Mavi salon dekorasyonu örnekleri

558 views

Evimizin salon dekorasyonunu yaparken dikkat etmemiz gereken bir çok nokta bulunmaktadır. Bu yazımızda Mavi salon dekorasyonu yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında birkaç bilgi vermeye çalışacağım.

Mavi yeşil salon dekorasyonu

Mavi salon modelleri 2020

Öncelikle salonum nasıl olmalı ? salonumda hangi objelere yer vermeli ve salonum neyi ifade etmeli ? gibi soruları kendimize sorup yanıt vermeliyiz. Eğer sakinlik, huzur ve özgürlük ruhlu birisi olduğunuzu düşünüyorsanız mavi tonlar sizin için doğru bir tercih olacaktır.

Mavi sarı salon dekorasyonu

Mavi salon dekorasyonu için bir kaç tane alternatifimiz var. Bunlar mavi duvar, mavi koltuk takımı, mavi halı, mavi perde, mavi TV ünitesi ve mavi renkli sehpa. Şimdi tabii bunların hepsi aynı anda mavi olmayacak. Siz bu mobilyalardan tercih yapacaksınız. Diyelim duvar mavi ise, tablo beyaz olabilir. Koltuklar mavi ise, halı krem olabilir. Krem halının üzerine mavi sehpa uygulayabilirsiniz. Fakat koltukların tamamı mavi olması yerine krem yada beyaz tarzı berjer seçmeniz daha isabetli olur.

Mavi salon dekorasyon fikirleri

Mavi renkli salon dekorasyonu yaparken ilk olarak dikkat etmemiz geren yer odamızın duvarlarıdır. Mavi renkli duvarlar aslında pekte sık rastlanılmayan bir tercih olsa da yinede çok başarılı ve güzel bir görüntü elde etmenizi sağlayabilir. Yada duvarlarınızı maviye boyamaya cesaret edemez iseniz duvarları beyaza boyayıp Mavi renkli mobilyalar a ve diğer tamamlayıcı ürünlere yer verbilirsiniz. Eğer duvarınızı beyaza boyayacak iseniz mavinin koyu tonlarını diğer ürünlerde seçerek koyu mavi beyaz renk uyumunu sağlayıp çok güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

Mavi krem salon dekorasyonu

Duvarlarınızı Maviye boyayacak isenizde mavinin açık tonlarını kullanarak koyu mavi tonlarda da mobilya seçimi yapabilirsiniz. Böyle mavi renk sizleri fazlasıyla boğmaz ve çok renkli bir ahenk yakalayabilirsiniz.

Mavi pembe salon dekorasyonu

Mavi renkli salon dekorasyonu yaparken duvarınızı beyaza boyayıp mavi duvar kağıtları nıda kullanabilirsiniz. Böylece odanıza dekoratif anlamda da bir zenginlik kazandırmış olursunuz.

Mavi turuncu salon dekorasyonu

Mavinin tonlarında kullanabileceğiniz bir çok tamamlayıcı aksesuarlar da bulunmaktadır. Fakat zıt renkleride kullanarak farklı bir görüntüde elde edebilirsiniz. Bu renkler yeşil, krem ve toz pembe gibi renkler olup aksesuarlarda kullanabileceğiniz seçimler arasındadır.

Mavi lacivert salon dekorasyonu

Ev dekorasyonu ile birlikte evlerim havası da yeniden yapılanıyor. Sizlerde evlerinizde bulunan küçük aksesuarlardan tutunda mobilya ile perdelere kadar değişiklik yaparak oldukça güzel tasarımlar elde edebilirsiniz. Bunun için ise bazı iç dekorasyon örneklerine bakabilirsiniz. Ev dekorasyonu sayesinde sizlerde yaşanacak alanlar oluşturun. Bunun yanı sıra hazır iç dekor örneklerine bakarak evleriniz için dekorasyon konusunda yardımlar da alabililirsiniz.

Sarı mavi salon dekorasyonu.

Ev dekorunda önemli olan renk ve kullanım uyumlarının da bir arada kullanılmasıdır. Bunun yanı sıra perdeler, halı ve tablo gibi diğer aksesuarlarında iç içe kullanılmasıdırç. Ayrıca odaların ve evlerin aydınlatma sistemlerini de unutmayın. Farklı avize yada spot lambalar ile aydınlatmalar mekanların havasını değiştirmede önemli bir rol oynarlar. Bu tür ince ayrıntıları atlamayın . Bazı ev dekorasyon örnekler :

mavi koltuk takımı ile modern salon tasarımı mavi beyaz salon dekorasyonu beyaz renk duvarları ve mavi tonlarındaki kanepeler ile modern salon tasarımı Mavi salon dekorasyonu Mavi renk salon dekorasyonu Mavi salon

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın