Baza alırken neye dikkat etmeli?

2.423 views

Evlerdeki işlevsel ürünlerin başında kuşkusuz bazalar geliyor. Hem rahat bir uyku imkanı sağlıyor hem de ev içinde önemli ölçüde depolama alanını sizlere sunuyor. Hal böyle olunca da birçok bayan için bazalar vazgeçilmezler arasındaki yerini alıyor. Peki, kaliteli bir baza almanın sırrı nedir? Baza alırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

Baza alırken dikkat edilmesi gerekenler

İskelet Profil kalınlığı: İskeleti oluşturan metal kısmın çok ince olmaması gerekiyor. Aksi taktirde kısa zamanda yamulma olur. Fiyat karşılaştırması yaparken bunu göz önünde bulundurun.

İskelet Profil sıklığı: Bazalarda en önemli konu, iskelet kalınlığı ve sıklığıdır. Eğer baza metal profili çok seyrekse çok dayanıklı olmayacağını unutmayın.

Sağlamlık: Baza konusunda ilk etapta dikkat edilmesi gereken şey sağlamlık. Alacağınız ürün ne kadar sağlam olursa o kadar uzun süreli kullanım imkanı sunacaktır. Bunun yanı sıra güvenlik konularında da sağlamlığın önemli yeri olduğunu unutmamakta fayda var.

Mekanizma: Bazaların bu denli işlevsel olmasının temel sebebi içinde kullanılan mekanizma. Bu mekanizma sayesinde bazanızı çok fazla zorlanmadan kaldırabiliyor ve işlevsel özelliklerinden faydalanabiliyorsunuz. Bu noktada bazadaki mekanizmanın yatağın ağırlığını kaldırabiliyor olması çok önemli bir hale geliyor. Aksi halde siz bazanın içini doldururken ya da oradan bir şeyler alırken bazanın aniden kapanması sonucu ciddi yaralanmalarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kullanılan Malzeme: Bazaların alt kısmında yani depolama yaptığınız alanın zemininde kullanılan malzeme de dikkat edilmesi gereken unsurlardan birisi diyebiliriz. Bazanın içine ağır eşyalar koyacaksanız eğer zeminin sağlam olması, yıpranmaya ve kırılmaya karşı dayanıklı olması size avantaj sağlayacaktır. İşte tam da bu yüzden sunta kullanılan bazalardan uzak durmakta fayda var.

Üretici Firma ve Fiyat: Baza alırken ilk etapta karşınıza çıkan olan unsurlar fiyat ve üretici markadır. Kaliteli bir baza alabilmek adına elinizi biraz cebinize atmanız gerekiyor. Baza içinde kullanılan mekanizma, sağlam malzeme vs gibi unsurlar fiyatı arttıran etkenler. Aynı zamanda güvenilirliği yüksek markaları da olabildiğince kaliteli bir model seçmenize olanak sağlayacaktır.

 

Koçtaş Tek kişilik bazalı yatak kampanya fiyatı 493 TL’dir. Bu fiyat KDV dahil fiyattır. Bu ürün internet sayfası üzerinden satılmaktadır. Üye girişi yaptıktan sonra SATIN AL butonunu tıklayarak ürünü satın alabilirsiniz. Bazalı yatak takımı bu şekilde evinize ücretsiz olarak gelecektir.
Özellikler
Yükseklik : 31,5 cm
Derinlik :200 cm
En :94 cm
Ürün Rengi : Beyaz
Gövde E1 kalite standartlarında 18 mm MYL dan üretilmiştir.

Vivense Moda Yatak Odası Takımı

Moda Yatak Odası Takımı
Bu yatak odası takımını 2 Adet Komodin 1 adet şifonyer-ayna, puf, gardırop, karyola, baza sistemi, vivense yatak, şifonyer-ayna ve komodin meydana getiriyor. Eğer ki yatak odanızda sıcak bir atmosfer istiyorsanız bu takım tam size göre. Ceviz rengi kullanılan yatak odası takımı oldukça doğal. Ayrıca bulundurduğu ekstra dolaplar sayesinde depolama konusunda oldukça kullanışlı. Bu yatak odası takımını indirimli fiyatı ile 3.490 TL’ye alabilirsiniz.

Weltew Minero Çocuk Odası Takımı

Minero Çocuk Odası Takımı
Beyaz rengin hakim olduğu minero çocuk odası takımı, çalışma masası, dolap, karyola aksesuarı, karyola başlık, keson, kitaplık, komodin,şifonyer, takım başlıklı, takım bazalı ve takım karyoladan oluşuyor. Bu modeli indirimli fiyatı ile 3.180,52 TL’ye alabilirsiniz. Ayrıca taksit seçenekleri de bulunmakta.

Bu ürün Koçtaş mobilyanın güncel ürünlerinden değildir. Fakat buna benzer tek kişilik ürünler 150 TL’den başlamakta olup taksit imkanı da bulunuyor.

Çift kişilik karyola fiyatları 350’TL’den başlamaktadır. Bu fiyata demonte ve servis dahil olmadığı gibi yatak da fiyat içinde değildir.

Bazanıza göre yatak arıyorsanız ölçülere çok dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü standart çift kişilik yatak ölçüleri firmadan firmaya değişim gösterebiliyor. Bu ürün avangart dediğimiz bir tarzda baza yatak modelidir. Başlık kısımda kadife kumaştan kapitoneli düğmeler bulunuyor. Modern baza modellerinde bu tarz döşemeler pek görülmez.

Ekonomik yatak modellerinden bir model.. Ayakları ahşap olarak kasalıdır. Başlık kısım basit kapitone dediğimiz düğmeli deri kaplama modeldir. Bu ürün sadece baza, divan ve başlıktan oluşuyor. Ürünün Koçtaş Mobilya’da güncel satışı olmayabilir. Fakat benzer ürünler mevcuttur.

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın