Bebek odası dekorasyonu için ilginç fikirler (kendin yap)

683 views

Her anne ve baba gibi siz de bebeğiniz için her şeyin en iyisini düşünüyorsanız, bebek odası dekorasyonunu yaparken de her şeye dikkat etmelisiniz.Çoğu kişi bu dekorasyonun bebekleri için ne kadar önemli olduğunun farkına varmazlar ve büyük bir yanılgıya düşerler.Nasıl yetişkin bir insanın ruh halinde bile dekorasyonun büyük etkileri gozlemlenebiliyorsa bu bebeklerde daha fazladır.Küçük görünseler de algı mekanizmaları yetişkinlerden bile büyük olan bebek odası dekorasyonlarında yapılan hatalarda kalıcı sorunlar ortaya çıkabilir.

Bu hatalardan birine örnek verecek olursak,sırf kendi dekorasyon zevkinize göre tercih yapacaksınız diye bebek odası dekorasyonlarında koyu renk kullanmanız büyük bir hata olacaktır.Renkleri yeni tanımaya ve görmeye başlayacak olan minik bir bebeğin önüne sadece siyah rengini koyarsanız o bebeğin ruh halini tahnin etmeyi size bırakıyoruz.Yine bebeğinize renklerle ilgili sıkıntı yaratacak bir başka mesele ise aydınlatmadır.Çocuk odası için tercih edilen renkli aydınlatmaların belki oda dekorasyonu açısından görsel bir zenginlik kazandırdığını söyleyebiliriz ancak bu yararından çok zararı vardır.

Renkli lamba modelleri gerçek renklerin olduğu gibi görünmesine engel olurlar, o yüzden çocukların renkleri doğru kavrayamamasına neden olurlar.Eğer bu durumun olmasını istemiyorsanız mutlaka gerçek rengi gösterecek lambalar kullanın.Işığın dozajını da iyi ayarlamadığınız takdir de ileride çocuğunuzun görme bozuklukları yaşamasının nedeni olabilirsiniz.Bunun dışında bebeğinizin görsel hafızasının gelişmesi için oda duvarlarına resimler ve tablolar asabilirsiniz.Ne kadar küçük olursa olsun bu tür şeyler ona fayda sağlayacaktır. Kız ve erkek çocukları için evde küçük bebek odası dekorasyonunu kendin yapabilirsin. Yapmanız gereken tek şey burada vermiş olduğumuz ipuçları ve tasarım tavsiyelerini dikkate almanız. İşte size en güzel bebek odası dekorasyonu için ilginç fikirler.

  1. Her tarafa balon yada basit kırtasiye süslerinden asmayın.
  2. Kendiniz farklı avize yapabilirsiniz. İnternette bolca örnek var.
  3. Küçük odalar için açık renk tercihi yapın. Bu odayı daha geniş gösterir.
  4. Duvarlara, kapı arkalarında renki kağıtlardan ağaç, kelebek ve farklı hayvan figürleri yapıştırabilirsiniz. Bunun için ücretli aksesuar almanıza gerek yok.
  5. Duvara ahşap renki bir raf asabilir. Bu raf üzerine kukla, ayıcık gibi oyuncaklar koyabilirsiniz.

 

 

Bebek odası dekorasyon örnekleri


 2019 yılının moda bebek odası

Bebek odalarınız içerisinde kullanabilmek üzere yeni bir bebek karyolasına mı ihtiyacınız var? O halde sizler için seçtiğimiz tasarımlara göz atmadan kesinlikle bir karara varmamalısınız! Sektörün en özel firmaları tarafından hazırlanan gerçekten harika bebek karyolası modellerini sizler için seçtik ve bu ürünleri ayaklarınıza kadar getirdik.

Kız Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek odalarınız içerisinde özel etkiler yaratabilecek ve sizlere çok daha net bir bebek odası dekorasyonu imkanı sunabilecek  bu harika beşikleri kesinlikle kaçırmamalısınız. Bebeklerinizin daha rahat etmelerini istiyorsanız size aşağıdaki beşiklerin benzerlerinden lazım. Şimdi isterseniz buyrun bu beşik modellerine birlikte bakalım ve daha yakından inceleyelim!

Bebek Odası Dekoru Önerileri.
Dünyanın en güzel varlıkları siz anneler ya da anne olmaya aday insanlar. Bu yazımda sadece size hitap etmek istedim neden derseniz çocuklarınıza en iyisini ve en güzelini bilen mutlaka ki sizlersiniz. Bu nedenle biliyoruz ki hepinizin aklında bebeğinizi büyütmek istediğiniz bir bebek odası var. ve bizde size bu konuda yardım etmek adına bu makaleyi hazırladık.


İlk önce işe başlamadan bebeğiniz için en güzel en ferah odayı seçmelisiniz önceliği ise güneş ışıklarının en çok girdiği odaya vermelisiniz. Çünkü güneş bebeklerin kemik yapısı için oldukça önemlidir. Sadece güneş ışığı mı hayır bunun yanı sıra odanın sıcaklık derecesi yüksek olan bölme olması gerekmekte kışın bebeğinizi daha sıcak ortam da tutmalısınız. Oda seçimi tamam dedik bitirdik seçimi şimdi olmaz sa olmaz olan renk seçimi bebeğiniz için en güzel renk seçimi sıcak renkler olmalı çünkü çocuğunuza enerji ve sakinlik getirecektir.


Son olarak mobilya Bebek Odası Dekoru size sadece görsel bakımda güzellikler sunar bu yukarda saydığımız özelliklerle birlikte dekoru tamamlamalısınız. Bebeğiniz yeni doğmuş ise ilk aklınıza gelecek olan konu alt değiştirmedir. Bunun için güzel bir köşe belirlemelisiniz ve o köşeyi alt değiştirme köşesi olarak belirlemelisiniz. Sonra dolap bölümü ayarlamalısınız bebeğinizin eşyasını bu dolaplara yerleştirmek için kolay ulaşılabilir düzende olması önemlidir. Bu tarz için sizlere bir demet sunuyoruz belki bir fikir edinebilirsiniz.

Bebek Odası Dekorasyon resimleri

Erkek Bebek Odası Modelleri

 

 

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın