Küçük balkon dekorasyonu modelleri

953 views

Balkon sedirleri konulu yazımıza hoş geldiniz. Günümüzde kapsamlı balkonlar ek olarak ziyade eskiyen yapılanmalarda görülmektedir. Yepyeni hanelerin ise balkonları oranla ek olarak küçüktür veya her odanın kendine ilişkin epeyce minik bir balkonu yer almaktadır . Bu vaziyet evini editlemek talep eden veya yepyeni bir haneye taşınan bireyler amaçlı minik balkon dekorasyonu meselelerini gündeme getirmektedir.

Küçük balkon dekorasyonu için tasarım fikirleri arıyorsanız doğru adrestesiniz. Bu yazımızda balkon süsleme önerileri ve örnekleri sunuyoruz.

Öncelikle balkonunuzun olması dekorasyona uygun olmadığını ifade etmez.. Ayıracağınız küçük bir bütçe ve yaratıcılıkla bir balkonu dahi seveceğiniz bir hayat sahası haline getirebilirsiniz.

Küçük balkon masa sandalye

Minik balkon dekorasyonu yapılırken dikkat edilmesi gerekli durumda olan en mühim nokta oturma bölümünün nasıl olacağıdır. Balkon tertip etmesi yapılırken balkona bir sehpa ve istenen sayıda sandalyeler yerleştirilebilir veya balkonun bir duvarı boydan boya sedir halinde ayarlanabilir. Fakat ufak balkon dekorasyonu yapılırken, sedir, sehpa, masa gibi mobilyalar olabildiğince ufak olsun. Çok alan kaplamasın. En mantıklı çözüm orta boyutta bir veya 2 sandalyeyi balkonun duvarına dayalı olacak yerleştirmek ve aralarına sehpa yerleştirmektir. Eğer bu seçeneklerden hiçbirini uyumlu bulmuyorsanız balkonunuza sadece bir okuma sandalyesi veya huzurlu bir puf koyabilir veya rahat minderleden bir oturma köşesi düzenleyebilirsiniz.

Küçük balkon resimleri

Küçük balkon düzenlerken kocaman mobilyaları kullanamayacağınız için balkonunuza dilediğiniz havayı katacak olan asıl konu aksesuarlardır. Minik balkon dekorasyonu ile uğraşırken minik bir şemsiye, ayaklı veya düz saksılar, raflar, duvar ışıklandırmaları, mum benzeri birçok şeyden yararlanabilirsiniz. Mühim olan balkonunuzun ne minik veya dar olursa olsun gözünüze harika görünmesidir.

Küçük balkon dekorasyon fikirleri
Küçük balkon dekorasyon fikirleri

Çok çiçek seven bir yapıya sahipseniz, saksıları doğru yerleştirmeniz gerekiyor. Aksi halde hem dekoru bozar ve hem de alan işgal edersiniz. Bu resimde olduğu gibi saksıları sarkıt şeklinde asabilir yada duvara monte edilmiş bir rafın üzerine koyabilirsiniz.  Bununla beraber 3-4 katlı bir köşe rafı kullanarak saksıları üst üste koyabilirsiniz.

küçük balkon süslemeleri
küçük balkon süslemeleri

Esasında küçük balkonlar için en ideal masa ve sandalye modelleri katlanabilir olanlardır. Kullanmadığınız zaman toparlama şansınız olur.

Küçük balkon tasarımı
Küçük balkon tasarımı

Yaz güneşinden korunmak için en iyi eşyalar güneş şemsiyeleridir. Plaj, bahçe, balkon ve açık alanların tümünde kullanılabilen şemsiyeler model ve renk açısından oldukça çeşitli. UV korumalı malzemelerden üretilen şemsiyeleri özellikle fazla güneş altında kalınacaksa mutlaka kullanmalısınız. Güneş şemsiyeleri tek başına olabildiği gibi masa gibi mobilyalara monte edilmiş olarak da kullanılabiliyor.

Küçük balkon dekor fikirleri

Kış bahçesi dekorasyonu yapmak zevkli bir çalışmadır. Kış bahçesi mobilyaları yeni olabileceği gibi eski ya da ikinci el mobilyaların kullanımı ile de güzel bir şekilde dekore edilebilir. Önemli olan uyumlu mobilya parçalarını bir araya getirmek.

Küçük balkon nasıl olmalı

Kış gelince bahçelerden evin sıcak ortamına doğru kaçmaya başlarız. Bu ortamları güzelleştirmek için yapılabilecekler buradaki örneklerde. Bahçenizde bulunan mobilyaları içeriye alabilir ya da ayrıca bir mobilya grubu oluşturabilirsiniz. Kapalı bir balkon da bir kaç düzenleme ile kış bahçesi yerine geçecektir.

Küçük balkon masaları

Güneş kırıcı dış cephe sistemi sayesinde sizlerde binalarınız dış kısımlarını güneşe karşı koruyabilirsiniz. Bunun için kolaylık sağlayan güneş panallerini kullanabilirsiniz.. Ayrıca kumandalı olan bu sistemlerin kullanımı da kolaydır.. Bunun için ise gün lamelleri ile tutturulan panellerin kontrolü için uzaktan kumandalar bulunuyor.. Ayrıca da dış cephesi için en iyi gölgeyi sağlıyor.

Küçük balkon minderleri

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın