Bebek odası dekorasyon örnekleri

190 views

Bebek odası dekorasyonu konulu yazımıza hoş geldiniz. Bu yazımızda size bebek odası dekorasyonu örnekleri ve bebek odası boya renkleri sunacağız. Böylece siz de bebek odası renk seçimi konusunda fikir edinmiş olacaksınız.

Bebek odası dekorasyonu için ilginç fikirler bu sayfada. Çocuklar için doğru beşik, dolap, halı ve perde modelleri ve renk seçimini de uygun yaparsanız çok şirin bir bebek odası dizaynı yaparsınız.

Erkek ya da kız bebekleri için olsun, çocuk odası yapılırken estetik öncesinde rahatlık ve güvenlik göz önünde bulundurulmalıdır. Fakat bebeklerin odalarında neler olup bittiğini anlayamayacaklarına, bu sebeple çocuk odası dekorasyonuna dair masraf etmeye gerek olmadığını destekleyen yaygın inanış da epeyce yaygındır. Çocuk odasının renkliliği, uyumu ve havası çocuğunuzun zekâsından yaratıcılığına, huzurundan mutluluğuna birçok şeyi etkileyecektir.

Bebek Odası Dekorasyon Önerileri

Bebek odası dekorasyonunda aydınlatmasında loş ışık veren abajurları seçmeniz bebeğinizin uykuya geçiş sürecini hızlandıracaktır.

Bebek eşyaları küçücük olsa da tahmin ettiğinizden çok daha fazla yere ihtiyacınız vardır.

Bebek odası renkleri nasıl olmalı? Öncelikle bebekler için koyu renkleri seçmeyin. Siyah gibi renklerden uzak durun. Daha açık ve hareketli renkleri seçin. Bebek odası renkler ne olmalı? şeklinde soru soran ziyaretçilerimize hep bu şekilde tavsiyelerde bulunuyoruz.

Genç odası renkleri ne olmalı? Şeklinde sorular için de yine aynı şekilde koyu renklerden uzak durmanızı ve sadeliği seçmenizi tavsiye ediyoruz. Bebek odası dekorasyon örneklerini inceleyip bu konuda fikir sahibi olabilirsiniz. Pembe, mavi, turkuaz, açık yeşil, turuncu gibi renkler ve pastel renkler tercih edebilirsiniz. Eşya noktasında çok kalabalığa gitmeyin. Bunun yerine kitaplıklı masalar gibi daha kullanışlı mobilyalarla alan kazanmaya çalışın. Gençlerin odasını çok eşyalarla kalabalık haline getirmek yerine, rahat hareket edebilecek ferah odalar yapın. Aşağıdaki galeriyi inceleyerek bebek odası takımları modelleri konusunda fikir edinebilirsiniz.

 

Bebek odası renkleri işlek renkler arasından seçilirse hem tek çocuk odasına uyumlu tek imaj oluşacak hem de bebeğinizin ruh durumu bundan pozitif etkilenecektir. Bu açıdan pembe, mavi, sarı, yeşil, turuncu benzeri renklerin açık pastel tonları öncelikli olarak tercih edilebilir. Dekorasyonda siyah renklerde mobilya tüketimi yaygın olsa da çocuk odasında mecbur kalınmadıkça tercih edilmemelidir. Bunun dışarısında lacivert, koyu kahverengi benzeri tonları kullanılacaksa bu renkler kesinlikle beyaz, krem benzeri çok açık tonlarıyla dengelenmelidir. Uyku vakti için gerekli olan karanlık ortam odayı koyu renklerle boğmak yerine şık panjurlardan faydalanılarak elde edilebilir. Çocuk odasının gündüzleri güneş ışığı alması son derece mühimdir.

Bebek odası dekoru nasıl olmalı?

Bebek odalarına birçok aydınlatma alternatifleri bulmak kolaydır. Fakat çocuk odası dekorasyonu esnasında çok çeşitli renklerde etkili ışıklar kullanmak doğru olmayacaktır. Beşiğin üstünden sarkan ve tavana şekiller yansıtan loş tek ışık faydalı olsa da odanın geriye kalanı natürel ve sıhhatli , gözü pek yormayan tek formülle aydınlatılmalıdır.
Yukarıda bahsettiğimiz mühim noktaların dışarısında çocuk odalarının basit mobilyaları olarak bir tane beşik ve bez benzeri eşyaları depolamak için ve bebeğinizin altını değiştirmeye yarayan kullanışlı bir dolap yeterlidir . Bu eşyaları uyumlu şekilde tedarik ettikten sonra odayı zevkinize ve bütçenize yönelik dekore edebilirsiniz.

Bebek odası boya renkleri:

  • Krem,
  • Bej,
  • Mavi,
  • Turuncu,
  • Pembe
  • Mavi
  • Mor
  • Yavru ağzı

Bebek odası dekorasyonu hamilelikte veya bir bebeğe sahip olduğunuzda yapmasından en çok zevk alacağınız işlerden biridir. Bebek odaları çocuğunuzun en çok zamanını geçireceği yer olarak düşündüğümüzde önemi daha iyi anlaşılmaktadır.

Bebek olmadan ailelerin belkide en zevk alarak yaptığı şeylerin başında bebek odaları dekorasyonu ile uğraşmaktır. Peki çok değer verdiğiniz bebeğinizin odasını dekore ederken nelere dikkat etmelisiniz. Bebek odası takımları arasında seçim yaparken dikkat edilecek hususlar nelerdir.

Bebek odasının görüntüsü yanında dikkat etmeniz gereken en önemli olan iki nokta odanın emniyeti ve rahatlığıdır. Evinizde oda seçimi yapma şansınız varsa size en yakın odayı tercih edebilirsiniz. Bu sayede herhangibir durumda kolaylıkla bebeğinize ulaşabilirsiniz. Bebek odası dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken fazla eşyadan kaçınmalısınız. Sadece gerekli eşyaları odada bulundurmaya dikkat etmelisiniz. Bu sayede hem anne rahat hareket edebilir hemde bebeğin hareket ve oyun alanı genişlemiş olur.

Bebek odaları zemininde genellikle taş, mermer veya seramik benzeri kaplamalar tercih edilmez. Bunun yerine daha yumuşak olan ahşap ürünlerin tercihi yumuşaklık, sıcaklık ve hijyen açısından daha kullanışlı olur. Odaya sereceğiniz halının temizliğine dikkat etmelisiniz.

Bebek odası dekorasyon örneklerini incelediğinizde göreceksiniz ki olmazsa olmaz mobilyalar bebek karyolası, elbise dolabıdır. Bu bebek mobilyalarına ek olarak odada şifonyer, alt açmak için üniteler, mama koltuğu, farklı raflar bulundurabilirsiniz. Piyasada bir çok bebek odası takımları bulabilirsiniz. İsterseniz parça parça temin ederek kendinizde yapabilirsiniz.

Bebek odasına mobilya seçiminde kaliteli ve sağlam malzemelerden yapılmış olmasına dikkat edin. Aksi taktirde ileride size daha fazla masraf çıkartabilirler. Bebeğinizin gün geçtikçe büyüyeceğini düşünerek bebek odaları dizayn edin. Mobilyalarınızı alırkende küçük modellerden çok orta büyüklükte mobilyaları tercih edin. Bebek odası dekorasyonu için kullanacağınız mobilyalarda dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri köşeli sivri olmamasıdır. Daha çok yuvarlak hatlı mobilyaları tercih edebilir bu sayede çarpmalarda meydana gelebilecek zararı aza indirmiş olursunuz. Her zaman bebeğinizin güvenliğini düşünmelisiniz. Mümkünse kullandığınız tüm mobilyaları duvara monte edin.

Fikir vermesi açısından birkaç bebek odaları dekorasyonu resimleri verelim. Buradaki galeride erkek bebek odası modelleri ve kız bebek odası modelleri bulunmaktadır.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın