Antika yatak odası takımı mobilyaları

292 views

Antika tutkusu her yerde kendini gösterebilir.Kimisi antika araba kullanmayı sever, kimisi salon dekorasyonunda antika aksesuar ve mobilyalarından vazgeçemez.Eğer siz de yatak odanızda bu tutkunuzu göstermek istiyorsanız kendinize uygun mobilyaları bulmanız zor olmayacaktır.Her açıdan özgün ve farklı bir tarz olacak bu dekorasyon modeli, eğer antika tutkunuysanız size kendinizi huzurlu hissedeceğiniz bir ortam sağlayacaktır.Herkes sevdiği ve zevkine uygun olan mobilyaları kullandığında gerçekten başarılı bir dekorasyon yapmış sayılır.Bir dekorasyon başkaları açısından ne kadar başarılı sayılsa da eğer siz kendinizi huzursuz hissediyorsanız, bunu yapmanızı kesinlikle önermeyiz.

Yatak odasında antika mobilyalarla yapılan dekorasyon da sizin de tahmin edeceğiniz gibi ağırlıklı kullanılan renk kahverengi olacaktır.Bunun dışında beyaz rengini de sık sık görseniz de kahverenginin kullanılmadığı bir antika dekorasyonunu düşünemiyoruz.Yatak başlığı uzun tahtadan yapılmıştır.Bunun yanı sıra yatak da tamamiyle kahverenginidir.Yatak başlığı uzun ve büyüktür.Bazı modellerde kenarlarında kule tarzı,uzun tahtaların da olduğunu görebilirsiniz.Gardroplar ise yine geniş ve büyükdür.

Minimalist tarz antika dekorasyonlara göre değildir.Her modelin oldukça genişi ve kullanışlıları tercih edilir.Geniş aileler için tasarlanmış yapıları vardır.Makyaj aynası da diğer tüm mobilyalar gibi kahverengidir ve üzerinde çeşitli oymalı desenler vardır.Eğer siz de antika mobilya dekorasyonu yapacaksanız, mobilyaları bu tür seçtiğinizde başarılı bir sonuç elde edebilirsiniz.Aydınlatma olarak eğer imkanınız varsa avize kullanmanız sizin ve antika dekorasyonunuz için doğru bir tercih olacaktır.

Ev odaları deyince akla yatak odası, mutfak, banyo, oturma odası, salon, genç odası ve çocuk odası geliyor. Genç odası ve çocuk odası aslında aynı oda olduğu için farklı bir kategoride değerlendirmeye gerek yok. Bununla birlikte bu odalar antika eşya da pek kullanılmaz. Banyo ve mutfağı da es geçersek geriye salon, oturma odası ve yatak odası kalıyor.

Yatak odası antika mobilya olarak gardırop, şifonyer, komodin, divan, yatak başlığı, makyaj masası, dinlenme koltuğu, josefin, kleopatra koltuk, tekli koltuk gibi mobilyalar olabiliyor. Antika çarşılarında bulabileceğiniz bu tarz mobilyalar oldukça değerli olup, el işçiliği noktasında da yoğun bir emeğin gösterildiği ürünlerdir. Antika yatak odası fiyatları da bu işçilik ve mobilya sınıfına göre, boya ve ağaç kalitesine göre değişiyor.

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın