beyaz renklerin ağır bastığı bir banyo dekorasyonu görüyoruz. Esasında bu kadar büyük banyo için, büyük küvet idealdir fakat lavabonun ufak kaldığını görmekteyiz. Dekorasyonda sadece görüntü değil, kullanım kolaylığı da çok önemlidir.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın