Yatak odası dekorasyonu nasıl olmalı?

491 views

Yatak odası dekorasyonu yazımıza hoş geldiniz. Yatak odaları ömrün belki üçte birinin geçirildiği odalardır. Esasında bu odanın dekorasyonu çok önemsenmez. İlk önce salon dekorasyonundan yada oturma odası dekorasyonundan başlarız. Evet bayanlar çocuk odasını da çok önemser. Ama nedense en son yatak odasına sıra gelir. Bu odaya özel bir tasarım uygulanmaz. Bunun birinci sebebi yatak odasına misafir gelmez. Geceleri uyumak için kullanılır. Aslında bu doğru. Dinlenmek hayatımızın en önemli eylemidir. Tasarım ve ortam pskolojimizi de etkiliyor. Bunu unutmayalım. Dağınık ve göze hoş olmayan bir yatak odası her zaman insanı rahatsız eder. Bu sebeple yatak odası dekorasyonu nasıl olmalı isimli bir konu açtık.

Yatak odalarımız belki de evlerimizdeki en mühim yerlerden bir tanesidir. Yorucu bir günün sonrasında hanemize geldiğimizde dinlemek ve geceleri yatmak amaçlı yatak odalarına gireriz. Bu sebeple yatak odalarının itinalı ve huzurlu olması gerekir. Bu sebeple Yatak odası dekorasyonu çok sıkı yapılmalıdır.

Yatak odası dantel modelleri eskisi kadar rağbet görmüyor. Özellikle el işçiliği bitmiş durumda. Fabrikasyon dantel modelleri biraz daha yaygın.

Yatak Odası Dekorasyonu Fikirleri

Bu galeri de size bazı yeni yatak odası trendi sunduk. Yıllar geçtikçe tasarımlar ve ürünlerin tarzları da değişiyor. Bu yıl çok beğenerek aldığını bir gardırop modeli üç beş sene sonra demode olmuş olabilir. Severek aldığınız bir şifonyer yada komodin belli bir zaman sonra modasını kaybetmiş ve gözünüzden düşmüş olabilir. Sürekli yeni ve farklı çıkan mobilya tasarımları insanların satın alma güdüsünü harekete geçiriyor. Bu da bir çeşit müsrifliğe sebep oluyor.

Tabii bunun yanında yatak odası dekorasyonuna yardımcı olmak için yeni yatak odası dantel modelleri ve yeni yatak odası perde modelleri de sunmuş olduk. Evet bu odanın tasarımı sadece gardırop ve yataktan ibaret değil. Gözden kaçan halı, perde, yatak başlığı gibi detayları unutmamak gerekir. Eğer dekorasyona uygun bir perde seçimi yapamazsanız yada yatak örtüsü ile diğer eşyalar uyumsuz olursa dizayn noktasında hatalar olur.

Yatak odanızı dekore edeceğiniz zaman şıklığı ve konforu eşdeğer ölçüde tutmanız gerekir. Fakat asla yalnızca şıklığı ön tasarı çıkartmayın. Zira dekoratif meydana gelen her birşey bununla birlikte da huzurlu olmayabilir. Bununla Birlikte gece yatarken huzurlu bir şekilde uyumanızı yatak odanızın şıklığı değil konforu sağlayacaktır. Bu sebeple yalnızca şıklığı ön tasarıda tutmamalısınız.

Yatak odanızı dekore edeceğiniz zaman tercih edeceğiniz renklerin sizi bunaltmaması nihai derece mühimdir . Tercih Edeceğiniz renklerin içinizi huzurlu ettirmesi gerekir. Bunun içerisinde fazladan açık renkleri seçmelisiniz. Bununla Birlikte odanızın gözünüze güzel görünmesi amaçlı mobilya renkleri ile duvar renginin ve perde renginin de birbirine yakın olması gerekir. Bu sayede odada hem bir şıklığı hem bir de konforu ön tasarıya çıkartmış olacaksınız.

Birçok bireyin yaptığı en kocaman yanlış yatak odalarının dekoratif görünmesi amaçlı pekçok çeşitli mobilyanın yatak odalarına sokulmasıdır. Bunu şüphesiz yapmamalısınız. Yatak odalarınız öncelikle kapsamlı bir sahaya sahip olmalıdır. Başka Bir Deyişle eşyaları yerleştirdiğinizde de yatak odanızın içerisinde huzurlu bir şekilde davranış edebilmelisiniz. Fakat böyle huzurlu odanızda huzurlu edebilirsiniz. Yatak odası dekorasyonu böyle yapıldığı zaman sizde dilediğiniz yatak odasına kavuşmuş olacaksınız.

Sevgililer Gününe Özel Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

14 Şubat sevgililer gününe özel hediye olarak bir yatak odası tasarımı sunuyoruz. Sizlerde kendi hayal gücünüzü kullanarak bu güzel Sevgililer günü 14 Şubat için yatak odası dekorasyonu yapabilirsiniz. Daha çok kırmızı renkler ve loş ışıkların yanı sıra saten örtüler kullanmanız uygun olacaktır.
Romantik alanlar için kırmızı tonlarını da kırmızının etkisinden uzaklaşmadan en iyi şekilde yapabilirsiniz. Sevgililer günü hediyesi için özel duygularınızı öne çıkartın.


Yatak odası için loş spot ışıklar hoş görünecektir. Bunun yanında kokulu mumlar yada farklı düşünceleriniz ile sevgilinize özel seçenekleri sunabilirsiniz.
Yatak odasını tamamlamak için nevresim takımı modellerinden saten ve kırmızı tonlarını kullanmak uygun olacaktır. Yatak odası örtülerinden sevgililer gününe özel olanları seçiniz… Ayrıca özel bir fikir olarak gül yaprakları ile etrafı donata bilirsiniz. Güzel bir görünüm olacaktır. Seçeceğiniz renklerin sıcak olması gerekiyor. Koyu pembe, kırmızı ve mor gibi renkleri tercih edebilirsiniz.

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın