Oturma odası tasarımları

310 views

Oturma odası günlük yaşamımızı geçirdiğimiz bir bölüm. Evimizde belki de en çok yıpranan alan. Dolayısı ile oturma odası tasarımları şıklıktan önce kullanışlılığı düşünen tarzda olmalı. Çünkü para verip aldığınız bir ürünü uzun yıllar kullanmayı istersiniz. Fakat her gün sürekli kullandığınız ürünler için ise bu durum kolay değil. Dolayısı ile dayanıklı, kaliteli ve kullanışlı ürünleri tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra çok zaman geçirdiğiniz bu yaşam alanının iç açıcı ve şık olması da gerekir. Bunu yapabileceğiniz birbirinden çekici oturma odası dekorasyonu için fikirler aşağıda…

Koçtaş oturma oturma odası

Oturma odası tasarımı için birkaç tavsiye

Eger pencerelerinizden biri Çok geniş değilse, kendisinden daha geniş bir korniş takip, perde ve tullerle onu olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz.
Tersine, pencerenizi boyuna göre fazla geniş buluyorsanız, kornişi yeterince yükseğe yerleştirin.
Pencerelerinizin bu yöntemle de yeterince yüksek görünmeyeceğini düşünüyorsanız, boyuna Çizgili ve özellikle ortadan acılan perdeleri tercih edebilirsiniz.
Çok küçük bir pencere için hafif perdeler seçin, kalın perdeler dengesiz duracaklardır.
Büyük pencereler için ise kalın kumaşlar duvarınızı daha çok ortaya Çıkaracaktır.

Mondi oturma odası

Oturma Odasına Perde Seçimi Doğru Olmalı

Evinizin en önemli bölümü olan oturma odası için perde seçerken dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta var perde seçerken ilk önce odanın konumunu en iyi şekilde ele almak gerekiyor güneş alıyor mu almıyor mu alıyorsa ne kadar alıyor.

Ya da dışarıdan bakıldığında içeriyi gösterecek mi göstermeyecek mi. Bunun yanı sıra koltuk takımınız ve halınıza uyumlu olması. Bunun yanı sıra oturma odasının penceresinin büyüklüğü ve yüksekliği dikkatlice incelenmeli ona göre bir model seçilmeli.

Artık bazı aileler oturma odası modeli seçerken perde dekoratörlerinden yardım istemekte. Bu dekoratörler evin önceki halini izleyip hangi modelin ve hangi rengin sizin için uygun olacağı konusunda size fikir veriyorlar. Sizde oturma odanıza perde seçerken bu dekoratörlerden yardım alabilirsiniz.

Açık mutfak oturma odası modelleri

Oturma Odası Dekorasyonu 2020

Oturma odası daha önce de söylediğimiz gibi önemli bir yaşam alanı. Öncelikle siz kendi stilinizi belirlemelisiniz. Evine yorgun gelen ve yemek sonrası rahat koltukta uzanan bir baba mısınız ? Kendine eşine ve çocuklarına adamış, iş hayatından çekilmiş bir kadın mısınız? Benim oturma odam salon gibi olmalı diyenlerden misiniz? Yada oturma odasına hafta bir kez uğrayanlardan mısınız? Öyle ya, artık oturma odası yerine salonu kullanan bir çok aile var günümüzde.

Mondi mobilya oturma odası 2019

Kendi yaşam şeklinize karar verdikten sonra model seçmek zor değil. Umuyorum ki fotoğraf galerimizdeki oturma odası modelleri size yardımcı olacak ve bir fikir verecektir…

Mondi oturma odası modelleri

Küçük oturma odası dekorasyonu her zaman için daha zor görünse de aslında abartıldığı kadar değildir. Eğer eşyalarınızı buna göre alır ve gereksiz eşyalardan uzaklaşırsanız odanızın ne kadar büyük ve şirin olduğunu göreceksiniz.

Mondi oturma odası 2019

Dekoratif tasarımlı 2020 oturma odası modellerinde en güzel renk ve desenlere sahip oturma grupları galerimizde yer almaktadır. Oturma odası modelleri evin en önem verilen odalarından bir tanesidir. Her gün tv izlemek, sohbet etmek ve gelen misafirlerimizi ağırlamak için bu koltuk modellerini kullanırız.

Oturma odası dekorasyonu yaparken öncelikle evin salon genişliği oldukça önem kazanmaktadır. Şık ve modern ikili, üçlü koltuklar yerine köşe takımlarını evin köşe kısmında kullanabiliriz. Oturma odası tasarlarken en çok dikkat edilmesi gerek nokta şüphesiz ki ahenktir, renk uyumudur. Mobilyaların birbirine uyması, halının perdelere uyması, perdelerin koltuklara uyması şart gibi..

Yeni yılda açık renkler daha çok tutulacak gibi duruyor. Eğer mobilya mağazalarını gezdi iseniz açık renki mobilyaların daha çok yaygın olduğunu görürsünüz. Bununla beraber pastel renkler de ön plana çıkıyor.

Dekoratif oturma odası olarak tercih edeceğiniz en yeni modellerden şık bir oturma salonu yapabilirsiniz. Oturma odası mobilya modelleri genç ve yenilikçi tasarımı ile de en fazla yeni evli çiftlerin dikkatini çekmektedir.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın