Ev dekorasyon trendleri

192 views

2020 seneyin sonuna yaklaştığımız şu günlerde 2020 dekorasyon trendleri fenomen dekorasyon dergilerinde, gazetelerde ve web sitelerinde açıklanarak ortaya çıkıyor. Evini vakte uyumlu , çağdaş ve şık tek şekilde dekore etmek ya da ufak farklılıklar inşa ederek çeşitli hareketler katmak isteyenlere bu dekorasyon teklifleri iyi gelir.

İnsanlar yeni bir ev aldıklarında ya da başka bir eve taşındıklarında çoğu zaman evlerini yeniden dekore etmeye ihtiyaç duyarlar. Dekorasyon kelimesi her ne kadar günümüzde mimari bir terim olarak kullanılmanın dışına çıksa da asıl olarak, yapıların dışında ve içinde yapılan süsleme işi anlamına gelmektedir.

Bu da demek oluyor ki, dekorasyonu iç dekorasyon ve dış dekorasyon olarak ikiye ayırmak gerekmektedir. Dış dekorasyon daha mimari ve daha büyük boyutludur. Bunun aksine iç dekorasyon, bir iç mimar tarafından yapılabileceği gibi ev sahibi tarafından amatör olarak da uygulanabilir.

Dekorasyon konusunda, herkesin evinde uygulayabileceği küçük ipuçları vermek gerekirse; işe oda seçiminden başlamak gerektiğini söyleyerek adım atabiliriz. Son olarak da genellikle ufak odalar çocuk odası, misafir odası ya da giyinme odası şeklinde belirlenebilir. Bunun dışında günümüzde odaların duvarlarında tek renge bağlı kalınmamış; kişisel zevklere göre farklı renkler kullanılarak, evlerdeki ambiyansı değiştirmeye yönelik dekorasyon tarzları da yaygınlaşmıştır.

Açık renkler ya da ahşap desenler kullanılarak mekânlarda doğallığa ve dolayısıyla ferahlığa ulaşılabilir. Aynı zamanda dar mekânlar için dönüşümlü kullanılabilen mobilyalar günümüzde büyük bir hızla yaygınlaşmaktadır.

Bütün bunlar dikkate alındığında daha ferah ve estetik mekânlara sahip olunabilir.

2020 senesinde mobilya alacaklara mobilya seçimi için dikkat edilmesi gerekli olan özelliklerden biri malzemelerin yüzey ve doku nitelikleri olacak. Dekorasyonda sadece göze değil, her çeşitli duyuya hitap eden şık materyaller kullanılmasının yaygınlaştığı nihai zamanlarda keten benzeri narin , dokunulduğunda güzel duygu verici ve konfor duygusu oluşturan kumaşlar bilhassa 2020 oturma grupları modasında sık karşımıza çıkacaklar. Yeniden nihai yıllarda yükselişte meydana gelen ekose deseni gerek mobilya ve aksesuarlarda, gerekse mutfak malzemeleri benzeri ufak ev gereçlerinde sık kullanılacak.

Açık renkli salon dekorasyonu:

Dekorasyonda klasik renklerden uzaklaşıp cesaretli seçimlere yönelme eğilimi 2020 dekorasyon trendleri içinde yerini buluyor. Klasik çizgi ve desenlerden vazgeçemeyenlere çeşitli, cazip renkleri dekorasyonlarına en azından nihai moda aksesuarlar kullanarak dâhil etmelerini öneriyoruz. Sarı ve pembe renklerin en soluğundan neon parlaklığında olana, her tonu 2020 senesinde dekorasyonda sık kullanılacak gibi duruyor.

Ev dekorasyonuna dair söyleyebileceğimiz nihai konu ise beyaz eşyalarda beyaz rengin demode olmaya başlayacağıdır. Bu yıl beyaz eşyalara siyah , kırmızı benzeri renklerin yanında farklı birçok renklerin tonları uygulanacak . Eşyalarını yenilemeyi düşünenlerin nihai trendlere ahenk sağlamak ve hanelerine nitelik katmak yerine bu noktayı gözden kaçırmamalarını öneriyoruz.

Tüm resimleri görmek için galeriye tıklayınız.

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın