En iyi sağlam çelik kapı modelleri ve fiyatları

10.083 views

Çelik kapı neden alırız? Güvenliğimiz için. Son zamanlarda İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde hırsızlık vakaları artmaya başladı. Hırsızlarla ilgili gerekli müeyyide, yaptırım gücü, cezalar da yetersiz olunca hırsızlık adeta bir meslek haline geldi. Bu sebeple, çelik kapı, çift kilit, ısgara kilit, asma kilit, alarm, güvenlik kamerası gibi bir çok alternatif yöntemlerle evimizi yada iş yerimizi korumaya çalışırız. Çünkü çelik kapılar tek başına bir işe yaramıyor.

Çelik Kapı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çelik kapı satan firmanın ürettikleri kapılar standart oluyor genellikle. Burada önemli bir konu devreye giriyor. Eğer standart çelik kapı, daha önceki kapıya göre yani kapı takılacak yere göre ufak geliyorsa boşluklar nasıl dolduruluyor. Basit bir köpük yada alçıpan benzeri maddelerle mi? Eğer öyleyse kapı ne kadar kaliteli olursa olsun sökülmesi çok basit olur ve hiç güvenli olmaz.

Çelik kapının çevresi çelik malzemeden ortası ahşap ise ve bu ahşap kısmın iskeletinde çelik malzeme kullanılmadıysa da güvenlik sorununuz var demektir.

İyi bir çelik kapının ISO VE TSE 9001 belgesi muhakkak olmalı.

Çelik kapılar genelde çerçevelerin genişletilmesi yöntemi ile açılıyor. Kriko benzeri bir araçla genişletilen kapıların kilit kısmı boşa çıkıyor ve kapı rahat birşekilde açılıyor. Bunun için yeni çıkan çelik kapıların kilitlerinde kanca/geçme sistemi bulunuyor. Bununla beraber 4 taraftan kilitler çalışıyor. Bu tür detaylara da dikkat etmelisiniz.

Diğer bir yöntem ise göbeğin dağıtılması yöntemi. Matkap benzeri bir araçla dağıtılan göbekler sonrasında kapılar rahat bir biçimde açılır. Bunun için firmanın verdiği  bir garanti var mı?

Eğer dış mekan için çelik kapı almayı planlıyorsanız çelik kapı üzerinde bulunan aksesuar ve diğer sistemlerin pirinç olmaması gerekiyor. Krom olması daha avantajlıdır. Çünkü pirinç dış mekandan daha hızlı etkilenir.

Kapının kalınlığı önemlidir.

# Buraya Dikkat: Çelik kalitesi ve karbon oranı önemlidir. Fiyat kıyaslamalarında bunlara dikkat ediniz. Piyasada çelik kalitesi çok düşük ve çok ince, karbon oranı oldukça az olan çelik kapılar satılıyor.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kapının ne kadarı çelik ne kadarı ahşap olmasıdır.

Kapının gövdesi kadar dış çerçevesi de önemlidir. Çünkü deprem gibi doğal afetlerde, en ufak bir sarsıntıda eğilen çerçevenin kapısı sıkışabiliyor.

Çelik Kapıya Ne Kadar Güvenelim?

Bu yazımızda size onlarca sağlam ve dayanıklı çelik kapı modeli sunuyoruz. Pekiyi bu çelik kapılar hırsızlık için yeterli bir önlem mi? Asla değil. En iyi çelik kapı modellerini arayın ama her zaman için bilinçli olun tavsiyesini bulunmak isteriz. Şunu unutmayın ki, hırsızlığa karşı önlemler arttıkça, hırsızların da yöntemleri değişiyor ve gelişen yeni önlemlere karşı yeni yöntemler geliştirebiliyorlar. Nasıl ki bir çilingir her türlü kapıyı açabiliyorsa, hırsızlar da aynı şekilde en sağlam çelik kapıyı açabilecek kadar kendilerini geliştiriyorlar. Diyelim ki çelik kapıyı açamadılar. Bu defa, bina içinden yada yan binadan çatıya çıkıp teras katındaki evi soyuyorlar. Nasıl? Pimapen dediğimiz pencereler bir tornavida yardımı ile açılacak kadar basit yapıya sahip. En üst katta oturan insanlar kendilerini güvende hissettikleri için herhangi bir önlem almazlar. Aslında hırsızların en kolay soydukları ev modeli dublex dairelerdir.

Pekiyi ne yapmalıyız?

Elbette biz en güvenli çelik kapıyı tercih etmeliyiz. Ne de olsa soyacak diye, en kalitesiz ve basit açılır bir kapı da almayalım. İmkanlar doğrultusunda en güvenli şekilde önlemleri alalım. Yukarıda bahsettiğimiz konu, ne de olsa kaya gibi çelik kapı aldım. Artık hırsız giremez diyerek tedbirsiz kalmamak gerek. Bununla birlikte her ihtimale karşı evinizde değerli eşya, kıymetli evrak bırakmamaya gayret edin.

Ucuz Çelik Kapı Modelleri 2020

2020 Ucuz çelik kapı denince gerçekten ucuzlar mı merak edilir. Piyasadakiler gerçekten ucuzlar mı? Yada ucuz çelik kapı yok mu? Bunun gibi karışık sorular aklınıza gelebilir.

Bu tür soruların kapı almadan önce gelmesi doğaldır. Ucuz çelik kapı isteyen müşterilere neler söylenmesi gerektiği yada açıklamanın düzgünce yapılması gereklidir. Çelik kapı diye piyasada her türden kapı modelleri bulunuyor. Ancak bunların hepsi de çelik kapı olarak satılmaktadır.

Çeli kapı modellerinin çelik kapı olması için belirli bir imalat kurallarına göre üretilmesi gerekmektedir. Ayrıca bunların da bir maliyeti ve ederi olduğunu da unutmayın. Bundan dolayı da 2020 yılında piyasada ucuz çelik kapı diye dunulan kapılara dikkat edin.

Genelde ucuz çelik kapı modelleri mütaahhitlerin kiracılar oturacak diye aldıkları kapılarda olabiliyor. Yada ucuz çelik kapı arayanlar zor şartlar altında ev sahibi olanlarda olabiliyor.Ucuz çelik kapı kavramının artık değişmesi gerekmektedir. Çünkü aldığınız kapılara gerçekten güvenmelisiniz. Güvenle evinizi bekleyen kapınızın kaliteli olması önemlidir. 2020 Ucuz çelik kapı fiyatları piyasanın altında ise o kapının çok güvenli olacağına inanmayın. Kendinizi kandırmayın.

Sizi gerçekten hırsızlardan ve malınız ile canınızı koruyabilecek sağlam çelik kapı gerekmektedir. Ucuz çelik kapıların imalat esasına uyarak mı yoksa aksi durumlarda mı üretildiğinden emin olamazsınız.Ancak yinede ucuz çelik kapı diyorsanız bunun tüm sorumluluğu size aittir.

Ucuz çelik kapı fiyatları 2020

Çelik kapıların fiyatları 800 TL’den başlıyor. Ev kapısı yada dükkan kapısı farketmiyor. İş yerinize, büro yada ofisinize alacağınız kapının özelliklerine göre fiyatlar da artıyor. Örneğin

  • Koçtaş çelik kapı fiyatı: 950 TL.
  • Buhause çelik kapı fiyatı 700 TL. Fakat yine Bauhaus’da 4879 TL’ye çelik kapı bulunuyor.
  • Sur çelik kapı fiyatları ve Kale çelik kapı fiyatlarını da incelemenizi tavsiye ederiz.
 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın