Amerikan kapı pervaz montajı nasıl yapılır?

781 views

Kapı pervazının montesi

Ölçme : İç kapılardaki odaları ayıran ve bağlayan kapılardır.Kapılardaki malzeme ve renkler biçimleri açısından evinizin havasını değiştirir. Ahşap kapıların odalarda sıcak ve nitelikli bir hava katar. Kapı bağları yani pervazlar kapı kanadının gerektiği gibi olduğu durumlarda pul pul dökülen ve ayrıca cila yada kazıntılar göz için iyi görünmez.Bu türden olan kapıları değiştirmelisiniz. Yeni kapı satın almadan önce duvarın kalınlığı ve yüksekliği gibi genişlik değerlerini ölçmelisiniz. Tam boyut içinde pervazların hepsini sökmelisiniz. Şimdi de kapıların nerelere açılacağını düşünmelisiniz. Odaların iç kısmına mı yoksa dışa doğrumu bunları kesinleştirin.

Montaj : En uygun kapı ve pervazları aldıkdan sonra iki tahtanın arasına bloklara arasındaki çalışma levhasını büyük bir masa üzerine koyun ve çizilmekten korumalısınız. Ayrıca en iyi ambalajla kaplayın. Hazır olan deliklere gönyelerle birlikte stabil hale getirin. Daha sonra çıta uzunluğuna göre çentik yerlerinden kırın ve kısaltın. Pervaz varsa eğer ilk önce stabil olan tek taraftan kısalması gerekmektedir.Pervazın gönyeli kısmına tutkal sürün. Beyaz tutkal su , kireç ve sirke asidi gibi doğal malzemelerden üretilir.İşiniz bitince tutkal kaplarını kapamalısınız.Pervaz parçalarını takımın içinden çıkacak olan vidalar ile birleştirin ve her vida içinde bir pul ve başlık somunu olduğunu kontrol edin. Vidaları takmak içinde 2 no yıldız tornavida gerekebilir. Normal duvarlar için m5 vidalar yeterli olacaktır. Kaplamalar için gönyeli birleştirme parçalarını yerleştirin ve tornavida ile sıkın.Pervazın montajı bittikden sonra mazgalına rleştirin ve yukarı doğru itin.

Kapı pervazının oturduğıunu su terazisi ile kontrol edin. Duvar ile kapı bağı arasındaki boşluklarıda aralam tahtaları ile sıkıca çakın. Kapının kanadını takmadan önce pervazı mazgala tespit edin.Pervaz parçalarının arasına ve bantların kilit köprüleri yüksekliğinde tutturacağınız 3 tane gergi ile yapın.Pervaz parçaları arasına bantlar ve kilit köprülerinin yüksekliğinden tutturulacak olan 3 tane gergi ile yapın. Pervazı da yerleştirdikden sonra su terazisi ile birlikte dik kaplama parçalarının düşey ile yatay kaplama parçalarının yatay konumlarını da kontrol edin yoksa kapı kapanmaz

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın